×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. februāris, 2014
Drukāt

Māra Libeka: Īpaši Strīķei gatavotie KNAB nolikuma grozījumi kļuvuši lieki
 (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma vēl nesen Jutu Strīķi raksturoja kā zināmu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) simbolu. Tas mudināja domāt, ka valdības vadītāja simbolam klāt neķersies. Bet, redz, izrādījās, ka šis priekšstats bijis maldīgs – valdības vadītāja tomēr nolēmusi neatcelt KNAB vadītāja Jaroslava Streļčenoka rīkojumu par viņa vietnieces atbrīvošanu no amata, kas izdots nu jau trešo reizi. Būtu tikai loģiski, ja reizē ar vietnieces atbrīvošanu taptu valdības vadītājas rīkojums par Strīķes k-dzei speciāli uzrakstīto KNAB nolikuma grozījumu atcelšanu un līdz ar to nevajadzīgu virzīšanu uz valdību (“Simbola lieta vēl nav galā”, “LA”, 31. janvāris), tādējādi lieki nenodarbinot ministriju ierēdņus, kas patlaban cenšas to saskaņot. Šādi dokumenta labojumi ir nebijis gadījums valsts pārvaldē, kad iestādes iekšēju konfliktu – vietnieka nepakļaušanos priekšniekam – grib novērst, grozot tiesību aktu. Iepriekš likums paredzēja, ka “biroja priekšnieka vietnieka kompetenci nosaka biroja priekšnieks”, bet tagad valdība grib teikt priekšā, ko viņš drīkst prasīt savai vietniecei korupcijas apkarošanas jautājumos. Nu, piemēram, tādas ikdienišķas un pašas par sevi saprotamas lietas kā priekšnieka informēšanu par biroja lietvedībā esošu krimināllietu un operatīvas uzskaites lietu virzību, korupcijas apkarošanas darba plānošanu un šo darbu izpildi… Tātad pa punktiem salikts tas, ko Strīķe atteikusies pildīt, ignorējot Streļčenoka rīkojumus. 


Nesen Saeima noraidīja likuma grozījumus vienam cilvēkam, proti, tiesnesei, kura ir aizstāvējusi promocijas darbu, bet nav sasniegusi ar likumu noteikto 40 gadu vecumu, sākot no kura drīkst strādāt par Augstākās tiesas (AT) tiesnesi. Daļai deputātu bija radusies ideja, ka vienas personas dēļ vajag mainīt likumu. Slikti, ja tiek noliegti īstie iemesli, kuri visiem tāpat ir redzami. Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kurš vadīja darba grupu, kurā tapa Strīķei speciāli pielāgotais KNAB nolikums, arvien vairās atzīt, ka te ir runa par vienu konkrētu cilvēku, kurš jāsavalda.

KNAB, kā zināms, ir valsts pārvaldes iestāde, kur katrs tās darbinieks strādā amata apraksta, darba līgumā noteiktos ietvaros, un tur, tāpat kā citās iestādēs, pastāv elementārs pienākums izpildīt priekšnieka rīkojumus. Negribas ticēt, ka valsts sekretāri nezina, ko dara, un Ministru prezidentes padomniece juridiskajos jautājumos Ilze Skrodele nav pamanījusi, ka Strīķe nu jau atbrīvota un meklē citu darbu. Pieredzējušās izmeklētājas talantu, protams, vējā laist nevajadzētu. Drošības policijas (DP) priekšnieks Jānis Rei­niks intervijā “NRA” gan paguvis pavēstīt, ka, viņaprāt, diezin vai bijušo DP inspektori un nodaļas vadītāju Strīķes kundzi varētu ieinteresēt šobrīd brīvās vakances viņa vadītajā iestādē. Kurš vilks grib, lai aita tam iekož?

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Lībeka paliek arvien paviršāka: noliek Strīķi, kas no nulles punkta milzīgas pretestības apstākļos ir tomēr izmeklējusi lietas pret Lembergu, Šķēli (*digitālā lieta tiesā 10 gadus), Vaškeviču, kas ir nenovērtēts kontrabandas miljonārs, citus riebekļus, kas faktiski bija uzskatāmi par viņas priekšniekiem, bet neanalizē, ko dara viņas priekšnieks Streļčenoks – totāls idiots, kas izceļas ar to, ka sāvā novērtēšanas anketā ieraksta visus datumus, laiku un sarunas valodu ar visām personām, ar ko viņš ir ticies un citus stulbumus. Žurnālistei ar tādu pieredzi jau nu nāktos ieslēgt smadzenes un pajautāt Streļčenokam – ko tad tas Saeimas favorīts domā un dara. Atbilde vienkārša – Streļčonoks nevienu neinteresē – garlaicīgs, runā neskaidri, knapi kaut ko vervelē latviski, lietojot tikai vienkāršākos vārdus, jo komplicetu latv. valodu nesaprot. Viņam nav nekādu stratēģisko mērķu korupcijas mazināšanai, faktiski par korupciju nemaz neinteresējas – viņu interesē tikai TV un foto kameras un slavas baudīšāna amatā. Tādēļ vienīgais, ko viņš vēlējās panākt, lai Strīķe viņām pielaizās tāpat kā viņa māte Jurča. Viņam nebūtu nekas pretī, ja Strīķe pienestu uz paplātes izmeklētas krimināllietas, bet to vajadzēja komplektā ar pielūgsmi. Tas ir tas, ko darba zirgi – Strīķe, Kurpniece, Draveniece, Jurašs, Šikore, izmeklētāji uc vnk neprot. Rezultātā mazizglītoti žurnālisti turpina atražot basņas par nesniegtām atskaitēm par spīti, ka pat KNAB mājaslapā čum un mudž no visādām atskaitēm – pat pusgada ziņojums divreiz gadā, kas nav NEVIENAI citai iestādei. Kāpēc, Lībekas kundze, neintervējat Streļčenoku – parunājiet ar viņu, sameklējiet iedvesmu un iejūtieties, kā ir strādāt ar cilvēku, kas neskatās acīs, neatbild uz jautājumiem, atkārto tikai formālas frāzes un uzspļauj likumam! No 7 juristiem KNAB nākamnedēļ būs palikuši tikai 4 – nod. vadītāja atlaista par likumības pieprasīšanu, 2 vadošās juristes pašas iesniedza atlūgumu, neizturot beztiesiskumu. Tikai paviršie redz vien Strīķi kaut gan pamatā ir darbinieku bezcerīgā cīņa par likumības nodrošināšanu pašā KNAB.

 2. Māra, man likās aizdomas par Kalnmeijera rīcību. Man liekas, ka viņam nepatīk labi korupcijas apkarotāji. Ja palasītu komentārus, kas Kalnmeijeru cēla pirmo reizi amatā, tajos es salasīju daudzus iemeslus, lai kalna meijers nestrādātu tā, kā vajag. Tā tas man palika atmiņā un, ja atmiņa neviļ, tas bija sistībā ar viņa sievu, ar stabiņu un citiem dzīvokļu komisiju pārvaldītājiem, pareizāk, pārvaldītājām, par privatizācijas komisijas vietnieci, kurai toreiz draudēja apsūdzība. Žēl, uzvārdus neatceros. Nezinu, kādēļ toreiz tik skaļa lieta pazuda , apklusa. Būtu labi uzzināt, kurš prokurors izmeklēja un kādēļviņš vai viņa apklusināja lietu.Vismaz nav nekas dzirdēts, varbūt notiesāja.

 3. Man ir 4 bišu saimes,viena traki nikna,bet medu ievāc vairāk par pārējām.Tā arī darba kolektīvos,tas kas raksturā negants ir ražīgāks par miera mikām.Vadtīājs ,ja gudrs,to izmanto iestādes labā.Ja nē ,tad ir kā šajā gadījumā.
  Māra,ja cilvēkam ir grūti nav korekti viņam vēl mēģināt uzgāzt samazgu spainīti.Vai ne tā?

 4. Cienītā Libekas kundze! Izlasiet un centieties saprast Kalnmeiera teikto par KNAB priekšnieka un tā vietnieka operatīvajā darbā kompetenci. Tad nevajadzēs rakstīt repliku par to, ko pati nesaprotat!

 5. Liekas, ka Lībekas kundze priecājas par agru! Tiesu darbi nav beigušies un Strīķe var atgriezties, bet
  tad gan Streļčenokam būs jāaiziet. To jau Straujuma šorīt pavēstīja.

 6. Viedoklis par Jutu Striķi Atbildēt

  Juta Striķe nesaprot, ka tika ievilināta politiķu veiksmīgi izliktos korupcijas tīklos. J.Strīķe gribēja viena nodarboties ar korupcijas apkarošanu, kas nav pieļaujams un negribēja iesaistīt J.Streļčonoku un citus KNAB darbiniekus. Vai tas tika darīts neapzināti? Ne, jo ar tādu pieredzi, Striķei bija jāsaredz korupcijas draudus. Viņās rīcībā bija slepena informācija un aģentu tīkls. Tātad ne profesionālisms vai tomēr nodevība? Te gan vajadzētu iesaistīties SAB un Drošības policijai, lai nepieļautu slepenas informācijas un aģentu datu nopludināšanu ienaidniekiem un valsts nodevējiem. Latvijas Avīze šo jautājumu vajag kontrolēt.

 7. Ja cirkule runas ka Strelconoks varetu but Saskanas Centra cilveks jo ir redzets SC tusinos Rezekne tad cirkule runas ka Juta Strike varetu but Vienotibas cilveks. Butu loti stulbi ja Vienotibas Strike uzraktu kadu kompromatu par Saskanas Centru un visu izstastitu Strelconokam kurs tad uzreiz ,,pabridinatu,, savus comus SC lai sak slept galus udeni.

Draugiem Facebook Twitter Google+