Lasītāju viedokļi

“Bez cerības nevar dzīvot” 0

Gata Šļūkas zīmējums

“Latvijas Avīzes” lasītājiem, mūsu zelta fondam, kas laikrakstu abonē kopš tā pirmā numura, vaicāju – kā jūs vērtējat jaunizveidoto valdību ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu vadībā?

Dzintra Lezdiņa Valmierā: “Vērtēju skeptiski. Man nepatika tas, kā notika valdības veidošana. Tauta bija par Pabriku, bet nē – viņu tomēr aizstāja ar Vējoni. Manuprāt, ja neder Pabriks, varēja izraudzīties kādu armijas cilvēku ar ģenerāļa pakāpi. Bet ieliek tikai tādēļ, lai zaļajam zemniekam tiktu kāds ministra krēsls. Tā bija īsta tirgošanās, no kuras jātiek vaļā.

Mēs, represētie, nesen savā konsultatīvās padomes sēdē uzklausījām Valsts prezidenta kancelejas pārstāvi, juristu, kurš mums skaidroja, ka Valsts prezidents vēloties mainīt šo kārtību. Viņš uzskatot, ka Saeimai vispirms būtu jāapstiprina Ministru prezidenta kandidatūra. Kad tas izdarīts, premjers pats pēc tam izvēlētos ministrus. Tad viņam būtu brīvas rokas pašam izvēlēties attiecīgai nozarei visatbilstošāko ministru amatu kandidātu no tiem cilvēkiem, ko partijas piedāvā.”

Albīns Briedis Jērcēnos: “Bez cerībām, ka turpmāk ies labāk, nevar dzīvot. Lai gan, atklāti sakot, joprojām nav skaidrības, kāpēc bija jāmaina ekonomikas ministrs. Tas raisa bažas. Jo Pavļuts uzlika nodokli alternatīvajai enerģijai – vēja parkiem un koģenerācijas stacijām. Tātad daudziem to īpašniekiem uzkāpa uz astes. Lasu, ka arī pašas Straujumas dēls ar šo nozari esot daļēji saistīts. Vai tā ir vai nav, neviens nav skaidrojis. Baidos, ka jaunā valdība varētu šo nodokli atcelt.

Pozitīvi, ka amatā palicis finanšu ministrs Andris Vilks. Tas liecina par stabilitāti vismaz šajā jomā. Bet aizsardzības ministra maiņa – nenopietna. Skaidrs, ka valdības sastādīšana nav vienkārša lieta.”

Ilmārs Knaģis Jēkabpilī: “Mēs neviens īsti nezinām, kādi zemūdens akmeņi slēpjas aiz valdības sastādīšanas priekškara. Man šķiet, ka Straujuma ir ieliktenis. Varbūt kā zemkopības ministre viņa bija laba, bet vai tāda būs pie valdības stūres? Ina Druviete kļuvusi par izglītības ministri, un tā, manuprāt, ir laba zīme. Bet valdības veidošana tāpat notiek arī citās valstīs. Partijas rīkojas pēc savām interesēm. Uzskatu, ka mums kā mazai tautai un valstij demokrātija nemaz neder. Čērčils savulaik teicis, ka pagaidām nekas labāks par demokrātiju neesot izdomāts. Bet tas gan nenozīmē, ka reiz nevarētu nākt kas labāks par to.”

Jānis Lībers Vidzemē: “Straujumas kundzei rokās tagad jaunā valdības deklarācija. Mans uzskats, ka neko jaunu nevajadzēja izstrādāt. Vajadzēja turpināt to pašu Dombrovska programmu, par to jau visi nobalsojuši, atliktu tikai īstenot. Visi sola – mēs par ekonomisko izrāvienu. Bet ko tas nozīmē, neviens neskaidro. Kas būtu jādara, lai mēs beidzot tiktu uz strīpas. Valdībā tik daudz jaunu ministru, kamēr ieies sliedēs, apostīs, kas jādara, klāt būs vēlēšanas. Lai spriestu, kas par cilvēku, jāzina, kā elpo un ko zina. Vējonis ir feins cilvēks, nav lepns, ar kuru katru aprunāsies. Grūti tagad pateikt, kā viņam ies, varbūt viss izdosies.”

Uldis Priede Rīgā: “Par dāmām neko sliktu parasti nesaku, kur nu vēl par Straujumas kundzi! Turklāt man ir izveidojies iespaids, ka viņa lēmumus pieņem pēc diskusijām ar iesaistītajām pusēm. Bet, izlasot valdības deklarācija 63. punktu, biju patīkami pārsteigts – tur teikts par krājaizdevu sabiedrību lietderību. Ja tas īstenotos, šīm sabiedrībām paredzu dižu nākotni, un tās būtu pretspēks ārzemju bankām. Tas nav normāli, ka mūsu valstī nav nevienas mūsu pašu, latviešu, bankas. Bet, runājot par atsevišķiem ministriem, uzskatu, ka Pavļuts bija pelnījis, ka viņu neaicina valdībā. Toties žēl, ka Ilze Viņķele neturpinās vadīt Labklājības ministriju. Viņa bija lietpratēja šajā jomā.”

LA.lv