×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. jūnijs, 2015
Drukāt

VISC: centralizētos eksāmenus vidēji kārtot neierodas 10% skolēnu (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Katru gadu vidēji centralizētos eksāmenus kārtot neierodas 10% skolēnu, aģentūrai BNS pastāstīja Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Diāna Āboltiņa.

Viņa skaidroja, ka Valsts izglītības satura centra funkcijās neietilpst veikt uzskaiti par izglītojamiem, kas atbrīvoti no valsts pārbaudījumiem. Ja izglītojamais ir atbrīvots no valsts pārbaudījumiem, sekmju izrakstā tiek veikts attiecīgs ieraksts. Ja izglītojamais ir atbrīvots no sporta vai cita mācību priekšmeta apguves, attiecīgajā ailē ieraksta “atbrīvots” vai “atbrīvota”.

Vispārējā vidējā izglītībā skolēni, kuri ir atbrīvoti no valsts pārbaudījumiem, ir tiesīgi izvēlēties, kādu eksāmenu kārtot (parasti tie ir eksāmeni, kurus prasa augstskolas), taču tas nav VISC izpētes kompetences jautājums.

“Ņemot vērā datus, cik izglītojamie ir pieteikušies kārtot, un cik kārto eksāmenus, tad uz eksāmenu ik gadu vidēji neierodas 10%, taču tas neliecina par kopējo atbrīvoto skaitu no eksāmeniem. Neierašanās iemesli var būt dažādi,” pauda Āboltiņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Interesants virsraksts.Laikam gramatikas eksamenu nav nokārtojis arī žurnālists(e).

Draugiem Facebook Twitter Google+