Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
25. februāris, 2014
Drukāt

Biodegvielai jābūt 10%

Foto - LETAFoto - LETA

Degvielas pistoles uzpildes stacijā.

Valdības komiteja atbalstīja grozījumu projektu Biodegvielas likumā, kas paredz, ka 2020. gadā no atjaunojamiem energoresursiem saražotas enerģijas īpatsvars visā transportā ir vismaz 10% no enerģijas galapatēriņa transportā.

Tāpat likumā precizētas terminu “biodegviela” un “biomasa” definīcijas, lai tās būtu saskaņotas ar Eiropas Savienības direktīvā ietvertajām šo terminu definīcijām. Turpmāk “biogāze” tiks definēta kā atkritumu poligonu gāze, notekūdeņu gāze un citas biogāzes, ko iegūst biomasas anaerobās sadalīšanās procesā un kas sastāv galvenokārt no metāna un oglekļa dioksīda.

Grozījumi likumā vēl tiks skatīti valdībā un Saeimā. Iepriekš Auto asociācijā atzina, ka tikai trešdaļa Latvijas auto var lietot degvielu ar 10% biodegvielas piejaukumu. Asociācijā norādīja, ka biodegvielas ražošana Latvijā būtu jāpārorientē uz jaunāko paaudžu biodegvielas sastāvu ražošanu, ko iespējams izmantot pat 100% apmērā kā pamatdegvielu, turklāt visu vecuma grupu transportlīdzekļu dzinējos.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+