foto – Albert Schreuder

Daiders ar uzvaru iekāpj Adriansena motociklā 0

Divkārtējais pasaules čempions ekipāžu moto­krosā beļģis Bens Adriansens, kura komandas biedru Kasparu Stupeli no ierindas izsita ceļgala krustenisko saišu plīsums, jaunu līdzbraucēju sev atkal sameklējis Latvijā – turpat Piebalgas pusē. Tas būs Lauris Daiders.
Nīderlandes čempionāta trešajā posmā Oldebrūkas trasē Adriansena motocikla blakusvāģī kāpa Lauris Daiders, un ekipāža uzvarēja. Pirmajā braucienā viņi otrās vietas ieguvējus apsteidza par 41 sekundi, otrajā finišēja trešajā vietā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Jāņa un Laura Daideru ekipāžai veiksmīgākais bija 2011. gads, kad brāļi izcīnīja pasaules vicečempionu titulu. Komandas sadarbība apstājās 2013. gada vasarā, kad dopinga kontrole Laura analīzēs atrada aizliegtu preparātu pēdas. Divu gadu diskvalifikācija beidzās pērn, un Lauris nopietni gatavojās šai sezonai. Pēc pirmās sacīkstes rokas bija tulznās, taču motociklu trasē viņš noturēja.

Oldebrūkā startēja vēl trīs ekipāžas ar latviešu kantētājiem. Piekto vietu izcīnīja beļģis Kristofs Santermans ar Elviju Mucenieku, septīto – holandietis Marvins Vanlučene ar Haraldu Kurpnieku, 26. vietu – krievs Igors Rodionovs ar Artūru Linteru. Nīderlandes čempionāta kopvērtējumā līderu pozīcijās ar 233 punktiem izrāvušies briti Stjuarts Brauns un Džoss Čemberlens, otrā ar 222 punktiem ir Adriansena ekipāža, trešie (206) Santermans un Mucenieks. Favorīti Daniels Vilemsens, Etjēns Bakss un Jans Hendrikss šajā posmā finišu sasniedza tikai vienā braucienā.