×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

Virtuālā izstādē publiskos dokumentus no 1983.gada politiskajām prāvām (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No piektdienas, 13.decembra, pulksten 16:00  interneta vietnē ”www.archiv.org.lv/1983/” būs apskatāma virtuāla izstāde “1983.gada politiskās prāvas okupētajā Latvijā”.

”Izstādē būs eksponēti dokumenti no 1983.gada politiskajām prāvām, kurās tika tiesāts Gunārs Astra, Jānis Barkāns, Ints Cālītis, Lidija Doroņina, Gunārs Freimanis, Boriss Grezins, Ģederts Melngailis, Jānis Rožkalns un Jānis Vēveris,” portālam ”LA.lv” pastāstīja virtuālās izstādes projekta vadītājs Gints Zelmenis.

Kā zināms, šogad aprit 30 gadi kopš Latvijas ”Padomju Sociālistiskajā Republiskā” notika virkne politisko prāvu, kuru rezultātā astoņi cilvēki – Gunārs Astra, Jānis Barkāns, Ints Cālītis, Lidija Doroņina-Lasmane, Gunārs Freimanis, Boriss Grezins, Jānis Rožkalns un Jānis Vēveris- par ”pretpadomju aģitāciju un propagandu” tika notiesāti un ieslodzīti PSRS labošanas darbu kolonijās, bet Ģedertam Melngailim par to tika piemērota piespiedu ārstēšana ”speciāla tipa psihiatriskajā slimnīcā”.

”Šie 1983.gada notikumi iegājuši vēsturē kā pēdējā vērienīgā PSRS okupācijas varai nepakļāvīgo cilvēku vajāšanas kampaņa Latvijā,” uzsver Zelmenis.

Kratīšanas tolaik notika vēl vismaz 50 cilvēku dzīvesvietās, bet simtiem cilvēku tika pratināti.

Izstādi veidojuši Latvijas Nacionālā arhīva speciālisti. Izstādes prezentācijas pasākums notiks viesnīcas ”Radi un draugi” konferenču zālē Rīgā pulksten 16:00. Izstādes atklāšanas pasākumu organizē Daugavas Vanagu organizācija un Latvijas Nacionālais arhīvs. Pasākuma ietvaros tiks arī apbalvoti Daugavas vanagu organizācijas rīkotā konkursa ”Gunāra Astras un viņa līdzgaitnieku loma Latvijas neatkarības atjaunošanā” dalībnieki.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Visus šos “neatkarības” gadus pie varas bija un ir (bijušie?) komunisti ,bet tiesībsargājošajās iestādēs turpina sēdēt VDK un milicijas “kompetenti” kadri. Par tiesnešiem un prokuroriem vispār nav ko runāt. Žurnālisti cilvēki vien ir un saprot ,ar ko tas viss var beigties ,ja sāks kustināt šo lapseņu pūzni .

  2. Kur tad palikuši žurnālisti – izmeklētāji? Šajās prāvās bija ne tikai upuri, bet arī tiesneši, prokurori, izmeklētaji, ziņu pienesēji, u.c. Žurnālisti un prese paliek pavisam kautrīgi un nevarīgi, kad jānosauc tiesātāju vārdi.

Draugiem Facebook Twitter Google+