×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. janvāris, 2014
Drukāt

Virtuves organizētāji


penalis_13

Lielākā daļa saimniecībā nepieciešamo aksesuāru glabājas tieši virtuvē. Kādas virtuves atvilktņu un skapju sistēmas izvēlēties, lai saimniekošana būtu pēc iespējas ērta un nepieciešamais būtu ātri atrodams?

“Vienalga, vai virtuve iekārtota klasiskā vai modernā stilā, tās funkcionalitāti lielā mērā nosaka tas, cik ērti tajā atrodami un aizsniedzami nepieciešamie priekšmeti. Virtuves mēbeļu furnitūra un augsto tehnoloģiju sīkumi ir tās lietas, kas būtiski atvieglo saimnieces darbu virtuvē,” apgalvo dizainere Lidija Bolšoka un aicina izvēlēties sev piemērotākos aksesuārus, ko iespējams pielāgot gan tradicionālām, gan modernām virtuves iekārtām.

Sistēmas galda piederumu un virtuves darba rīku glabāšanai. Lai gan šķiet, ka galda piederumu nemaz nav tik daudz, ieliktņi, kas tos sašķiro pēc veida un izmēra, ir ļoti parocīgi. Visvienkāršākais variants – atvilktnes izmēram pielāgots plastmasas vai koka ieliktnis ar dažādām sekcijām. Izturīgāks risinājums – nerūsošā tērauda vai koka sistēma, kas precīzi pielāgota konkrētajai atvilktnei. Aksesuāru glabāšanas sistēmas iespējams pasūtīt gan uzreiz kopā ar virtuves iekārtu, gan atsevišķi. Šādas sistēmas nereti pieejamas ne tikai virtuves iekārtām, bet arī tiem ēdamgaldiem, kas komplektēti ar atvilktni, un bufetēm.

Katra saimniece zina, ka ar nažiem jāapietas uzmanīgi. Šim nolūkam izmantojami arī speciāli nažu turētāji, kur dažāda izmēra nažiem paredzēti atsevišķi nodalījumi vai arī katrs nazis stiprināms savā iedobītē. Turklāt šādas atvilktnes iespējams arī aizslēgt, lai pie asajiem priekšmetiem nevarētu piekļūt bērni.

Garšvielu un beramu produktu glabāšana. Visbiežāk šos produktus glabā dažāda izmēra stikla, koka vai metāla traukos, ko sarindo uz plauktiem vai speciālos pie sienas stiprināmos turētājos. Tomēr daudz pārskatāmāka ir garšvielu un beramo produktu uzglabāšana tam speciāli piemērotās atvilktņu sistēmās ar sadalītājiem, kur kastītes un burciņas ievietotas īpašos turekļos, bet to izmēru un izvietojumu iespējams mainīt pēc sava prāta.

Trauku un katlu turētāji. Arī traukus nenoliedzami ērtāk paņemt no atvilktnes nekā izcelt no augsta skapīša. Šim nolūkam virtuves aksesuāru ražotāji piedāvā dažādas ieliktņu sistēmas – ar atsevišķiem nodalījumiem un sadalošām starplikām, kas ļauj šķīvjus uzglabāt gan horizontāli vienu uz otra, gan vertikāli. Sistēmas komplektētas ar paklājiņu un starpelementiem, kas pasargā traukus no slīdēšanas un saplīšanas. Līdzīgi paredzēts uzglabāt arī pannas un katliņus.

Izvelkamās penāļu sistēmas. Lai gan šāds risinājums ir viens no dārgākajiem, tas iepriecinās ikvienu saimnieci, jo ietaupa virtuvē tik nepieciešamo vietu, vienlaikus ļaujot ērti izkārtot un atrast vajadzīgos produktus. Platumā penālis aizņem vien 20–30 cm, bet to iespējams ierīkot gan neliela (70 cm) augstuma skapī, gan no grīdas līdz griestiem, sadalot pa vairākām sekcijām.

Grozi saimniecības piederumiem. Jebkurai namamātei patīk, ja virtuve ir tīra un kārtīga. Tomēr skatu nereti sabojā tieši saimniecības ķīmija un dažādie sūklīši un drāniņas, kas tik ļoti nepieciešami virtuvē. Ļoti izdevīgi šo piederumu glabāšanai ir skapīšos stiprināmi un izvelkami grozi vairākos stāvos vai īpaši ieliktņi atvilktnēs.

Šajos grozos var glabāt arī dažādas birstes, slotiņas u.tml. lietas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+