×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. septembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Kāds krievu vēlētājam labums no “Saskaņas” (14)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Tas, ka “Saskaņai” ir ilggadēja vēlētāju aptauju līderība, liecina, cik maz uzmanības latviskās partijas velta Latvijas krievvalodīgajiem pilsoņiem, parādot, cik viņu karalis ir kails. Negrib, nemāk uzrunāt un baidās, ka sliktāk audzinātie pasūtīs politiķus māmiņas vārdiem un iedos trīs pirkstu kombināciju – še piga, ne mana balss.

Taču par “Saskaņas” nedarbniekiem šis tas pastāstāms, lai vāji informētiem vēlētājiem atvērtos acis, ka no šiem sauso atlikumu nav ko gaidīt. Kā Saeimas telpu apakšīrnieki kundziņi pelēkos uzvalciņos pārvietojas savās tekošās darīšanās. Katram kā uzliets der dzīvesstāsts “no Puškina”. Piecu gadu vecumā nodots zirgupuiša Saveļjiča gādībā, kas saprātīgas uzvešanās dēļ bija iecelts par aukli. Bērns šķita nomazgāts, sasukāts, paēdināts. Piebildīsim – diezgan apvēlies labi apmaksātā dīkstāvē, kur paretam atskan opozīcijas aizkakts zviedziens, bet citādi frakcijas pārzinim Urbanovičam jārūpējas tikai, lai kāds no snauduļojošajiem biedriem neaizkristu aiz dīvāna.

Agrāk, “SC” periodā, bija vismaz kareivīgas darbības imitācija. Sastādīja alternatīvus budžetus, piedalījās piparotās debatēs, cujināja par dzīves pasliktinājumiem, ko sagādājusi valdība, rīkoja inscenējumus, ka Latvijas labā raujas kā meln­strādnieki. Tā bija šaušana ar tukšu patronu munīciju, bet kaut cik blīkšķināja. Pēdējā laikā diezin vai krievi paši saprot, kāpēc saskaņiešiem devuši deleģējumu būt Saeimā. Ko tad Urbanoviča kompānija aizstāv? Zirgam jāsmejas, ka šie būtu radniecīgi Eiropas sociāldemokrātiem. Sociāldemokrātiju šis politiskais spēks lieto tik daudz, cik velns krustu. Kā viņi pārstāv pliku kā baznīcas žurku trūkumcietēju vai darba ņēmēju intereses, atrodoties bezcerīgi ieslodzīti opozīcijā. Kad “Saskaņas” vadītāji mudinājuši elektorātu lojālāk pieslieties Latvijas valstij? Taisni otrādi, viņi par varītēm apstrādā vēlētājus, lai tie pārtiktu no malaču stāstiem par vienlīdzību, brālību un cilvēku tiesībām un būtu piesieti šaurā pavadā kreiso mietiņam. Deputāti man teikuši, ka komisiju sēdēs saskaņieši klusē kā ūdeni mutē ieņēmuši un salecas vien tad, kad pa ausu galam dzird aizskartas Krievijas intereses.

Latviešu vēlētājs zina, kā būtu īstenībā saucams Urbanovičs vai Elksniņš, tomēr cilvēki vairās šos terminus lietot. Arī krievu cilvēkam būtu vērtīgi uzzināt, ka viņu “elki” pasaimniekojuši pa Rīgas domes municipāluzņēmumiem, ka labprāt Saeimā saņemtu lielāku algu par nekā nedarīšanu, un krieviem liktos interesanti, ka bēgļu uzņemšanas jautājumā saskaņieši metušies uz vienu roku ar “Vienotību”. Īsi sakot, “Saskaņas” dzīvē ir tikpat daudz neglītu lappušu kā jebkurai citai partijai. Atšķirīgais, specifiskais ir tas, ka krievvalodīgo spēks ir kā mēris vai vieglāks mēra paveids. Sērga uzkrīt tai partijai, kas pieskaras, aplipinās. Vaicājiet Zatlera kungam, kā izgāja pēc ciešas draudzēšanās, ko šķirt tikai ar tankiem. Mūžīga atskatīšanās uz Maskavu, līgums ar Putina partiju ir daiļrunīgi pierādījumi, ka “Saskaņai” ir sarkana sekste, bet dziesma – kas maksā, tas pasūta mūziku. Nav pazīmju, ka internacionālisti, Kremļa filiāle grasītos atstāt ērtības, kādās noenkurojušies, un darīt Latvijas labā vairāk par apaļu nulli. Vecu koku grūti taisnu izlocīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Es balsoju par Saskaņu un zinu, ka viniem ,tapat ka citam partijam trukst professionalizma un gandriz nekadas ietekmes uz lēmumu pienemšanu. Es to daru ilgstoši, un visu šo periodu atceros atmodas laiku, kad es spilgti izjutu, ka es esmu krieviete un it ka neesmu vajadzīga ka pilnvertīga personība ar savas otras krievu saknes. Visas dzīves gaitas Latvijā, viss darbs šeit un es nekad nepiekritišu, ka cilvēks sabiedrībā raksturojas ne pēc atteiksmes pie darba, godīguma, izglītibas, uzvedības ģimene un t.t. bet pēc partijas piederibas un nav nekadas vajadzības katru reizi pieminot V.V.Putinu rakstot par mūsu iekšejo dzīve.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Biju Atmodas aktīvists un mani kolēģi galvenokārt, teiksim, kādi 80-90 %, bija latvieši, bet bija arī daži krievi. Un neviens ne no mums, latviešiem, ne krieviem nemeklēja cita otras saknes. Mēs darījām vienu darbu un gājām uz kopēju mērķi.
   Atšķirīga skatījuma problēma ir atšķirīgā vēsturiskā atmiņā un tieši to palīdz ”pareizi” izprast Jūsu minētais V.V.P.!
   Lielākā daļa krievu, kas Latvijā ieradās kā SAVĀ zemē, bet faktiski bēga no prātam neaptveramās, tikai Krievijā esošās, nabadzības, infrastruktūras neesamības, vulgāras visatļautības un tiesiskā nihilisma, un činovnieku vīzdegunības, tai vietā, lai aktīvi piedalītos Latvijas saimnieciskajā un kultūras dzīvē, mēģināja te izveidot mazo Krieviju pēc Maskavas (tagad V.V.P.) diktētās līdzības. Paskatiet Sedu, Zilokalnu, Tūju, Lodi, Kalnciemu u.c. padomju cilvēku apdzīvoto ģerevņu, arī Bolderājas, Pļavnieku u.t.t. kontingentu, kuriem dzimtene ir CCCP un viņu ”sasniegto” 60 gados. Un tad uzziniet par ko viņi balso vēlēšanās, valodas un citos referendumos. Te arī slēpjas atbilde uz Jūsu uzdoto retorisko jautājumu.
   Tie krievi, kas ir ne tikai kaut cik apguvuši latviešu valodu, bet, un tas ir pats galvenais, ir sapratuši faktiskos vēsturiskos notikumus, izpratuši kāpēc latvieši domā tā un ne citādi, spējuši to pieņemt un iet vienā solī ar viņiem (latviešiem) uz labāku rītdienu un ir iekļāvušies kopējā Latvijas tautā, viņiem nav nekādu problēmu būt absolūti līdzvērtīgiem gan juridiski, gan sadzīviski, gan mentāli.
   Daļa (lielākā) vainas ir jāuzņemas arī vietējai krievu inteliģencei, jo tā gandrīz nekad neatspēko krievu ”draugu” un tiesību ”aizstāvju”, tādu kā Horen, Ždanok, Ļinderman, Girski, Gapoņenko, Petropavlovski un vēl vairāku citu aktīvistu fantāzijas, izdomājumus un apmelojumus, kas ir ļoti laba ēsma minēto rajonu iedzīvotājiem.

 2. “Saskaņas” nedarbnieki Atbildēt

  Nez ko PVD un PTAC saka par tepat blakus esošo pretsēnīšu “zāļu” Skinetrin reklāmu?

 3. Sociāldemokrātiem vienmēr ir patikusi ērta dzīve. Politiķi visvieglāk var tikt pie ērtas dzīves ar savu vēlētāju palīdzību. Kāds tepat Saeimā, kāds pašvaldībās..kāds Jaunmaskavā (Briselē). Tāpēc ir svarīgi, lai vēlētāju pulciņš būtiski nemazinātos un arī lai pārāk neaugtu (jo tad saradīsies konkurenti). Tāpēc arī tā darbība ir nekāda…jo negribās mainīt esošo un drošo situāciju.

 4. mums ir politiski neizglitotā tauta un vēlētāji

 5. Tādu pašu jautājumu var uzdot – kādas labums latvietim no TB/LNNK/VL? Tā neļauj reformēt Jānim Bordānam tiesas, neļauj novērst Maksātnespējas administrācijas nelikumības, tā ļauj kurināt nacionālo naidu, tāpat kā Saskaņas centrs vai viltus sociāldemokrāti Saskaņa, kas ir tas pats – Putina projekts.
  Abas šīs partija uz tautas apmuļķošanas rēķina kārš naudu savās kabatās.
  Ja nebūtu šo divu partiju, iepriekš arī PCTvelnu – Latvija būtu bijusi gaišāka, tauta labāk saprastos, kas ir viens no svarīgākajiem iemesliem attīstībai. Šie nekauņas kurina naidu, tieši vai netieši.
  Reizē arī citas partijas strādā savā labā, tauta ir vergi un …

  • Nu bet,- NA ir diezgan daudz bijušo čekistu ziņotāju. Tikai tie maisi pa šiem gadie4m ir patukšoti. Ja uzreiz būtu visu cēluši gaismā, ui, kas atklātos…

 6. un kāds krievu veletajam labums no citām partijām? vispār kāds labums no partijam jebkuram valsts iedivotājam neskatoties uz tautibu vai partiju? pilnigi nekāds. partijas nepārstāv neviena intreses, tikai savejās.

 7. visas manipulācijas, kas Vienotībai(un kremlim) vajadzīgas…

Draugiem Facebook Twitter Google+