×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Višegradas grupa gatava uz Baltijas valstīm sūtīt savus karavīrus (1)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Višegradas grupas valstis – Čehija, Polija, Slovākija un Ungārija – ir gatavas izvietot rotas lieluma militārās vienības Baltijas valstīs, tādējādi sniedzot savu ieguldījumu NATO atturēšanas pasākumos pret Krieviju.

Čehijas aizsardzības ministrs Martins Stropnickis žurnālistiem Tallinā trešdien teica, ka Višegradas valstis ir gatavas uz Baltijas reģionu nosūtīt rotas lieluma vienību jeb apmēram 150 karavīru. Vienība no katras valsts rotācijas kārtībā mainītos ik pēc trim mēnešiem.

Ministrs norādīja, ka, ja viss notiks atbilstoši plānotajam, Višegrādas grupas valstis savus karavīrus Baltijas valstīs izvietot būs gatavas 2017.gada sākumā.

Igaunijas aizsardzības ministrs Hanness Hanso sacīja, ka Čehijas kolēģis viņam teicis, ka ir iespējams, ka nākamajā reizē, kad Čehijas spēki rotācijas kārtībā veiks NATO patrulēšanas misiju Baltijas valstu gaisa telpā, to veiks no Emari gaisa spēku bāzes Igaunijā.

Hanso arī piebilda, ka Igaunijas un Čehijas izpratne par pasaulē notiekošajiem un bažas raisošajiem procesiem ir vienāda.

Abu valstu aizsardzības ministri tikšanās laikā runāja arī par Krievijas uzvedību, gatavošanos NATO samitam Varšavā un ar Ukrainu un Gruziju saistītus jautājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. man ir kauns par manas zemes mediju meliem…

Draugiem Facebook Twitter Google+