Tehnika

Virza autonomo auto attīstību Latvijā2

Publicitātes foto

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un mobilo sakaru operators LMT sadarbībā ar uzņēmumu “Nokia” virza autonomo auto attīstību Latvijā, portālu LA.lv informēja projekta autori.

Vienā no lielākajām mobilo sakaru tehnoloģiju izstādēm pasaulē – Mobile World Congress, Barselonā, tika apspriesti jautājumi, kas saistīti ar bezpilota un savienoto auto 5G testa trases ieviešanu Latvijā, kā arī citiem Latvijas attīstības projektiem.

“Daudzi starptautiski partneri ir ieinteresēti un gatavi iesaistīties Latvijas projektā izveidot pašvadošā autotransporta sistēmu. Sarunas ar ārvalstu partneriem pierāda, ka Latvijā radītie risinājumi savienoto un bezpilotu auto jomā ir konkurētspējīgi un tiem ir liels attīstības potenciāls. Šobrīd esam vienojušies ar “Nokia”, ka tās sniegs nepieciešamo atbalstu testa trases izveidei. Lai jau pēc iespējas ātrāk tajā varētu strādāt tie Latvijas un ārvalstu speciālisti, kuri attīsta aizvien modernākus autotransporta risinājumus, ļaujot Latvijai kļūt par savienoto auto kompetenču centru,” atklāj LMT prezidents Juris Binde.

Kā norāda “Nokia” mobilo tīklu direktors Marc Rouanne, “Nokia” un LMT kopīgais darbs pie 5G testiem Latvijā ir bijis ne tikai efektīvs, bet arī inovācijas raisošs. Kopā tiek izstrādāti inovatīvi ātrdarbības mākoņpakalpojumu risinājumi, kas galvenokārt paredzēti savienotām un autonomām transportlīdzekļu tehnoloģijām, lai nodrošinātu tīklā esošo transportlīdzekļu spēju savā starpā mijiedarboties arī reālos apstākļos.

Latvijas savienoto un bezpilota auto 5G testa trases projektā iesaistījies arī “Microsoft”.

LA.lv