Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
18. maijs, 2015
Drukāt

Carnajevu notiesā uz nāvi

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV zvērinātie piesprieduši nāvessodu 21 gadu vecajam Džoharam Carnajevam, kurš atzīts par vainīgu spridzināšanā Bostonas maratonā 2013. gadā.

Zvērinātajiem vajadzēja vairāk nekā 14 stundas, lai izšķirtos, vai Carnajevam pienākas augstākais soda mērs, izdarot nāvējošu injekciju, vai arī mūža ieslodzījums bez tiesībām uz apžēlošanu. Zvērinātie atzina, ka Carnajevam nāvessods pienākas sešās no 17 apsūdzībām. Pie Bostonas maratona finiša līnijas 2013. gada 15. aprīļa pēcpusdienā notika divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki, bet 264 tika ievainoti. ASV izmeklētāji noskaidroja, ka spridzekļus bija uzstādījuši divi čečenu imigranti – brāļi Carnajevi. Teroristu Tamerlanu Carnajevu dramatiskas vajāšanas operācijas laikā ASV drošības dienesti likvidēja, bet jaunākais brālis Džohars galu galā tika sagūstīts. Zvērināto lēmums nenozīmē, ka Carnajevam tūlīt tiks izpildīts nāvessods, jo aizstāvība, domājams, spriedumu pārsūdzēs, un apelācijas process var vilkties gadiem ilgi.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+