Ilustratvs attēls
Ilustratvs attēls
Foto EPA/LETA

Visbargāk soda Īrijā. Atļautās alkohola promiles Eiropā 0

Pēc svētkiem sēšanās pie auto stūres reibumā šogad daudziem auto vadītājiem beigusies ar auto vadīšanas tiesību atņemšanu uz laiku, kā arī lieliem naudas sodiem. Vieglprātība var dārgi maksāt, arī izbraucot ārpus Latvijas, jo Eiropas valstīs valda visai liela prasību dažādība attiecībā uz pieļaujamo alkohola daudzumu šoferīša organismā.Ir valstis, kurās atļauts braukt tikai skaidrā, citās neliels promiļu daudzums ir atļauts, taču sods par alkohola koncentrācijas pakāpju neievērošanu mēdz būt iespaidīgs – līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro un cietumsodam, liecina “If Apdrošināšana” apkopotā informācija.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Doties ar savu auto ceļojumā, protams, ir ērti un arī finansiāli izdevīgi, īpaši, ja braucēju skaits ir lielāks kā viens vai divi. Tomēr šoferiem ir jāapzinās, ka ne visās valstīs viena alus vai vīna glāze ir savienojama ar auto vadīšanu. Tādās valstīs kā Bulgārija, Čehija, Horvātija, Ungārija, Rumānija un Slovākijā alkometra radījumam jābūt 0 līmenī. Pretējā gadījumā var nākties maksāt līdz pat 1300 eiro lielu soda naudu.

Šķiet, visbargākais sods, par asinīs pieļaujamās alkohola koncentrācijas līmeņa neievērošanu (vai atrašanos narkotisko vielu reibumā), draud Īrijā – tur, iespējams, nāksies šķirties no 5000 eiro un/vai pavadīt sešus mēnešus cietumā, liecina “If Apdrošināšana” apkopotā informācija par valstīm uz kurām visbiežāk vasarā dodas Latvijas iedzīvotāji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pieļaujamā alkohola koncentrācija asinīs auto vadītājiem dažādās Eiropas valstīs:

Igaunija: Visiem transportlīdzekļa vadītājiem – 0,2 promiles.

Lietuva:  Transportlīdzekļa vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu –  0,4 promiles.Vadītājiem ar īsu stāžu (mazāk par 2 gadiem) un mopēdu, motociklu, triciklu un visu veidu kvadriciklu vadītājiem – 0,0 promiles.

Polija: Visu kategoriju vadītājiem – <0,2 promilēm.

Apvienotā Karaliste: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu – 0,5 promiles, vadītājiem ar īsu stāžu un profesionāliem transportlīdzekļu vadītājiem – 0,0.

Īrija: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu, kā arī profesionāliem vadītājiem – 0,5 promiles, vadītājiem ar īsu stāžu – 0,2 promiles.

Vācija: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu 1,1 promile tiek uzskatīta par noziegumu, bet par 0,5–1,0 promili vadītājam uzliek sodu, iesācējiem (stāžs īsāks par 2 gadiem, un vadītājiem, kas jaunāki par 21 gadu), kā arī profesionāliem transportlīdzekļu vadītājiem – 0,0.

Portugāle: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu – 0,5 promiles, vadītājiem ar īsu stāžu un profesionāliem autovadītājiem – 0,2 promiles.

Itālija: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu – 0,5 promiles, vadītājiem ar īsu stāžu un profesionāliem vadītājiem – 0,0.

Reklāma
Reklāma

Francija: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu un profesionāliem šoferiem – 0,5 promiles, bet vadītājiem ar stāžu, īsāku par 3 gadiem, kā arī autobusu šoferiem – 0,2.

Austrija: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu – <0,5 promilēm (no 0,8 promiles tiek atņemtas vadītāja tiesības), vadītājiem, kam vadīšanas pieredze mazāka par 2 gadiem, kā arī profesionāliem transportlīdzekļu vadītājiem – 0,1 promile.

Nīderlande: Vadītājiem ar vidēju vai lielu stāžu, kā arī profesionāliem vadītājiem – 0,5 promiles, vadītājiem ar vadīšanas pieredzi, mazāku par 5 gadiem, – 0,2 promiles.

Dānija: Visu kategoriju vadītājiem – 0,5 promiles.

Somija: Visu kategoriju vadītājiem – 0,22 promiles.

Zviedrija: Visu kategoriju vadītājiem – 0,2 promiles.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.