×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. augusts, 2015
Drukāt

Visās skolās ieviesīs vienādas higiēnas prasības, dodot pārejas laiku līdz 2020.gadam (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Higiēnas prasības, kas attiecas uz jaunbūvējamām vai rekonstruējamām skolām un ir spēkā no 2003.gada, būs jāievieš arī visās pārējās izglītības iestādēs, dodot pārejas laiku līdz 2020.gadam, aģentūru BNS informēja Veselības ministrijā (VM).

Valdība otrdien apstiprināja ministrijas virzītās izmaiņas noteikumos par higiēnas prasībām vispārizglītojošās un profesionālās skolās.

Noteikumos precizētas obligātās prasības izglītības iestāžu telpām un funkcionālajām zonām – prasības mācību telpu, ķīmijas un fizikas kabineta, darbmācības kabineta minimālajai platībai vienam skolēnam, prasības attiecībā par sporta zonu un tās ierīkošanu, kas būs jāievēro visās izglītības iestādēs sākot ar 2020. gada 1.septembri.

Tāpat noteiktas prasības telpu apdarei un aprīkojumam izmantojamajiem materiāliem, kā arī ventilācijas nodrošināšanai, kas visās izglītības iestādēs būs jānodrošina no 2016. gada 1.septembra.

Prasības jaunbūvējamām vai rekonstruējamām skolām ir spēkā jau no 2003.gada. Tomēr, lai visiem izglītojamajiem būtu pieejama droša un higiēnas prasībām atbilstoša vide, ir svarīgi ieviest šos noteikumus arī citās izglītības iestādēs, uzsver VM. Prasību ieviešana visās izglītības iestādēs uzlabos skolu vidi un veicinās skolēnu labsajūtu, tādējādi sekmējot mācību procesu.

Noteikumi aktualizē arī vairākas prasības saistībā ar jaunajām tehnoloģijām un to izmantošanu izglītības iestādēs. Tāpat precizētas prasības par izglītojamajiem izmantojamajām mēbelēm un noteiktas prasības būvdarbu un remontdarbu ierobežošanai izglītības iestādēs mācību procesa laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. skolotāja no Pārdaugavas Atbildēt

    Gandrīz visās skolās (arī mūsējā, Rīga, Pārdaugava), kur veikta vienkāršotā renovācija+siltināšana, tā veikta pēc „lētākā piedāvājuma” principa.
    Caur plastmasas logiem svaigs gaiss klasē neienāk nemaz un vecā ventilācija nedarbojas, bet jauna nav izveidota, vecās ventilācijas lūkas un šahtas aizmūrētas vai vienkārši “reģipsotas”.
    Kad prasījām Rīgas Domes pārstāvim par ventilāciju – atbilde vienkārša, ko līdz ierīkot, ja tāpat nelietosiet – dārgi, skaļi u.tml.

Draugiem Facebook Twitter Google+