×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
22. aprīlis, 2017
Drukāt

Visā Latvijā notiks Lielā talka (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien visā Latvijā norisināsies tradicionālā Lielā talka, kuras laikā ikviens var palīdzēt sakopt kādu no oficiāli reģistrētajām talkošanas vietām vai arī darīt to paša izvēlētā vietā.

Talka oficiāli sāksies plkst.9 un ilgs līdz plkst.15, tomēr ikvienam ir iespēja sakopt apkārtni sev iespējamā laikā. Kā ierasts daudzas Latvijas skolas darbus pie apkārtnes sakopšanas sākušas jau dienu vai divas pirms oficiālā Lielās Talkas datuma. Piemēram, Olaines 2.vidusskolas skolēni 27 cilvēku sastāvā jau savākuši desmit pilnus talkas maisus

Lielās talkas laikā visā Latvijā plānots sakopt ceļa malas, mežus, dažādu vēsturisku vietu apkārtni un citas teritorijas. Visā valstī kopumā pieteiktas aptuveni 1765 oficiālās talkošanas vietas, kurās būs pieejami arī bezmaksas atkritumu maisi, kā arī būs talkas koordinators.

Pasākuma organizatori atgādina, ka Lielās talkas atkritumu maisi šogad ir baltā krāsā un talcinieki tos bezmaksas varēs saņemt tikai un vienīgi 22.aprīlī ikvienā “www.talkas.lv” reģistrētajā talkas norises vietā visā Latvijā. Atkritumu vākšana notiks tikai šajos maisos.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) Lielās talkas ietvaros piedalīsies Valmieras estrādes sakopšanas darbos, savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis un viņa kundze Iveta Vējone talkos Kocēnu Kokmuižas parkā kopā ar bērnu aprūpes centra “Ozoli” jauniešiem. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) kopā ar padotības iestāžu darbiniekiem Lielās talkas laikā stādīs ozolus Gaujas nacionālajā parkā.

Lielās talkas mērķis ir panākt, lai Latvija 2018.gadā būtu zaļākā valsts pasaulē. Šī tradīcija sākās 2008.gada 13.septembrī ar talku, kas bija iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90.dzimšanas dienā.

Pagājušajā gadā tika atkārtots 2011.gada dalībnieku aktivitātes rekords – talkā piedalījās ap 190 000 cilvēku. Turklāt talcinieki rosijās ne tikai 1750 apstiprinātajās talkas vietās, bet arī citur.

Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. tas ir pasākums tautas masām

 2. Kā manā jaunībā…vieni d…citi vāc…..

 3. Talka ir laba lieta, ja jāsatīta dabas postījumi, iegūt kādu skaistāku vietu.
  Tikai bet : lasīs stikla pudeles.
  Tikai bet: lasīs plastmasas pudeles.
  Tikai bet: lasīs dažādus plastmasas gabalus.
  Tikai bet: lasīs papīrus.
  Tikai bet: lasīs auto riepas.
  Tikai bet: lasīs melno metālu gabalus – kļūdījos , valsts vara ir organizējusi to savākšanas kārtību.
  Tikai bet: lasīs krāsaino metālu gabalus-kļūdījos , valsts vara ir organizējusi to savākšanas kārtību.
  Kad NA ministrs Grehards atļausies organizēt pārējo atkritumu savākšanu un nodošanu par zināmu naudas atlīdzību, kā metāliem? Nekad – jo nav lieta kursā, kā tas notiek kaut Igaunijā…
  Kā vajadzētu – pērkot riepu auto, riepas nauda 5 Eu. Nododu un saņemu. Pēkot kolas bundžu, pudeli, pudeles nauda varbūt 5 centi un nododot – saņemu. Tas jau tik viekārši un saprotami, kā savākt melnos metālus un pat krāsu. Savulaik pat Saeimas nams nodeva savu vara plāksni no sienas lūžņos un nekas…Neviens deputāts pat nepamodās…
  Tās lietas var sakārtot tikai ar gribēšanu, bet tā vietā lasām pudeles… Nu nav jālasa pudeles, bet jāorganizē darbs pārstrādājamo atkritumu pieņemšanai. Atkārtošos tas ir NA Vides ministra tiešais darbs.

Draugiem Facebook Twitter Google+