×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. decembris, 2014
Drukāt

Jēkabpils uzņēmums “MK Dizains” rada oriģinālas virvju konstrukcijas bērnu rotaļu laukumiem

tikls_11

Jau daudzās vietās Latvijā – Mērsragā, Aizkrauklē, Ludzā, Rēzeknē, Līvānos, Koknesē un citur – bērnus, viņu vecākus un vecvecākus (protams, arī jebkuru garāmgājēju) priecē Latvijas jaunums – īpatnējas virvju konstrukcijas: piramīdas, tiltiņi, tuneļi, sieti, kas veidoti no poliamīda virvēm un speciāliem savienojumiem. Jaunās konstrukcijas uzstādītas rotaļu laukumos bērnudārzos vai daudzdzīvokļu namu pagalmos. Bērniem no četriem līdz sešpadsmit gadiem ļoti patīk ložņāt un izbaudīt neparastās kustības un ķermeņa stāvokļus. Virvju konstrukcijas ar īpaši drošiem stiprinājumiem sastopamas arī agrāk uzstādītajos rotaļu laukumos.

Par to visu jāpateicas Jēkabpils uzņēmumam SIA “MK Dizains”, kas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotajā konkursā “Eksporta un inovācijas balva 2014”, piedaloties divās kategorijās – importa aizstājējprodukts (virvju konstrukciju tīklu piramīda bērnu rotaļu laukumiem) un inovatīvākais produkts (bērnu rotaļlaukums “Diva”), ieguvis atzinības rakstu.

Interesanti, ka dažādām konstrukcijām izmanto 16 un 18 mm virves ar metāla trosēm, kas pārklātas ar augstas stiprības polipropilēna diegiem. Laboratorijas mērījumi parādījuši, ka stieples stiprums ir divas reizes lielāks, nekā tas vajadzīgs bērnu spēļu laukumiem.

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

“Ilgāku laiku mūsu uzņēmums lielāko daļu nepieciešamo elementu iepirka ārzemēs un nodarbojās ar to montāžu,” stāsta SIA “MK dizains” rīkotājdirektors Sergejs Semjonovs. “Tagad ražojam paši. Izdomājam dažādas platformas – gan trijstūra, gan četrstūra, gan piecstūra. Kombinējot tās citu ar citu dažādos salikumos, iegūstam neparastas figūras. Izejmateriālus pērkam Zviedrijā, Austrijā, Polijā, Turcijā un citās valstīs, taču tos pēc uzņēmuma projektiem sakombinējam savā ražotnē Jēkabpilī.”

Komandā, kas izstrādā jaunus produktus un to dizainu, veido mārketinga materiālus un veic sertifikāciju, lielākie nopelni ir projektētājam Rihardam Beļavskim, rīkotājdirektoram Sergejam Semjonovam un menedžerei Irēnai Gorskai. Par sadarbību viņi lielu paldies saka Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtam un Lietuvas partneriem.

Jēkabpiliešu bērnu rotaļu laukumi un virvju tīklu konstrukcijas atbilst visiem drošības standartiem. Tīkli ir pietiekami nospriegoti, un atstarpes starp virvēm ir tieši tik lielas, lai nodrošinātu bērnus pret sapīšanos vai iestrēgšanu tajās. Rotaļāšanās spēļu laukumos veicina bērnu fizisko attīstību, koordinācijas un līdzsvara izjūtu, reizē radot lieliskas emocijas un labu garastāvokli.

Uzņēmums “MK Dizains” ar savu jauno produkciju cenšas iekarot arī ārzemju tirgu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+