×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
20. jūlijs, 2017
Drukāt

Aizdomas par mēra izvazāšanu no “Latgales bekona” (3)

Foto no TV3 twitterFoto no TV3 twitter

Cūku fermā Višķu pagastā, Latgalē, ko skāris Āfrikas cūku mēris, likvidētas jau 5000 cūku, un visapkārt valda neizturama smaka, vēsta TV3 “Ziņas”.

AS “Latgales bekons” novietnē ar aptuveni 6000 cūku lielu ganāmpulku lipīgo slimību konstatēja 15.jūlijā.

Steigā veiktie pasākumi nenorit gludi. Kā vēsta televīzija – fermas apkārtnē valda līķu smaka, jo lietus laikā izveidojusies līķu šķidruma peļķe. Iznīcinātas jau 5000 cūkas no 6000 cūku lielā ganāmpulka. Vietējie iedzīvotāji pauž bažas, vai cūku likvidēšana notiek pareizi, jo visapkārt ir jūtama neizturama smaka.

Apkārtnē ir noteikta karantīna – aizsardzības zona trīs kilometru rādiusā un uzraudzības zona desmit kilometru rādiusā ap slimības skarto saimniecību. PVD speciālisti turpina epidemioloģiskās izmeklēšanas procesu, lai noskaidrotu iespējamos ceļus, kā slimība nonākusi cūku novietnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. be tas ir teatris. savejiem nerentabli biznesu atbalstit. liekezu armijai darbu nodrosinat. cilvekiem sodanaudas sarakstit.

  2. Rietumu partneris parūpēsies par cūkgaļu, kuras mums trūks Atbildēt

    Esmu apsolūti pārliecināts, ka šo “cūku mēri” izmanto, lai ietekmētu gaļas ražošanu un tirgu. To ievieš ar nolūku un mērķtiecīgi un radīts tas ir mākslīgi tieši šadam nolūkam.

    • Logiski,spāņu gaļu grūž tonām Latvijā un PVD darbinieki pasi ievazaja to mēri,ja jau gaļa nav kaitīga varēja termiski apstrādāt konsevos kūpinājumuos un.c.Latvijas armijai vispār nav ko ēst aknu konservi kā suņiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+