Sports
Ziemas sports

Vīru kamanās augstāk par otro desmitu netiekam0

Latvijas kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks svētdien Vācijas trasē Kēnigszē ierindojās 13.pozīcijā Pasaules kausa sestajā posmā

Tikmēr Kristers Aparjods pēc neveiksmes otrajā braucienā no 17.vietas atkāpās uz pēdējo pozīciju 31 sportista konkurencē, bet Artūrs Dārznieks ieņēma 22.vietu.

Kivlenieks pēc pirmā brauciena bija devītais, bet otrajā uzrādīja 13.ātrāko laiku. Savukārt Dārznieks pirmajā braucienā bija 28.pozīcijā, bet otrajā bija 14. ātrākais.

Neveiksmi otrajā braucienā piedzīvoja arī titulētais vācietis Fēlikss Lohs, kurš no pirmās vietas atkāpās uz 11.pozīciju.
Posmā uzvarēja austrietis Volfgangs Kindls, kurš divu braucienu summā savu tautieti Armīnu Fraušeru apsteidza par 0,029 sekundēm. Savukārt trešais bija vācietis Johanness Ludvigs, kurš Kindlam zaudēja 0,119 sekundes.

Kivlenieks uzvarētājām zaudēja 0,389 sekundes, Dārznieks atpalika 0,949 sekundes, bet Aparjods pēc neveiksmes otrajā braucienā bija teju desmit sekundes lēnāks.
Aparjodam bija jau garantēta vieta pamatsacensībās, kamēr Kivlenieks piektdien uzvarēja Nāciju kausa sacensībās, kur Dārznieks bija 17.vietā, abiem kvalificējoties posmam.

Saistītie raksti

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīciju ar 571 punktu saglabā Lohs. Viņam ar 529 punktiem seko Kindls, bet trešais ar 436 punktiem ir krievs Semjons Pavļičenko.
No latviešiem Kivlenieks ar 173 punktiem ir 19.vietā, kamēr pirmo divdesmitnieku ar 167 punktiem noslēdz Aparjods. Tikmēr 22.pozīcijā ar 150 punktiem atrodas Riks Kristens Rozītis, 27.vietu ieņem 92 punktus izcīnījušais Dārznieks, kamēr Kristaps Mauriņš ar 37 punktiem ir 38.pozīcijā.

Komandu stafetē Latvijas komandas sastāvā startēja Elīza Cauce, Inārs Kivlenieks un Andris un Juris Šici. Sportisti visus etapus veica bez lielām kļūdām, uzvarētājiem itāļiem piekāpjoties par 0.850 sekundēm.
Pēc finiša Latvijas komanda atradās trešajā vietā, taču pēc tam piekāpās vēl Austrijai, ASV, kam attiecīgi otrā un trešā vieta, kā arī Kanādai. Vācijas komanda, kura šajā sezonā izcīnījusi uzvaru visos komandu stafetes posmos, šoreiz diskvalificēta.

LA.lv