×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. marts, 2014
Drukāt

Visās Ukrainas armijas daļās Krimā pacelts Krievijas karogs (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Visās 193 Ukrainas armijas daļās Krimā pacelti Krievijas karogi, trešdien paziņoja Krievijas armijas ģenerālštāba priekšnieks ģenerālis Valērijs Gerasimovs.

Krievijas karogi Krimā pacelti virs 51 Ukrainas karaflotes kuģa. Ukraina saglabā kontroli pār desmit kuģiem, apliecināja Ukrainas militāri politisko pētījumu centra vadītājs Dmitro Timčuks.

“Uz 26.martu Krievijas Federācijas karogi pacelti visās 193 Krimas republikas teritorijā dislocētajās Ukrainas bruņoto spēku armijas daļās un iestādēs. Kara pilsētiņās svinīgos apstākļos notikusi personālsastāva pulcēšanās ar Krievijas Federācijas karoga pacelšanu un Krievijas himnas izpildīšanu,” pavēstīja Gerasimovs.

Pēc viņa teiktā, visas militārpersonas, kas izteikušas vēlmi turpināt dienestu Ukrainas armijā, nodevušas ieročus un atrodas ārpus armijas daļām un gatavojas organizētai izbraukšanai uz Ukrainu.

“Sevastopolē viņiem atvērts reģistrācijas pagaidu punkts, kur uz 25.martu reģistrējušies aptuveni 1500 Ukrainas karavīru,” sacīja Gerasimovs.

Viņš norādīja, ka saskaņā ar Krievijas Aizsardzības ministrijas un Ukrainas puses panākto vienošanos Ukrainas karavīrus kopā ar viņu ģimenes locekļiem no Krimas izvedīs pa dzelzceļu.

“Pēc robežas šķērsošanas visi Ukrainas karavīri, kas ieradušies no Krimas, dosies uz pulcēšanās punktu Ukrainas armijas daļā Nr.A-1978, kur saņems norīkojumu uz savu
jauno dienesta vietu,” sacīja Gerasimovs.

Atbilstoši Ukrainas militāri politisko pētījumu centra vadītāja Timčuka ziņām Ukraina Krimā saglabā kontroli pār desmit kuģiem.

“Kaujas kuģi, kuteri un apgādes kuģi, kas ir palikuši Ukrainas jūras spēku sastāvā: fregate “Getman Sagaidačnij” – U130, artilērijas kuteris “Skadovsk” – U170,” sociālajā tīklā “Facebook” ierakstījis Timčuks.

Turklāt Ukrainas jūras spēku sastāvā palikuši astoņi palīgkuģi – trīs kuģi un pieci kuteri.

Krievijas karogs pacelts virs 51 Ukrainas karakuģa, norādīja Timčuks.

To vidū ir zemūdene “Zoporožje”, lielais un vidējais desantkuģis “Konstantin Oļšanskij” un “Kirovograd”, divi jūras traleri “Čerņigov” un “Čerkassi”, sešas korvetes un divi tankkuģi, norādīja Timčuks.

Jau vēstīts, ka Krievija kopš februāra beigām okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu.

Piektdien Krievijas parlaments ratificēja “līgumu” par Krimas aneksiju un Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja attiecīgu likumu par Ukrainai piederošās pussalas uzņemšanu Krievijas sastāvā.

Starptautiskā sabiedrība ir asi nosodījusi Maskavas rīcību un atteikusies atzīt Krimas aneksiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. … Ukrainas karavīrus kopā ar ģimenēm izvedīs ar vilcienu…Kas – ukraiņu ģimenēm atkal jauna deportācija? Kam dotas tādas tiesības????!!!

 2. Apsveicu ukraiņus ar sekmīgo padošanos!Izcili paveikts.

 3. Krievnacistam pacelt savu lupatu citu tautu teritorijā ir daudz lielāks “sasniegums” nekā pacelt savu mužiku dzīves līmeni. Mazā Čehija prot ražot automobīli, kuru citās valstīs labprāt pērk; “varenā” Krievija tikai sūdus un iznīcību saražot prot. Kādreiz atpalikusī Ķīna ir tālu priekšā.

 4. Kas tas par pārsteigumu? Tur taču nav jāpaceļ Mongolijas vai Meksikas karogs.
  Ja tā ir Krievija, tad tur, protams, tiek pacelti Krievijas karogi.

  • Tiesa. Bet tā NAV Krievija, tā ir okupēta Ukrainas teritorija. Tāpat kā Abrene ir okupēta Latvijas teritorija, Abhāzija ir okupēta Gruzijas teritorija un Kurīlu salas ir okupēta Japānas teritorija….

   • Abrene varbūt bija pilna ar latviešiem? Vai tur bija daudz latviešu firmu, skolas, bērnu dārzi un sporta stadioni? Vai bija kaut 2,5 latvieši, kuri alka pamest Rīgu, lai dotos darba druvā uz Abreni?
    Sēdēt Rīgā pie datora un vaidēt par Abrenes trūkumu ir liekulīgi, jaunais draugs!

 5. Kopš urlas okupēja Krimu, man tualetē ir jauna grīdas lupata!

Draugiem Facebook Twitter Google+