×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
19. novembris, 2015
Drukāt

Virtuves karaļvalsts

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēdējos gados filmas par un ap kulināriju tapušas diezgan blīvā slānī. Pati jaunākā – komiskā drāma “Šefs Ādams Džons” – piedāvā paredzamu stāstu ar labiem aktieriem.

Viņš jau sen balansē uz naža asmens – narkotikas, alkohols, sievietes, neciešams raksturs – un, atvēris miljono austeri, pamet darbu vienā no Parīzes restorāniem, lai dotos, kur acis rāda. Ādama Džona nākamais pieturas punkts ir Londona, kur viņš nolēmis savākt savus “septiņus samurajus” – zvaigžņu komandu – un atvērt vislabāko restorānu. Taču, protams, viņam, kurš pēc pārliecības ir vientuļais vilks, ne vien jātiek galā ar savām blusām un traumām, bet arī jāmēģina sadzīvot ar apkārtējiem, kas talantīgajam šefpavāram, taču ikdienas saskarsmē neciešamam despotam, ir grūts uzdevums, ko vēl vairāk sarežģī pievilcīgas blondīnes parādīšanās un līdz galam neizskaidrotas attiecības.

Džona Velsa vārds labi zināms TV skatītājiem – sešas reizes ieguvis “Emmy” balvas, viņš režisējis arī “Ātro palīdzību”, kā arī ģimenes drāmas “Augusts: Osedžas zeme” cienītājiem, kas ir viņa debija uz lielā ekrāna. “Šefs Ādams Džons” izvairījies no dramaturģiskiem smalkumiem un, ja ne labu labie aktieri, būtu pavisam bez rozīnītēm, taču arī galīgi neskatāma šī filma nav. Tikai ar vienu būtisku nosacījumu – ja vēders ieminējies kaut visklusākajā balstiņā, ka vēlas kaut ko apēst, tas jādara pirms ieiešanas kinoteātrī, citādi pusotru stundu nāksies rīt siekalas, redzot, kā uz lielā ekrāna top dažnedažādi kārdinoši kulinārijas šedevri, kuru tapšanā – tāpat kā filmas “Šefs Ādams Džons” – piepalīdzējis pats Gordons Remzijs, pildot izpildproducenta pienākumus.

UZZIŅA:

“Šefs Ādams Džons”/”Burnt”

ASV, 2015.

Režisors Džons Vells

Lomās: Brelijs Kūpers, Sjenna Millere, Omārs Sajs, Daniels Brūls, Uma Tūrmane, Emma Tomsone, Alīsija Vikandere

No 20. novembra “Kino Citadele”, “Cinamon”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+