×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

VISC: vecākiem kopā ar bērniem vajadzētu iziet ceļu satiksmes drošības praksi

Foto: LETAFoto: LETA

Drošības nedēļas atklāšanas pasākums Rīgas Valda Zālīša sākumskolā.

Ir svarīgi vecākiem kopā ar bērniem iziet ceļu satiksmes drošības praksi, lai bērns iemācītos uzvedību uz ceļa, šodien, atzīmējot drošības nedēļas “Esi drošs ceļā!” sākšanos, pastāstīja Valsts izglītības satura centra (VISC) Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vadītāja vietniece Ineta Upeniece.

Pēc viņas domām, vecākiem ar bērniem par ceļu satiksmi vajadzētu runāt nevis nolieguma formā, izmantojot vārdu “nedrīkst”, bet gan “jā” formā, sakot, ka pie sarkanās gaismas jāapstājas, pirms ielas šķērsošanas ir jāpaskatās utt.

Tāpat viņa uzsvēra, ka bērnu nedrošo uzvedību uz ceļa un ceļu satiksmes noteikumu nezināšanu veicina fakts, ka vecāki arvien biežāk bērnus uz skolu ved savās automašīnās, tāpēc bērniem ir arvien mazāka pieredze ceļu satiksmē. “Tālab tad, kad bērnam uz skolu ir jādodas pašam, viņš nonāk nedrošā situācijā,” stāstīja ierēdne.

“Jo vairāk bērnam būs iemācīts domāt līdzi, nevis tikai ievērot noteikumus, jo lielāka būs viņa izpratne par tiem, kā arī lielāka būs viņa patstāvība uz ceļa,” bilda Upeniece.

Viņa norādīja, ka drošības nedēļa ir tas laiks, kurā klases audzinātāja vecāku sapulcēs un audzināšanas stundās var aktualizēt jautājumus par satiksmes drošību.

VISC organizētā drošības nedēļa ar saukli “Esi drošs ceļā!” notiks līdz 26.septembrim. Upeniece pastāstīja, ka šajā nedēļā speciālas akcijas netiks rīkotas, bet izglītības iestādes tiek aicinātas mācību procesa laikā īpaši aktualizēt veselības un drošības jautājumus.

“Ir skaidrs, ka šos jautājumus māca, taču ir nepieciešams tos aktualizēt,” pastāstīja ierēdne, piebilstot, ka katru reizi Drošības nedēļas laikā VISC fokusējas uz kādu konkrētu tēmu.

“Pavasarī tā bija drošība uz ūdens, tagad – drošs ceļš,” stāstīja Upeniece, piebilstot, ka, no vienas puses, šī nedēļa tiek veidota kā kampaņa, bet, no otras puses, tas ir atgādinājums par to, ka katrs pats ceļu satiksmē ir par sevi atbildīgs.

“Jautājums par drošību uz ceļa tiek aktualizēts, jo var novērot, ka bērni patiešām atgriežas ikdienā, un palielinās arī satiksmes intensitāte,” viņa sacīja.

Drošības nedēļu VISC rīko divreiz gadā – pavasarī un rudenī.

Savukārt Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) šoruden rīko kampaņu “Drošs ceļš uz skolu”. Lai pieradinātu bērnus izvērtēt situāciju uz ceļa, CSDD ir atklājusi satiksmes drošības portālu bērniem “www.berniem.csdd.lv”, kur vienuviet apkopoti mācību procesam visaptveroši izglītojoši un informatīvi materiāli bērniem un pusaudžiem – no pasažiera līdz motobraucējam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+