×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. septembris, 2012
Drukāt

VISC: dzimumlīdztiesības grāmatas pārņemtas stereotipu samazināšanai

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

No Skandināvijas pārņemtās dzimumlīdztiesības grāmatas palīdzēs samazināt stereotipus par dzimumiem, un to mērķis nav graut valsts pamatus un ģimeni kā īpašo sievietes un vīrieša savienību, ko pārmetušas vairākas nevalstiskās organizācijas (NVO) ar kristīgu ievirzi, aģentūrai BNS norādīja Valsts izglītības un satura centrā (VISC).

Centra pārstāve Kristīne Ilgaža sacīja, ka grāmatas bērniem palīdzēs veidot viedokli, piemēram, par to, vai meitenēm spēlēt futbolu ir pieņemami, vai puišiem, kuri vēlētos paspēlēties ar lellēm, par to būtu jākautrējas. Pārmetumus par valsts pamatu graušanu VISC neuzskata par pamatotiem.

“Pārmetumi ir nepamatoti. Tajās [grāmatās] tiek skaidrots, ka meitenes drīkst spēlēt futbolu, lai gan sabiedrībā pastāv stereotips, ka tas nav meitenēm. Grāmatās ir arī skaidrots, ar ko zēni atšķiras no meitenēm. Grāmatas lauž stereotipus, vienlaikus skaidri pasakot, kādas ir atšķirības starp zēniem un meitenēm,” uzsvēra Ilgaža.

VISC arī atzina, ka tieši šīs grāmatas izvēlētas, jo tās jau ilgāku laiku tiek izmantotas vairākās valstīs, īpaši Dānijā, un ir sevi pierādījušas.

Jau vēstīts, ka Latvijā izdotas divas grāmatas bērniem par dzimumlīdztiesību – “Diena, kad Kārlis bija Karlīna” un “Diena, kad Rūta bija Rihards”, kuras paredzētas pirmsskolas vecuma bērniem diskusiju veicināšanai par zēnu un meiteņu lomām.

Savukārt vairākas NVO, no kurām lielākā daļa aizstāv kristīgās vērtības, paudušas sašutumu par grāmatu izdošanu bērnudārzniekiem, kuru mērķis ir aplūkot dzimumlīdztiesības jautājumus, un pieprasījušas labklājības ministres Ilzes Viņķeles (“Vienotība”) demisiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+