Sports
Basketbols

Vīru basketbola izlasei tiek Grieķija, Bosnija un Hercegovina, kā arī Bulgārija0


Jānis Timma Latvijas izlases kreklā.
Jānis Timma Latvijas izlases kreklā.
Foto: LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase 2021.gada Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīrā spēlēs ar Grieķiju, Bosniju un Hercegovinu, kā arī Bulgāriju, pirmdien Minhenē lēma izloze.

Pirms atlases ceturtās kārtas izlozes 32 izlases tika sadalītas grozos, ņemot vērā to iepriekšējos sasniegumus. Tika izveidoti astoņi grozi ar četrām valstsvienībām katrā. Turklāt bija zināms, ka četrās grupās tiks ielozētas pa vienai izlasei no otrā, trešā, sestā un septītā groza, bet citās četrās – pa vienai valstij no pirmā, ceturtā, piektā un astotā groza.

Latvija kopā ar Itāliju, Turciju un Ukrainu, kuru trenē Latvijas basketbola speciālists Ainars Bagatskis, bija iekļauta trešajā grozā un nevarēja tikt salozēta ar citām šī groza pārstāvēm. Latvijas izlasei pretinieki varēja tikt izlozēti no otrā (Slovēnija, Grieķija, Horvātija, Krievija), sestā (Ungārija, Bosnija un Hercegovina, Nīderlande, Maķedonija) un septītā groza (Igaunija, Bulgārija, Zviedrija, Austrija).

Tāpat kā sieviešu komandu izlozē arī vīriešiem Latvijas izlase no sava groza tika izvilkta kā pēdējā, pievienojoties Grieķijai H grupā. Vēlāk tika pielozētas klāt Bosnija un Hercegovina un Bulgārija.

Spānija, Polija, Izraēla, kā arī trešās kārtas grupas Slovākija/Kipra/Rumānija uzvarētāja tika ielozēta A grupā, Krievija, Itālija, Ziemeļmaķedonija un Igaunija – B grupā, Lietuva, Čehija, Beļģija, kā arī grupas Albānija/Baltkrievija/Dānija uzvarētāja- C grupā, Horvātija, Turcija, Nīderlande un Zviedrija – D grupā, Serbija, Somija, Gruzija, kā arī grupas Šveice/Portugāle/Islande uzvarētāja – E grupā, Slovēnija, Ukraina, Ungārija un Austrija – F grupā, Francija, Vācija, Melnkalne, kā arī grupas Luksemburga/Kosova/Lielbritānija uzvarētāja – G grupā.

Saistītie raksti

Kvalifikācijā piedalīsies arī nākamā finālturnīra mājinieces Čehija, Gruzija, Vācija un Itālija, kurām vieta finālturnīrā jau ir garantēta. Tāpēc finālturnīram kvalificēsies pa trim labākajām katras grupas komandām, izņemot grupas, kurās būs finālturnīra mājinieces – šajās grupās ceļazīmi uz izšķirīgajām Eiropas čempionāta cīņām iegūs divas labākās vienības bez mājiniekiem, kopā 20 izlases.

Kvalifikācijas spēlēm atvēlēti starptautisko spēļu logi. Tie būs no 2020.gada 17. līdz 25.februārim, no 2020.gada 23.novembra līdz 1.decembrim un no 2021.gada 15 līdz -23.februārī.

Pašreiz notiek Latvijas izlases galvenais trenera meklējumi.

Eiropas meistarsacīkšu pirmā čempione Latvija piedalījusies pēdējos deviņos finālturnīros.

LA.lv
LL
LETA, LA.lv
Sports
Kurzemes derbijā “Ventspils” iedzen vēl vienu naglu “Liepājas” Eirokausu cerību zārkā
19 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Jonass sava mocīša dzimtenes posmā ieņem ceturto vietu kvalifikācijā
21 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta
40 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
28 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
5 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
3 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 3
8 stundas