Mobilā versija
+2.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
28. jūnijs, 2016
Drukāt

Visbargāk soda Īrijā. Atļautās alkohola promiles Eiropā

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Ilustratvs attēls

Pēc svētkiem sēšanās pie auto stūres reibumā šogad daudziem auto vadītājiem beigusies ar auto vadīšanas tiesību atņemšanu uz laiku, kā arī lieliem naudas sodiem. Vieglprātība var dārgi maksāt, arī izbraucot ārpus Latvijas, jo Eiropas valstīs valda visai liela prasību dažādība attiecībā uz pieļaujamo alkohola daudzumu šoferīša organismā.Ir valstis, kurās atļauts braukt tikai skaidrā, citās neliels promiļu daudzums ir atļauts, taču sods par alkohola koncentrācijas pakāpju neievērošanu mēdz būt iespaidīgs – līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro un cietumsodam, liecina “If Apdrošināšana” apkopotā informācija.

Doties ar savu auto ceļojumā, protams, ir ērti un arī finansiāli izdevīgi, īpaši, ja braucēju skaits ir lielāks kā viens vai divi. Tomēr šoferiem ir jāapzinās, ka ne visās valstīs viena alus vai vīna glāze ir savienojama ar auto vadīšanu. Tādās valstīs kā Bulgārija, Čehija, Horvātija, Ungārija, Rumānija un Slovākijā alkometra radījumam jābūt 0 līmenī. Pretējā gadījumā var nākties maksāt līdz pat 1300 eiro lielu soda naudu.

Šķiet, visbargākais sods, par asinīs pieļaujamās alkohola koncentrācijas līmeņa neievērošanu (vai atrašanos narkotisko vielu reibumā), draud Īrijā – tur, iespējams, nāksies šķirties no 5000 eiro un/vai pavadīt sešus mēnešus cietumā, liecina “If Apdrošināšana” apkopotā informācija par valstīm uz kurām visbiežāk vasarā dodas Latvijas iedzīvotāji.

Pieļaujamā alkohola koncentrācija asinīs auto vadītājiem dažādās Eiropas valstīs:

Igaunija: Visiem transportlīdzekļa vadītājiem – 0,2 promiles.

Lietuva:  Transportlīdzekļa vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu –  0,4 promiles.Vadītājiem ar īsu stāžu (mazāk par 2 gadiem) un mopēdu, motociklu, triciklu un visu veidu kvadriciklu vadītājiem – 0,0 promiles.

Polija: Visu kategoriju vadītājiem – <0,2 promilēm.

Apvienotā Karaliste: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu – 0,5 promiles, vadītājiem ar īsu stāžu un profesionāliem transportlīdzekļu vadītājiem – 0,0.

Īrija: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu, kā arī profesionāliem vadītājiem – 0,5 promiles, vadītājiem ar īsu stāžu – 0,2 promiles.

Vācija: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu 1,1 promile tiek uzskatīta par noziegumu, bet par 0,5–1,0 promili vadītājam uzliek sodu, iesācējiem (stāžs īsāks par 2 gadiem, un vadītājiem, kas jaunāki par 21 gadu), kā arī profesionāliem transportlīdzekļu vadītājiem – 0,0.

Portugāle: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu – 0,5 promiles, vadītājiem ar īsu stāžu un profesionāliem autovadītājiem – 0,2 promiles.

Itālija: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu – 0,5 promiles, vadītājiem ar īsu stāžu un profesionāliem vadītājiem – 0,0.

Francija: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu un profesionāliem šoferiem – 0,5 promiles, bet vadītājiem ar stāžu, īsāku par 3 gadiem, kā arī autobusu šoferiem – 0,2.

Austrija: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu – <0,5 promilēm (no 0,8 promiles tiek atņemtas vadītāja tiesības), vadītājiem, kam vadīšanas pieredze mazāka par 2 gadiem, kā arī profesionāliem transportlīdzekļu vadītājiem – 0,1 promile.

Nīderlande: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu, kā arī profesionāliem vadītājiem – 0,5 promiles, vadītājiem ar vadīšanas pieredzi, mazāku par 5 gadiem, – 0,2 promiles.

Dānija: Visu kategoriju vadītājiem – 0,5 promiles.

Somija: Visu kategoriju vadītājiem – 0,22 promiles.

Zviedrija: Visu kategoriju vadītājiem – 0,2 promiles.

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+