×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Visatļautība kā pašu mājās

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

"Easy" un "Kiss" klubi atrodas viens otram pretim. Kopā ar netālu esošo "Olympic Casino" tie nakts laikā veido savdabīgu trijstūri, pa kuru pārvietojas iedzert un priecāties gribētāji.

Ventspilniekiem jautāju, kā viņi vērtē NATO un ES valstu jūrnieku izdarības viņu pilsētā un Arta Drēziņa rakstu “NATO kaujas Ventspilī” 19. maija numurā.

Jānis Ozols: “Man patika, ka raksts “NATO kaujas Ventspilī” bija uzrak­stīts neitrāli, ar vairākiem viedokļi. Es pats tajos incidentos gan nebiju klāt, bet pilsēta nebija ne izārdīta, ne sagrauta. NATO jūrnieki, protams, uzvedās cūciski, bet ne sliktāk kā daži rokeri pilsētas svētkos. Tā kā jūrnieki nebija formās, nekas netraucēja Ventspils policijai ieviest kārtību un viesus nodot militārajai policijai. Taču smagākos ievainojumus guva tieši jūrnieki no vietējiem iedzīvotājiem. Vai tā nav vietējās policijas vaina? Izskatās, ka mūsu mērs Aivars Lembergs pēc šīs NATO un ES valstu jūrnieku viesošanās izvērš pamatīgu pašreklāmas kampaņu. Kad viņš bijis tik populārs? Viņu piemin pat Krievijas masu mediji.”

Alida Lakševica: “Rīgā nav brīnums, ka sabrauc tūristi, kas piedzērušies čurā uz ielām un pieminekļiem, bet Ventspilī tas bija šoks. Kā militārpersonām viņiem bija jāuzvedas savas valsts un organizācijas vārda cienīgi. Bet šoreiz bija pilnīga izgāšanās. Jācer, ka viņu vadība pārrunās uzvedības jautājumus ar saviem padotajiem un nākamreiz viņi Ventspilī viesosies bez incidentiem.”

Velta Neiberga: “Tādiem izglītotiem jūrniekiem ir negods tā uzvesties… Pareizi Aivars Lembergs darīja, to visu publiskojot, jo citādi viņiem šķistu, ka viss tā varētu iet no rokas. Protams, NATO spēki brauks uz Ventspili arī turpmāk. Tagad reakcija var būt divējāda – vai nu viņi būs sapratuši, ka tā uzvesties Latvijā nevar, vai būs aizvainoti un uzvedīsies vēl negantāk.”

Lidija Mača: “Vētru iztaisīja no sīkumiem… Tā ir huligāniska uzvedība, nekas vairāk, un vienalga, vai to pieļauj NATO jūrnieki vai kāds viesis, piemēram, no Krievijas. Arī Ventspilī ir tādi agresīvi tipi – es neapšaubu, ka viņi varēja izprovocēt jūrnieku piekaušanu.”

Ruta: “Man šī tēma ir apnikusi. Nekāds karš nav sācies. No militāro jūrnieku puses tā ir visatļautība, pie kuras savās zemēs varbūt viņi ir pieraduši. Nesen meita atgriezās no brauciena uz Nīderlandi un stāstīja, ka tur pilsētas pēc nakts dzīves izskatās šausmīgi. Viņi ielas mazgā ar ziepjūdeni. Pie mums cilvēki pie tā nav pieraduši – 
ne Ventspilī, ne arī Rīgā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+