×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Visaugstākais ordenis – buča uz vaiga. Saruna ar Ināru Mūrnieci (12)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja
Uzziņa

Ināra Mūrniece

dzimusi 1970. gadā Rīgā

2007. gadā Ekonomikas un kultūras augstskolā ieguva profesionālā bakalaura grādu tulkošanā

2009. gadā Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātē ieguva 2. līmeņa profesionālo augstāko izglītību

strādāja par žurnālisti "Lauku Avīzē"

2011. gadā tika ievēlēta 11. Saeimā no nacionālās apvienības saraksta, vadīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju, kā arī neilgu laiku bija VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas vadītāja

12. Saeimas priekšsēdētāja

vīrs Ritvars Jansons, meita Regīna Anna

Par Saeimas priekšsēdētāju nu ir kļuvusi kādreizējā “Latvijas Avīzes” žurnāliste, mūsu kolēģe INĀRA MŪRNIECE. Maza, gandrīz ēteriska, sirsnīga būtne ar milzonīgu krampi un nemaldīgu sava ceļa izjūtu. Bērnībā Ināra kā vecākā māsa rūpējās par četriem jaunākajiem bērniem ģimenē, bet tagad viņas atbildība un rūpes ir ieguvušas citas dimensijas. Mīļajai Latvijai viņa ir gatava atdot savu laiku, enerģiju, gudrību un pieredzi.

– Kopš 4. novembra esi jaunās Saeimas spīkere. Kādas ir pirmās sajūtas un atziņas šajā amatā?

– Es to uztveru kā ļoti lielu atbildību un kā darbu, kas no cilvēka prasa ārkārtīgi daudz. Visa dzīve uz noteikto laika posmu, kamēr pildi šo amatu, ir ziedota šim darbam. Personiskā brīvība ir krasi ierobežota, un tas ir saprotami, jo esi valsts seja, uz tevi skatās un tevi vērtē visi. Tā ir iespēja strādāt savai valstij, un, kamēr vien man šāda iespēja tiks dota, es darīšu visu, kas no manis ir atkarīgs. Ar biroja darbiniekiem esam vienojušies, ka mums būs tikai viena brīvdiena nedēļā. Darbadienas sākas ļoti agri un dažkārt ieilgst līdz desmitiem. Vienlaikus ar ikdienas pienākumiem klāt nāk gatavošanās ES prezidentūrai – tas ir liels ārpolitiskais darbs, kā arī gatavošanās ārvalstu vēstnieku vizītēm.

– Saeimas vadītājs ir otra augstākā amatpersona valstī aiz Valsts prezidenta, kam arī pienākas apsardze. Vai nav dīvaini, ka tagad tevi pavada miesassargi?

– Tā nav privilēģija, bet ierobežojums, ar ko šajā amatā ir jārēķinās. Lai apsardzes pasākumi netraucētu līdzcilvēkiem, esmu pārrunājusi šo situāciju ar drošības dienestiem, un esam vienojušies par pārmaiņām apsardzes darbā. Piemēram, pa Saeimu pārvietoties bez apsardzes, esam vienojušies arī par to, ka manu kabinetu diendienā nevajag apsargāt. Kur un kad vien iespējams, iešu kājām. Esmu pārrunājusi iespējas samazināt drošības pasākumus visur, kur vien tas iespējams. Vienmēr esmu priecājusies par katru iespēju satikties un aprunāties. Apsardze man nekad nebūs mūris, aiz kura paslēpties no cilvēkiem.

Es patiesi Latvijā nejūtu sev nopietnu apdraudējumu. Vienmēr esmu gājusi tur, kur uzskatījusi par vajadzīgu iet, teikusi gan atzinīgus, gan ļoti skarbus vārdus, kur un kad vien to esmu uzskatījusi par nepieciešamu, un nekad neesmu baidījusies par savu drošību

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Lai Saemas priekšsēdētājai izdodas veikt labus darbus savas tautas labā. Priecīgus Ziemassvētkus!

 2. Paldies LA par interviju ar jaunievēlēto Saeimas priekšsēdētāju! Patīkami lasīt labas atsauksmes kā par pašiem tā arī par plašākai sabiedrībai vēl mazpazīstamo Ināru Mūrnieces kundzi. Prieks par katru nacionāli domājošu jaunu Latvijas politiķi! Veiksmi un izturību turpmākajam darba cēlienam Inārai vēlot, nest Latvijai patriotismu kā nacionālisma augstāko ( garīgā brieduma – ziedoties savas tautas labā ) izpausmi. Patriotisms izaug no savas zemes un tautas mīlestības.

 3. tiraka patiesiba jo diez vai gribetaju uzlikt bucu sim cilvekam vispar varetu but……..

 4. Ināra, apsveicu Jūs un vēlu veiksmi grūtajā, bet LATVIJAI vajadzīgajā darbā!JūS jau “LA”bijāt kolosāla. Bet grūti Jums būs “V”un “TB”dēļ.Vēlu Jums spēku, lai LATVIJA varētu atbrīvoties no OKUPĀCIJAS sekām, kad TAUTA Jūs ievēlēs par LATVIJAS VALSTS PREZIDENTI ! Jums būs jāpaņem pie rokas LATVIJA, tāpat kā kādrez brālis un JĀIEVED SAULĪTĒ ! Vēlreiz vēlot veiksmi, visu to labāko darbā un personīgajā dzīvē !

 5. Viisu cieņu!

 6. … Pied. … kl. ( soreiz viesai )- SOREIZ VIEDAI …

 7. … L. Grantinam: – nekad neesi par vecu, kaut vai sutitai gaisa bucai sievietei kura to ir godam izpelnijusi simtkart: soreiz viesai, patriotiskai, tamdel dabiski nacionali domajosai, ka ari, burvigai, caklai, tikumigai un spejigai latviesu sievietei … !

  … Un ta, ari es laimigais, sava cienijama vecuma vienmer baudijis latviesu stipras sievietes ieksejo un arejo dailumu visa muza garuma, uzdrikstos pievienot savu … to desmittukstosu rindai …

  … Ar labakiem novelejumiem grutaja un atbildigaja darba ar lielako cienu un milestibu … Dievs Sveti Latviju !!!

  … Un tiesam, mes velreiz esam svetiti … cerams macesim novertet sadus talantus … un izlietot talakai valsts attistibai … 4. Atmodai uzplaukstot visa iespejama krasnuma … !!!!

 8. Vienotība ir maitu perēklis, nost! Atbildēt

  Patīkama sieviete, ceru, ka vēlāk nekļūs tāda kā tā sarkanmatainā maita.Ināra, esi ar un par tautu, Tu vari, un tauta gaida!

 9. Visu cieņu . Lai veicās . Vajadzēja pateikt , ka Ināra atteicās no Audi , ko par milzu naudu nopirka V rudai lapsai ar parūkām . Rudā lapsa dzīvoja lieluma mānija , kad uz veikalu un pat ateju pavadīja miesu sargi . Ināra no V pederasu rudās lapsas privelēģijām ir daudz atteikusies , jo grib būt kopā ar latvju tautu . Vajadzētu patriek rudās lapsas Saeimā iecelto drošības priekšnieku .
  Rudailapsai un V pederasu bandai nepatīk jaukā patriotiskā Ināra un ir lasāmas kengas .
  Lai Inārai veicās un ir prieks , ka patriote vada Saeimu .

 10. Brīnišķīga, patriotiska latviešu sieviete ! Kā diena pret nakti ,salīdzinot ar iepriekšējo Saeimas spīkeri.Tātad ir vēl Latvijā īstas ,apburošas ,latviskas un gudras sievietes . Novēlu vislielāko veiksmi gan grūtajā darbā, gan ģimenes dzīvē !

 11. nesadzirdēju I.Mūrnieces balsi žurnāla IR apķīlāšanas lietā, lai gan tas bija tieši IM atbildības lauciņš.
  Partijai, kas Maksātnespējas Administratoru lietā ir topā, vai IM tas nesatrauc.

  Daudz vairāk par 16.marta pompozitāti NA vajadzētu rīkoties vēstures skaidrošanas jautājumos, arī Uzvaras dienas kontekstā.
  Jo sevišķi krieviski runājošajiem lai rastos izpratne.
  Praktiski ļoti maz tiek darīts.

 12. Malacis ! Priekš bučas esmu par vecu, bet varu atdot savu TZO(Triju Zvaigžņu ordeni), kuru nepieņēmu līdz brīdim, kamēr ordeņuatdos atpakaļ valsts izlaupītāji un Abrenes atdevēji

Draugiem Facebook Twitter Google+