×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

Par ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1915. gada 20. novembrī

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Līdums”

Bēgļu atgriešanās dzimtenē. Nupat no Pleskavas uz Vidzemi aizbrauca vairāki pajūgi ar Kurzemes bēgļiem. Vezumos bija arī viņu neliela mantība. Lopu vairs bēgļiem nebija. Bēgļi izbraukājuši Pleskavas un Novgorodas guberņas, kur daudz ko pārcietuši, devās tagad uz Vidzemes nomalēm, kur viņu iepriekš izsūtītie tuvinieki atraduši priekš viņiem visiem mierīgākas dzīves vietas.

Izraidīti. Unguru un Lenču muižas īpašnieks barons Kampenhauzens izraidīts uz kara priekšniecības rīkojumu pa kara stāvokļa laiku uz Irkutskas guberņu. Pirms arestēšanas š. g. 13. novembrī par baronu K. sastādīti vēl divi protokoli, viens par sarunāšanos vācu valodā muižas kantorī un otrs par to, ka pie viņa atrada 4 medību bises un brauniņa sistēmas revolveru, kuri pēc zināmas pavēles iznākšanas par ieroču nodošanu nebija vēl atdoti.


”Rīgas Ziņas”

No Rīgas Latviešu teātra biroja. Svētdien, 22. novembrī, kā mirušo piemiņas dienā, izrādīs A. Brigaderes drāmu “Raudupiete”. Lugas starpcēlienos būs lugai un dienai piemērota mūzika E. Jākobsona vadībā. Izrāde sāksies taisni noteiktā laikā, t. i., plkst. 3 dienā, kamdēļ arī publikai, lai nenokavētu izrādes un novērstu veltīgu sadrūzmēšanos pie kases īsi pirms izrādes sākuma, ieteicams biļetes iegādāties iepriekš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+