Foto: LETA

Virsstundu apmaksa saglabāta 100% apjomā 0

Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomes 12.aprīļa sēdē (NTSP) tika panākta vienošanās par virsstundu piemaksas saglabāšanu 100% apjomā, paziņojumā masu medijiem uzsver Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS). Paziņojums tapis kā atbilde uz darba devēju sniegto informāciju, ka piemaksas iespējams samazināt.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

LBS apgalvo, ka kompromiss, kuru atbalstījušas arodbiedrības un pārējie sociālie partneri, bijis Ekonomikas ministrijas noformulētos grozījumus Darba likuma 68.pantā, kas paredz – ja ir noslēgta ģenerālvienošanās, kas paredz būtisku valstī noteiktās minimālās darba algas un būtisku stundas vai dienas likmes paaugstinājumu nozarē, tad šī ģenerālvienošanās var samazināt piemaksas apmēru par virsstundu darbu. Taču piemaksas apmērs nevar būt mazāks par 50% no darbiniekam noteiktās stundas vai dienas algas likmes.

Saglabāts tikšot arī Darba likuma 110.pantā noteiktais, ka arodbiedrības biedru nevar atbrīvot no darba bez saskaņošanas ar arodbiedrību, un vienīgais LBAS kompromiss šajā jautājumā ir, ka darbiniekam ir jābūt arodbiedrības biedram ne mazāk kā sešus mēnešus. Sociālie partneri vienojās atbalstīt arī LBAS priekšlikumu – ja darbinieks-arodbiedrības biedrs nespēj veikt nolīgto darbu veselības stāvokļa dēļ un to apliecina ārsta atzinums, tad jānotiek konsultācijām ar arodbiedrību, nevis kā to vēlējās LDDK – darba attiecības varētu izbeigt bez konsultēšanās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienīgais jautājums, kas netika saskaņots NTSP, bija par darba devēju iespēju uzteikt darbu personai ar invaliditāti, jo LBAS uzskata, ka nav pieļaujama personu ar invaliditāti aizsardzības samazinājums, svītrojot 109.panta otro daļu, ja netiek ieviesti citi kompensējoši aizsardzības pasākumi. Diskusijas par šo jautājumu turpināsies Darba lietu trīspusējās sadarbības padomē.

Saskaņotos Darba likuma grozījumus Ministru kabinets steidzamības kārtībā virzīs uz Saeimu, un tad notiks sociālo partneru konsultācijas ar Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju, atgādina LBAS.