Mobilā versija
+2.0°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
11. februāris, 2015
Drukāt

Mīlas dieviete Afrodīte – ne tikai skaista, bet arī atriebīga

Foto no Kipras tūrisma organizācijas materiāliemFoto no Kipras tūrisma organizācijas materiāliem

Kas kultūrā simbolizē mīlestību un sievišķā skaistuma estētiski augstāko pakāpi? Droši vien sengrieķu skaistuma un mīlestības dieve Afrodīte, romiešiem pazīstama kā Venera. To iedomājamies pēc sengrieķu klasiskā un hellēnisma laikmeta skulptūru nevainojamām formām un renesanses mākslinieku gleznām. Tomēr šis tēls iedibinājās tikai pēc gadu tūkstošiem ilgas evolūcijas – Afrodītes pirmmātes bija visai tālas no ideāla.

Senatnes pētnieki pieļauj, ka Afrodītes kults un mītu sērija par šo dievību noformējusies Kiprā, lai arī pati Afrodīte nav apgaroto Egejas jūras grieķu izgudrojums, kā ticēja vēl 19. gadsimtā. Šis daiļuma etalons veidojies pamazām, saplūstot ne vien grieķu pasaules, bet arī feniķiešu, sīriešu un citu Tuvo Austrumu tautu piekoptajiem auglības kultiem.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+