×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2016
Drukāt

Visaginas AES nav atlikta (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Aļģirds Butkevičs

Jautājums par jaunas atomelektrostacijas (AES) celtniecību Lietuvā nav atlikts, un triju Baltijas valstu ministri šogad turpinās sarunas par iespējām kopīgi īstenot šo projektu, pirmdien paziņojis Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs.

“Enerģētikas ministrs šogad tiksies un runās ar Latvijas un Igaunijas ministriem, kas atbildīgi par enerģētiku. (..) Baltijas ministru padomes sēdes laikā Igaunijas premjers norādīja, ka grib redzēt galīgos ekonomiskos aprēķinus. Mēs esam iesnieguši visu informāciju un atbildējuši uz visiem jautājumiem, un ceram tuvākajā laikā saņemt atbildes,” viņš sacījis žurnālistiem savā ikgadējā preses konferencē. Sarunas starp Baltijas valstīm faktiski apstājušās, kopš lietuvieši 2012. gadā konsultatīvā referendumā visai pārliecinoši pauda noraidošu attieksmi pret jaunas kodolspēkstacijas būvi. Tagadējā valdība vairākas reizes noteikusi jaunus termiņus, kad tiks pieņemti lēmumi par Visaginas AES, tomēr tas joprojām nav noticis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. AES vajadzēja jau sen būt uzbūvētai , jo pārāk ilgs laiks pagājis kopš Ignalinas AES slēgšanas 2009.gadā. Tagad Lietuva saražo tikai 30% no nepieciešamās elektroenerģijas un tas palielina
    elektroenerģijas cenu biržā Lietuvas reģionā , pie kā skaitās arī Latvija par 2-2,5 eiro centiem/ kwh . Lietuvieši šī iemesla dēļ nav ieviesuši tā saucamo elektroenerģijas brīvo tirgu , pretstatā Latvijai , kur viss uzkrauts patērētājiem , noņemot politisko un finansiālo atbildību par laikā nepieņemtiem lēmumiem un neizdarītiem darbiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+