Gulbenes treneris noraida apsūdzības spēļu pārdošanā 0

Latvijas futbola čempionāta devītās kārtas uzmanības centrā nokļuva vakar nenotikušais FB “Gulbene” un FK “Ventspils” mačs.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Tas pārcelts, jo radušās aizdomas, ka gulbeniešu līdzšinējās spēles tikušas negodīgi ietekmētas. Neviena oficiālā persona pagaidām nesniedz komentārus, tādēļ jāgaida rītdiena, kad Latvijas Futbola federācijas (LFF) un virslīgas vadītāji spriedīšot, ko darīt ar Gulbenes komandu. Neoficiāla informācija liecina, ka aizdomu ēna krīt pār divām spēlēm, kurās tā zaudēja ar lielu rezultātu – 18. aprīlī pret “Skonto” (0:5) un 25. maijā pret Jūrmalas “Spartaku” (0:6).

“Pret “Spartaku” laukumā uz maiņu nāca 1997. un 1999. gadā dzimušie puiši. Treniņos pašlaik piedalās 13 futbolisti, tādēļ nespējam pretoties stiprākajām komandām. Visas mūsu spēles LFF izķidā jo sīki – viens neaizskrēja, otrs nepiesedza, cits vēl ko neizdarīja. Secinājums – tātad pārdod spēli. Mani tas izbrīna,” apsūdzības kategoriski noraida FB “Gulbene” spēlējošais treneris Igors Korabļovs. Jaunie bieži vien nemaz nezinot, kā pareizi jānospēlē. Pašam pieredze milzīga, taču 40 gadu vecums liekot sevi manīt. Latvijas futbola vadībā esošie gan norāda, ka signāli par spēļu ietekmēšanu bijuši diezgan nepārprotami un tos ignorēt būtu bezatbildīgi pret turnīru, futbolistiem un līdzjutējiem.

Gulbenes komandā, kas zaudējusi visās astoņās spēlēs un tabulā atrodas pēdējā vietā, pēdējā laikā notikuši savādi procesi. To pametis direktors Romāns Lajuks, viņnedēļ atlaisti četri futbolisti. “Cits neiztur spriedzi, cits nevar savienot treniņus ar darbu,” norāda Korabļovs. Viņam neesot informācijas, kāpēc nozudis Lajuks, kurš agrāk darbojās bēdīgi slavenajā Daugavpils “Daugavā”.

Gulbenes sāgas ēnā palika divas aizraujošas spēles. FK “Liepāja” Kauguros ar 2:1 (1:0) pārspēja “Spartaku”, uzvaras vārtus Kristaps Grebis ar galvu guva trīs minūtes pirms pamatlaika beigām. Ar deviņās spēlēs izcīnītajiem 18 punktiem liepājnieki atguvuši pirmo vietu tabulā. Par punktu mazāk ir “Skonto”, kas Rīgā ar 1:0 (0:0) pieveica FK “Jelgava”. Viesiem liktenīgs izrādījās galvenā trenera Vitālija Astafjeva lēmums stūra sitienus izspēlēt, nevis veikt centrējumus soda laukumā. Tas ne tikai neradīja bīstamus momentus pie sāncenšu vārtiem, bet otrā puslaika sākumā arī noveda pie pretuzbrukuma, ko ar precīzu sitienu pabeidza pēc divu gadu pārtraukuma uz Latvijas izlasi izsauktais uzbrucējs Artūrs Karašausks. Savukārt, “Metta/Latvijas Universitāte” savā laukumā ar 2:1 pieveica BFC “Daugavpils”, svinot otro uzvaru šosezon.