×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Ierēdņi: ar 129 eiro var izdzīvot
 (60)

Foto-LETAFoto-LETA

Tukša zupas bļoda.

Ņemot vērā makroekonomiskos rādītājus, Valda Dombrovska valdība un banku speciālisti krīzes pārvarēšanu valstī salīdzināja ar veiksmes stāstu, izvairoties runāt par augsto nabadzības līmeni valstī. “Eurostat” dati liecina, ka tam ir tendence pieaugt. Lai palīdzētu trūkumā nonākušajiem iedzīvotājiem, Labklājības ministrija (LM) ir izstrādājusi koncepciju, kurā aprēķināts, ka cilvēks var izdzīvot, ja minimālais ienākumu līmenis ir 129 eiro.

Labklājības ministrs Uldis Augulis uzsvēra, ka šī naudas summa neesot ņemta no zila gaisa, bet gan aprēķināta, ievērojot ļoti striktu Eiropas Savienības valstīs izmantotu metodiku. Līdz ar minimālā ienākuma līmeņa noteikšanu, kas paredzēta no 2017. gada 1. janvāra, līdz 129 eiro tiktu palielināta minimālā pensija, neapliekamais minimums un garantētā minimālā ienākuma pabalsts (GMI). “Tādējādi mērķtiecīgāk tiktu sniegts atbalsts cilvēkiem ar vismazākajiem ienākumiem, kā arī strādājošajiem ar zemu algu, palielinot viņu reālos ienākumus uz rokas. Taču vienlaikus jāsaprot, ka mēs nedrīkstam audzināt sabiedrību, kas ir atkarīga tikai no pabalstiem.

Cilvēki darbspējīgā vecumā jāmotivē, un jārada apstākļi, lai viņi strādātu, pelnītu un varētu paši nodrošināt sev iztiku,” sacīja Augulis. Bijusī labklājības ministre Ilze Viņķele, kura arī strādāja pie koncepcijas par minimālā ienākuma līmeņa noteikšanu, norādīja, ka sociālās palīdzības sistēma tiks piesaistīta pie vidējā ienākumu līmeņa valstī, tāpēc 129 eiro nav kā akmenī iecirsti – šī summa varot mainīties.

LM Sociālās iekļaušanas un sociālā darba politikas departamenta vecākā eksperte Evija Kūla secināja, ka patlaban nabadzīgākie iedzīvotāji atrodas nevienlīdzīgā situācijā, jo palīdzības saņemšanas apmērs ir atkarīgs no pašvaldības iespējām. Tikai 39 pašvaldībās no 119 ir ieviests maznodrošināto pabalsts, bet 12 pašvaldības spēj maksāt par 49,80 eiro lielāku GMI, turklāt trūcīgo un maznodrošināto personu ienākumu līmenis nav sociālekonomiski pamatots, bet ir noteikts, ņemot vērā valsts finansiālās iespējas.

Jaunā vērienīgā reforma ar vienu konkrētu naudas summu to novērstu.

Lai īstenotu iecerētās izmaiņas, būs nepieciešami 160 miljoni eiro. Nav zināms, kur šī naudas summa tiks ņemta, kāds būs valsts un kāds pašvaldības pienesums nabadzības samazināšanas procesā, jo par šiem jautājumiem valdība ar pašvaldībām vēl nav apspriedusies.

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētāja vietnieki Andris Rāviņš, kurš ir arī Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs, un Gints Kaminskis, kurš vada Auces novada pašvaldību, uzskata, ka valstij būs jākompensē papildu izdevumi, piemēram, novirzot pašvaldībām lielāku iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļu, kas patlaban ir 80 procenti. Jāņem vērā, ka pašvaldību ienākumi samazinās, bet izdevumi palielinās, ka pieaug trūcīgo iedzīvotāju skaits, kuru vidū netrūkst sliņķu. G. Kaminskis pastāstīja, ka zemnieki nevarot atrast sezonas strādniekus, bet tie, kas nevēlas strādāt, lūdz pašvaldībai pabal­stus. Viņaprāt, valstij būtu jāpieņem tiesību akts, kas liedz slinkiem cilvēkiem sociālos labumus.

Labklājības ministrs informēja, ka iztikas minimuma grozs un minimālais ienākumu līmenis nav viens un tas pats. Aizvadītā gada decembrī pēc novecojušas metodikas tika aprēķināts pieminētais grozs, kurš naudas izteiksmē bija 252 eiro un kurā, starp citu, ietilpa, piemēram, vienas zeķbikses sievietei gadā. Lai novērtētu iedzīvotāju rocību valstī, grozs tikšot aprēķināts no jauna līdz 2018. gadam, ņemot vērā dzīves līmeni dažādos reģionos, bērnu skaitu ģimenē, atalgojumu, izdevumus izglītībai un veselības aprūpei utt. Minimālajā ienākumu līmenī netiekot iekļauti citās jomās, piemēram, izglītībā un veselības aprūpē konstatētie trūkumi.

Eiropas Komisija Latvijai sniegtajās rekomendācijās 2012. un 2013. gadā uzsver nepieciešamību mazināt nabadzību, īpaši izceļot bērnus kā mērķa grupu, kā arī reformēt sociālās palīdzības sistēmu. Saeima 2013. gada 14. februārī ratificēja pārskatīto Eiropas Sociālo hartu, līdz ar to Latvijai kļūst saistoša virkne hartas pantu, tostarp 30. pants par iedzīvotāju tiesībām uz aizsardzību pret trūkumu un sociālo nevienlīdzību.

Labklājības ministrija piedāvā minimālo ienākuma līmeni sasaistīt ar:


* garantētā minimālā ienākuma līmeni (no 50 līdz 129 eiro);

* ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa neapliekamo minimumu (no 75 līdz 129 eiro);

* bāzes jeb sociālo pensiju (no70 līdz 129 eiro).

Izvērtēt minimālā ienākuma līmeņa sasaisti ar:

* bezdarbnieka minimālo pabalsta apmēru;

* valsts sociālajiem pabalstiem.

Nabadzības statistika


* Trūcīgās personas – 134,4 tūkstoši (iztiek ar summu līdz 128,06 eiro mēnesī)

* Maznodrošinātās personas – 100,7 tūkstoši (no 142 līdz 356 eiro mēnesī)

* 64,4 tūkstošiem trūcīgo ienākumi ir līdz 49,80 eiro mēnesī (GMI līmenis);

* 48% trūcīgo saņem GMI pabalstu vidēji 30,5 eiro mēnesī;

* 158,9 tūkstoši trūcīgo un maznodrošināto saņem dzīvokļa pabalstu (pabalsta vidējais apmērs – 12,3 eiro);

* 57,8 tūkstoši ģimeņu ar bērniem ir trūcīgas;

* 70,5 tūkstošiem pensionāru pensijas apmērs ir līdz 129 eiro mēnesī;

* 20,1 tūkstotis strādājošo ir trūcīgi.

Avots: Labklājības ministrija

Pievienot komentāru

Komentāri (60)

 1. Ar 129 EUR mēnesī izdzīvot! Tas ir pilnīgs sviests un to apzinās katrs, tikai ne LM. Mazticams, ka tas aprēķināts pēc EU metodikas.

 2. Ar 129 EUR mēnesī izdzīvot! Tas ir pilnīgs sviests un to apzinās katrs, tikai ne LM. Mazticams, ka tas aprēķināts pēc EU metodikas.

 3. Ejam spridzināt deputātu ēku.. mums tautai jasaņemas pašiem stāties pretī viņiem visiem.. Mēs cilvēki esam tak vairākumā…

 4. Nopietni?
  Auguļa kungs jūs varētu vismaz 3 mēnešus izdzīvot?

 5. Lai valdiība pati izdzīvo ar šo summu, tad ari es mēģināšu dzīvot !!! Tikai ar so summu , neņemot nekādus līdzekļus no malas…

 6. Nu ja jau pati Eiropa noteikusi šamējo ciparu…Bet kāpēc citur Eiropā nav tik zemu skaitļu.

 7. Nu ja jau pati Eiropa noteikusi šamējo ciparu…Bet kāpēc citur Eiropā nav tik zemu skaitļu.

 8. 129 dienā?

 9. Ir jau grūti patiesi pabalstīt tos, kuri to ir pelnījuši, bet ir arī nenormāli, ka cilvēki, kuriem nav invaliditāte vai daudzbērnu ģimenes statuss, maz savā dzīvē ir strādājuši (loderējuši arī PSRS laikā), pamazām viņu pensijas “pievilks” līdzīgas tiem, kuri strādājuši un vēl strādā virs 40 saviem mūža gadiem???

 10. viss ir izmēģināts un šoreiz esmu spiests balsot par SASKAŅU,VARBŪT ,KAS MAINĪSIES

 11. tādēļ pirmo reizi balsošu par SASKAŅU ,jo viss jau ir izmēģināts,atliek šis.Uz to mani spiež ‘…

 12. pēdējais laiks vērsties ECT!!! Cik ilgi var turpināties genocīds pret pensionāriem un cilvēkiem ar ienākumiem 129 eiro mēnesi??? CIK ILGI TURPINĀS mērdēt badā??? Nav mūsu varā ieskaidrot šiem cietpauriem, KAS NOTIEK!?? VIŅI ĻOTI LABI ZINA, TĀPĒC JAU KĀRTĒJO REIZI ATĻAUJAS KLAJI SMIETIES KĀ DEBĪLI ar saviem resnajiem nobarotu cūku ģīmjiem!!! LPF vadītājs SILIŅŠ ir pilnīgi atradis domāt par savu pienākumu – pensionāru materiālo apstākļu uzlabošanu!????????? NU ATMODIES NO KĀRTĒJĀ SNAUDIENA??? ATKAL RUDENĪ, KAD PALIEK AUKSTS LAIKS??? Viņaprāt kāds bars ATKAL sasaldēsies un rezultātā nosprāgs, “iekrāsies” nauda…MŪSU NEVIENAM NAV ŽĒL, TAD KĀPĒC ŽĒLOT UN TURPINĀT NOTIEVĒT VĒL VAIRĀK??? LĪDZĒS ECT NOTEIKTI!!!

  • Tātad es strādāju vairāk kā 30 g. saņemu ar visām piemaksām 260 eiro pensiju,bet, kas nav strādājis ,saņems 129. Zinu tādus,kuri pat pasmejas ,jo zina ka tāpat savu no valsts saņems.Pat visādus pabalstus.Un vai tas ir godīgi?

 13. pamodaas tikai tagad Atbildēt

  Cik cilveeku neapmeklee zobaarstnieciibas vieteejie ne veseliibas tuuristiem.

 14. Ja ar 129 eiro var izdzīvot, tad visiem šiem ierēdņiem izdzīvošanas eksperimentā noteikt algu 129 eiro bez korupcijas iespējām un likt izdzīvot. Diemžēl kārtības un godīguma labad, gandrīz katrai amatpersonai un ierēdnim visos līmeņos būtu jāliek blakus kontrolieris, lai atradinātu no lielmanības un kopruptīvām darbībā

 15. Vajadzētu tiem ierēdņiem tad arī šādu algu noteikt, lai izdzīvo!

 16. PIE MUMS GALVENAIS VALSTS, NEVIS CILVĒKS!

  VISS CILVĒKA LABĀ, CILVĒKA LABKLĀJĪBAI-PSRS SAUKLIS!

 17. TRŪCĪGAIS-SKOLOTĀJS Atbildēt

  JA SIEVIETEI TĀS VIENAS ZEĶUBIKSES SAPLĪST,JO IR ZEMAS KVALITĀTES-KĀ TIKT UZ DARBU?

  FRIZIERI, ZOBĀRSTU UN VISPĀR ĀRSTU ŠIS IEDZĪVOTĀJS NEAPMEKLĒ.

  NAV NE TELEFONA, NE INTERNETA, NE ELEKTRĪBAS!

 18. Par vienistabas dzīvokļa īri, apkuri, ūdeni Rīgā mēnesī maksāju saimniekam ziemā 130 EUR. Vasarā, protams, mazāk. Tātad lai iekļautos šajā minimumā, man būtu divi varianti – vai nu būt bomzenei, vai arī dzīvoklī dzīvot (ak nē, elektrībai man neiznāktu!) un iztikt no svaiga gaisa. Tādēļ šo smalko minimumu apšaubu.

 19. вы этого добились в борьбе за свою бла-бла-бла

 20. Lai vismaz viens iereednis publiski pieraada ,ka ir iespejams izdzivot ar 129 eur.

  VISMAZ VIENS !!!
  t.i – partika , komunalie ,…tikai normalai dzivei nepiecieshamo- neko lieku.

  ES PUBLISKI – APEDISHU SAVU ARMIJAS KIRZAS ZAABAKU.

  ja vajadzees atklashu savu vardu un uzvardu.

 21. Vai ierēdņi paši(skat.virsrakstu) ir to mēģinājuši darī?

 22. Cinisma augstākā pilotāža!!! Visi bijušie un esošie politikāņi tikai ieņirdz par tautu. Varbūt jābalso par Sudrabas partiju? Es pieņemu, ka sliktāk nebūs, kā līdz šim. Kaut Dievs viņai dotu prātu ”izrevidēt” to nenormāli uzblīdušo valsts pārvaldes birokrātu midzeni!!! Bet…, ja kas, ”lapsenes” arī vēl neguļ.
  Man ir jautājums tam “”lopam”, ne cilvēkam: ”Kāpēc Tu domā, ka Latvijas iedzīvotājam uz normālu dzīvi nav nekādu tiesību”?.

 23. Uz 3 mēnešiem visiem ierēdņiem izmaksājam pa 129 eiro mēnesī. Redzēsim, ko tad teiks!?

 24. Ierēdņi ar 129 eiro nevar izdzīvot
, bet visi cita šaika gan var, īpaši, ja ir mazdārziņi un radi Anglijā taču.

 25. Nu brīnišķīgi ! Tad pēc šis summas jāindeksē “valsts”darbinieku algas ,ar koeficienta griestiem 10! Bet visas muļķības ar apdrošināšanām un pār’\ejām ekstrām ,lai sedz paši. Pat pie 2X lielāka skaita birokrātu ,kas ir Rietumeiropas valstīs uz 100 iedzīvotājiem ,šī sistēma stimulēs viņus meklēt darbu un ietaupīsim kaudzēm naudas!

 26. Ar šo summu (129 Eur) var izdzīvot tikai tad, ja nav jāmaksā nekas, tikai pārtika. Tad kaut kā var, bet nu par veselīgu pārtiku runa neiet. Lai cilvēks varētu dzīvot trūcīgi, nabadzīgi, bet nu vismaz reizi trīs mēnešos kādu drēbīti, kādu veļas gabaliņu, samaksāt par vienistabas dzīvokli, samaksāt par tālruni un televīziju, reizi divas dienās nopirkt kādu mazu gaļas gabaliņu, bet pa sestdienām kādu kūciņu (vienu) un vēl nopirkt drusku kādu medikamentu, vajag MAZĀKAIS 400 EIRO MĒNESĪ! Lūk tas ir reālais izdzīvošanas minimums un neviena alga, neviens pabalsts nedrīkst būt mazāks par šo!

  • TIESI ,TA …PRECIZI ..DZIVOJOSIE LAUKOS ,KAM IR SAVA SAIMNIECIBA ,DARZINS ,MEZA VELTES ,VARBUT VARETU PAR SIEM 129 EIRO MENESI EKSISTET .PILSETA DZIVOJOSIE ,NEKAD …SI GADA NOBEIGUMA MENESI NESIS LIELAS PARMAINAS ..ES TO PAREDZU …

 27. Gribētu ļoti redzēt kā to dabū gatavu!

 28. Kur un Kā ? Dzīvoklis aizvadītajā ziemā aprija 112 eiro ,bez TV ,mobīlā un interneta. Zāles -44 eiro. Kas pārtikai !

 29. Lai kaut viens no LM pamēģina sastādīt ēdienkarti cilvēkam, kas dzīvo viens, Rīgā, vienistabas dzīvoklī (kaut vai pieņemot, ka ziemas mēnešos viņš par to samaksā tikai 30 EUR, kas, protams, nav reāli), kuram, starp citu, ir arī jāmazgājas pašam un drēbes jāmazgā (mazgāšanas līdzekļi obligāti, lai nesmirdētu un nekristu uz nerviem citiem), kuram kādas apakšbikses un zeķes arī gada laikā jānopērk, jo bieži mazgājot tās dilst….un, ja vēl vecums tāds, ka, ar sabiedrisko transportu arī jāpārvietojas, tad pavisam bēdīgi….par to, ka varētu būt paaugstināts asinsspiediens un zālītes (kaut daļēji kompensētas) jānopērk, vai – nedod dievs – pie zobārsta jāaiziet (par zobu higiēnistu aizmirsīsim, kur nu tāda greznība), vai vēl trakāk – pēkšņi kāda akūta saslimšana, kad antibiotikas jānopērk (par vitamīniem ziemā, protams, runa neiet….). Un tā – dzīvosim laimīgi, bagāti ar saviem 129,-….pārtikā lietosim tikai veselīgus produktus, tā teikt – Latvijas preci, daudz soļosim kājām (veselīgi)….ja nu vienīgi no Bolderājas uz VID jauno ēku Mežaparkā tomēr nāksies ar sabiedrisko transportu atbraukt (cerībā, ka iesniedzot IIeN Deklarāciju, varēs vismaz ārstniecībā un zobārstniecībā ielikto naudiņu varbūt atpakaļ dabūt…ja vien būs bijis, ko samaksāt….)..Urā – Latvija domā par mums!

 30. NEPAREIZA METODIKA! Pirms publicē šādus ciparus vispirms pašiem ierēdņiem vajadzēja pamēģināt izdzīvot ar šādu “izsmieklu”. Garantēju, ka visi būtu aizbēguši uz ārzemēm.

 31. Lūdzu! Parādiet KĀ jūs to izdarīsit! Kaut viens lai piesakās uz sociālo eksperimentu un ar foto liecībām KATRU DIENU – rāda mums kā dzīvot! Ar visiem komunālajiem maksājumiem, ēšanu, VISU!!!!!

 32. Izdzīvot jau var. Bet, ja cilvēks strādā vai ir strādājis valsts labā, vai viņam nebūtu tiesības arī dzīvot, ne tikai izdzīvot?

 33. tas ir nedela?ta laikam vini so informaciju pasniedz EU kauns un negods tadai valstij

 34. Nu, tad, Auguli, pamēģini izdzīvot ar 129 EUR! Kauna vairs nemaz nav!

 35. (c)Paši ministri nevar izdzīvot ar 2000 eiro,mums liek izdzīvot ar 129 eiro!

 36. Ekonomikas pamatus Latvijā neviens no partiju nomenklatūras neatceras,jo uzskata,ka var sev samazināt IIN,divkāršot algas saviem padomniekiem un valsts uzņēmumu valdēs iebīdītajiem savējiem,atjaunot padomes valsts uzņēmumos un izveidot jaunas padomes utt., uz nabagu rēķina,bezgalīgi!

 37. Iecerētajām izmaiņām nepieciešamos 169 miljonus eiro varētu paņemt no procentiem,kuri tagad būs jau uzkrājušies no “citiem mērķiem”novirzītā sociālā budžeta miljarda!

 38. Kājminamā vērtēšana! Atbildēt

  “Lai novērtētu iedzīvotāju rocību valstī,grozs tikšot aprēķināts no jauna līdz 2018.gadam….” Pareizi,kur gan steigties! Ja jau pacietīgi gaidīja 23 gadus,pagaidīs arī vēl četrus! Pamazām,palēnām,līdz pat kapu velēnām!

 39. Ministra kungam,apdomāšanai Atbildēt

  Savukārt vietējie,šiem taupības eksperimentiem pakļautie iedzimtie,labklājības ministram vēl pirms Saeimas vēlēšanām atļaujas atgādināt,ka Eiropas savienības valstīs šī metodika ir izstrādāta,ņemot vērā gan ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa,ar neapliekamo minimumu vismaz iztikas minimuma līmenī,gan samazināto (pat 0% PVN likmi pārtikas pamatproduktiem,medikamentiem,grāmatām un preses izdevumiem,gan obligāto veselības apdrošināšanu visiem strādājošajiem un viņu ģimeņu locekļiem,gan daudzkārt lielākos bērnu pabalstus un atraitņu pensijas,gan bezmaksas augstāko izglītību valsts augstskolās,gan pat ievērojami lētākos apģērbu,apavus un pat maksu par centralizēto apkuri!

  • Par visu citu var piekrist. Nezinu par parejo eiropu bet UK un Irija nav tada monopoluznemuma kads ir Rigas siltums. Apkures sistemu ( gazes vai elektrisko) katrs lieto individuali, attiecigi maksajot par pattereto energiju. Tapat ar udens sildisanu. Nav ta ka jamaksa par pilnu vannu auksta udens kamer sagaidi karsto naksm(daudzdzivoklu nami). Nu nav te tdas lietas ka centralizeta apkure un udens sildisana.

 40. kura sieviete var iztikt ar vienu zekubiksu pari gada,,,

 41. Skatoties no malas maznodrošinātie uzdzīvo labāk kā strādājošieVakaros tusējas ar visādām dzirām ,bērni našķojas ar dārgiem saldumiem(maizītei nepietiek laikam)vecāki pīpē(cigaretes nav no lētajām)Viņi nemeklē darbu,bet tikai atpūšas un gaida pabalstus Bērnu mātes dzīvo neoficiāli ar bērnu tēvu,kuri strādā un labi nopelna,bet viņas ir maznodrošināto statusā.Domāju,ja maksa valsts naudu tad arī pārbaudīt vajag ka dzīvo ar ko dzīvo un t.t.Ja nu soc.pārbaudes rīko,tad kāpēc jābrīdina,kad apsekos,lai atnak nezinot tad redzēs ar ko nodarbojas ikdienā,

  • Nevajag tagad tik gudri runāt,tu nezini ,kurā brīdī pašiem vajadzēs soc.palīdzību.Neticu,ka tu tik šausmīgi pareizi dzīvo!!!!!

 42. Taču vienlaikus jāsaprot, ka mēs nedrīkstam audzināt sabiedrību, kas ir atkarīga tikai no pabalstiem – PIRMKART un GALVENOKART Valstij beidzot butu janak pie prata un jasaprot ka IR VAJADZIGAS D A R B A V I E T A S!!!! Lai cilveki nebutu *slinki* ir jabut KUR stradat!!!!!!! un ta NAV. Ja valsts parupetos par jaunu razotnu radisanu, tad sis apburtais loks ari beigtos. Cilveki strada, maksa valstij nodoklus, sanem algas. Iedzivotaju pirkspejas palielinas valsts ienemumi ari – nodoklu veida un ietaupito pabalstu veida – kuri vairs nav jamaksa jo cilveks ir pats spejigs nopelnit uzturlidzeklus. Kamer valdis si absoluta bezatbildiba tautas prieksa , nekas it nekas nemainisies uz labako pusi. Valsts budzets jau nav bezizmera. Ja taja nekas neienak, tad ari neko nevar teret!!!! Vai tiesam vairs neviens neatceras Ekonomikas pamatus??????

 43. Paši ministri nevar izdzīvot ar 2000 eiro,mums liek izdzīvot ar 129 eiro!

 44. Ja jau ar 129 eur var izdzivot tad deputatiem un ieredniem vairak par 300 eur nevajadzetu maksat, jo dzivotu ar uzviju ka nieres taukos.

 45. Šo Labklājības ministrijas paziņojumu jāuzskata par nekaunīgu ņirgāšanos par Latvijas kopumā trūcīgo sabiedrību, vai arī pilnīgu atrautību no reālās dzīves – abi varianti liecina par nekompetenci. Ne mazāk kaitinošs ir apgalvojums, ka LM esot izmantojusi “ļoti striktu Eiropas Savienības valstīs izmantotu metodiku” – vai tad Eiropas valstu iedzīvotāju minimālais ienākumu līmenis būtu 130 eiro? Blēņas, protams, tā ir divu dienu nekvalificēta darba alga Vācijā.
  Nu ko, LM kārtējo reizi demonstrē, ka ir lieka nodokļu maksātāju uzturēta valsts institūcija, kura nespēj pildīt tās pamatuzdevumu, kas ir rūpēties par labklājību. Vai tad Latvijā ir labklājības definīcija? Šāds jēdziens, šķiet, pat nav diskutēts. Spriežot pēc solījuma ieviest smieklīgo iztikas minimumu tikai pēc diviem gadiem jāsecina, ka valsts pārvalde nevar atļauties labklājīgu sabiedrību un acīmredzot neuzskata to par īpaši svarīgu jautājumu. Eiropas Savienības prezidentūra gan ir valsts pārvaldei tik svarīga, ka naudas tai brīnumainā kārtā netrūkst!

 46. Vai pie tāda trūkumcietēju skaita valsts spēj pastāvēt un kur nu vēl aizstāvēties pret iespējamo militāro iebrukumu? Dienot PSRS laikā armijā, augsta ranga virsnieks reiz izteicās ,ka izbadējies zaldāts ir ienaidnieks.

 47. 3.14-здёж!

 48. plika lumudurācija. lai nodemonstrē praksē.

 49. ja ierēdņi ar 129 eiro var izdzīvot, lai izdzīvo. man domāt, ar 129 j€vrikiem tikai bomži un dampsterdaiveri var izdzīvot.

 50. ———–Taču vienlaikus jāsaprot, ka mēs nedrīkstam audzināt sabiedrību, kas ir atkarīga tikai no pabalstiem.————–
  ——-
  Vispirms nedrīkst pieļaut, ka valstī no bada vai no dzīvesvietas trūkuma nomirst kaut viens cilvēks. Ja tas notiek, tad politiķi ir jātiesā par netiešu slepkavību.

 51. Vai Labklājības ministrija ir izstrādājusi (skat.foto) arī mēneša ēdienu karti izdzīvotājiem ar 129 eiro?

  • LM piekoptā politika ir genocīds pret Latvijas tautu. Par to vajadzētu vērsties ECT – noteikti vinnētu!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+