Ekonomika
Darbs un nauda

“Visa” karšu turētājiem Latvijā pieejama jauna maksājumu tehnoloģija0

Foto: LETA/EPA

Paplašinot pakalpojumu klāstu 13 Eiropas valstīs, “Visa” informē, ka, sākot ar 2019. gada 26. jūniju, “Visa” kartes lietotāji Latvijā var norēķināties izmantojot Apple Pay.

“Apple Pay” ir maksājumu tehnoloģija, kas maina patērētāju pieredzi, piedāvājot vienkāršu, drošu un privātu maksāšanas veidu.

Sākotnēji aktivizēta “Revolut”, “Apple Pay” ikvienā “iPhone”, “Apple Watch”, “iPad” un “Mac” ierīcē ļauj klientiem veikt ātrus un ērtus pirkumus veikalos, lietotnēs un tīmekļa vietnēs, pateicoties bezkontakta tehnoloģijai un “Visa” tokenizācijai.

“Apple Pay” darbojas visos bezkontakta maksāšanas termināļos, kuri jau šobrīd tiek izmantoti maksājumiem ar bezkontakta debetkarti vai kredītkarti.

Saskaņā ar Finanšu nozares asociācijas informāciju Latvijā arvien biežāk karšu pieņemšanas iekārtas ir aprīkotas ar bezkontakta funkciju, sasniedzot jau vairāk nekā 67% pārklājuma.

Savukārt līdz 2020. gadam pilnīgi visās tirdzniecības vietās esošie termināļi būs piemēroti bezkontakta maksājumiem.

“Visa pamatuzdevums ir turpināt nodrošināt patērētājiem vienkāršāko un drošāko maksājumu veikšanas iespēju. “Apple Pay” ieviešana Latvijā sinerģijā ar Visa tokenizācijas tehnoloģiju mainīs Latvijas klientu maksāšanas paradumus,” uzskata Henings Holtans, Visa Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionālais vadītājs.

“Pateicoties “Apple Pay” un “Visa Token Service” nodrošinātajai drošībai, cilvēki var norēķināties ar savu “iPhone” un “Apple Watch” ierīci tāpat kā ar kredītkarti vai debetkarti, neatklājot sava konta datus, taču baudot vēl lielāku ērtību un drošību.”

Drošība un privātums ir “Apple Pay” pamata vērtības.

Izmantojot kredītkarti vai debetkarti ar “Apple Pay”, faktiskie kartes numuri netiek saglabāti nedz “Apple” ierīcēs, nedz serveros.

Tā vietā “Visa Token Service” piešķir katram darījumam unikālu Ierīces Konta Numuru (Device Account Number), un katrs darījums tiek autorizēts, izmantojot vienreiz lietojamu, unikālu dinamisko drošības kodu.

“Visa” tokenizācijas tehnoloģija padara e-komercijas un m-komercijas maksājumus drošus un vienkāršus, aizstājot klienta kontu ar unikālu digitālo identifikatoru jeb „marķieri”, kas radīts īpaši katrai ierīcei.

Tādējādi konta un karšu dati nekad netiek koplietoti un nodrošina digitālajiem maksājumiem papildu drošību.

“Apple Pay” ir viegli uzstādāma, un lietotāji turpinās saņemt visus labumus un priekšrocības, ko piedāvā kredītkartes un debetkartes.

Izmantojot “iPhone” un “Apple Watch” ierīces, klienti var maksāt ar “Apple Pay” veikalos, restorānos, taksometros un daudzās citās vietās.

Saistītie raksti

Iepērkoties ar “Apply Pay” lietotnēs vai internetā, ja tiek izmantota “Safari” pārlūkprogramma, nav nepieciešams manuāli aizpildīt kartes vai konta informāciju un atkārtoti ievadīt piegādes un norēķinu informāciju.

Katrs “Apple Pay” pirkums tiek autentificēts tikai ar skatienu vai pieskārienu, izmantojot sejas ID (Face ID) vai pirkstu nospiedumu (Touch ID), vai ierīces piekļuves kodu.

LA.lv
LP
LDz preses dienests
Ekonomika
Eiropas Komisija atbalstījusi dzelzceļa elektrifikācijas projektu pilnā apmērā
19 stundas
LE
LETA
Ekonomika
OIK sāga: Saeimā norāda uz informāciju, kas var novest pie jaunām “krimināllietām”
20 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Signe Baldere-Sildedze: Izmantojot divas mantinieces, turpina izdarīt spiedienu “Olainfarm” akciju atsavināšanai
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Latvijā pat ķīnieši aizsargā savu intelektuālo īpašumu. Saruna ar Patentu valdes direktoru
Intervija 14 minūtes
RN
Rita Našeniece
Latvijā
Rita Našeniece: Vēl tikai nemirstīgais Ameriks rēgojas gaiteņos kā zīme, ka interese nav zudusi…
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Šuplinska par LU rektora vēlēšanām: “Procesuāli pārkāpumi tur ir”
19 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Ministri eksperimentēs? Valdība dosies mēnesi ilgā atvaļinājumā
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Šovakar Latvijā būs vērojams daļējs Mēness aptumsums
3 stundas