×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2015
Drukāt

Ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1915. gada 30. oktobrī

Foto - LETAFoto - LETA

“Līdums”

Zirgu prāva. Lugažu zirgu kantona priekšnieks Lugažu draudzes skolotājs K. Ozoliņš bija saukts pie atbildības tiesas priekšā tamdēļ, ka 1915. gada 6. februārī pie zirgu noņemšanas bija atsvabinājis meldera Lievena zirgu. Kara apgabaltiesa Petrogradā, 26. oktobrī lietu caurskatījuse, atrada Ozoliņu par vainīgu un sodīja to ar rājienu. Pie tiesas bija izsaukti 8 liecinieki. K. Ozoliņš meldera Lievena vienīgo zirgu bija atsvabinājis tamdēļ, ka viņš bijis par jaunu, t. i., nebijis pilnus 4 gadus vecs.

Ozoli. Šoruden te amata vīri jāpārvēl. Tas priekš amata kārotājiem tikpat liels notikums kā pasaules karš un viņi uztraukti: sak, ko var zināt, kā sviežas, var augsti celties un var arī kā gailis no laktas nokrist. Ir divas partijas, kuras nestāv dīkā, – dara visu, ko vien var. Amatu kārotāji sūrojas, ka bez “drapītēm” aģitācijai neesot panākumi. Jāvēlas, lai amatos tiktu ievēlētas spējīgākās personas.


”Rīgas Ziņas”

Zivju tirgus. Daugavmalas tirgū atvestas no Slokas dzīvas līdakas, kuras noķertas Lielupē. Dažas līdakas sver ap 14 mārc. un par tām prasa ap 35 – 40 kap. mārciņā. Bez tam no Neibādes un Carnikavas pienācis lielāks sūtījums žāvētu un svaigu doršu. Arī žāvētas reņģes piesūtītas no Neibādes, par tām tagad prasa jau 7 rbļ. 50 kap par tūkstoti.

No Rīgas Latviešu teātra biroja. Uz svētdienas 1. novembra izrādi “Skroderdienas Silmačos”, kura notiek par pazeminātām cenām, biļetes visās vietās (dažās gan nelielā skaitā) vēl dabūjamas teātra dienās kasē no plkst. 10 – 2 dienā un no 6 – 8 vakarā, tomēr ieteicams tādas jau laikus iegādāties. Izrādē ņem dalību koris un orķestrs. Nākošā izrāde 8. novembrī. Izrādīs Akuratera lugu “Kurzemē”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+