×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Visi četri Valsts prezidenta amata kandidāti atbilst likuma prasībām (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Visi četri Valsts prezidenta amata kandidāti – deputāts Mārtiņš Bondars (LRA), parlamentārietis Sergejs Dolgopolovs (S), aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), kā arī Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits – atbilst likuma prasībām un viņiem nav ierobežojumu piedalīties prezidenta vēlēšanās, šodien secināja Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

To apliecināja paši kandidāti, un par to liecina arī vairāku iestāžu sniegtā informācija.

Komisija saņēma atzinumus no Valsts ieņēmumu dienesta (VID), Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP), Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra un Ģenerālprokuratūras. Slēgtajā komisijas sēdes daļā deputāti iepazinās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Satversmes aizsardzības biroja sniegto informāciju.

VID rīcībā nav informācijas par Bondara, Dolgopolova, Vējoņa un Levita iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem un pārkāpumiem valsts ieņēmumu jomā. Dolgopolova sniegtā informācija atbilstot VID rīcībā esošajai un viņam nav nodokļu parādu. Līdzīgu atzinumu VID sniedza arī par Vējoni. Bondara iesniegtā informācija atbilstot pašlaik VID rīcībā esošajai. “Attiecībā uz identificēto iespējamo nodokļu nenomaksas risku nepieciešama padziļināta pārbaude,” norāda VID, piebilstot, ka Bondaram nav nodokļu parādu. Pēc VID informācijas arī Levitam nav nodokļu parādu.

PMLP informēja deputātus, ka prezidenta amata kandidātiem nav rīcībspējas ierobežojumu. Savukārt IeM Informācijas centrs skaidroja, ka kandidāti pašlaik neizcieš sodu brīvības atņemšanas vietā, kā arī nav sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, tāpat viņi nav sodīti ar aizliegumu kandidēt vēlēšanās. Arī Ģenerālprokuratūras rīcībā nav ziņu, kas norādītu uz Bondara, Dolgopolova, Vējoņa un Levita neatbilstību Valsts prezidenta ievēlēšanas likuma prasībām.

Uz komisijas sēdi aicināti visi Valsts prezidenta amata kandidāti, tomēr vairāki no viņiem nevarēja ierasties. Uz deputātu jautājumiem atbildēja Levits un Bondars, bet pārējie kandidāti nevarēja ierasties.

Bondars, atbildot uz deputātu jautājumiem, arī pastāstīja, ka prezidenta vēlēšanās balsos pats par sevi.

Saeimas sēde, kurā vēlēs Valsts prezidentu, notiks 3. jūnijā.

Kā ziņots, iepriekš valdošā koalīcija vēlējās vienoties par vienu kandidātu Valsts prezidenta amatam, tomēr tas neizdevās. Zaļo un zemnieku savienība Valsts prezidenta amatam nolēma virzīt aizsardzības ministru Vējoni. Atbalstu Vējonim sākotnēji oficiāli pauda arī “Vienotība”, bet pēc nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK lēmuma virzīt Levitu “Vienotības” frakcijai būs brīvais balsojums par kādu no šiem diviem kandidātiem.

Bondaru šim amatam izvirzīja viņa pārstāvētais politiskais spēks – Latvijas Reģionu apvienība, bet Dolgopolovu – partija “Saskaņa”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Bondars nacionālāks par visiem grīnblatiem, dzintariem, parādniekiem un visvisādiem zīlēm. Svētāks par Romas pævestu. Velk uz vemšanu. Liekulis.

 2. Ja šis tiktu kārotā prezidenta matā, tās patiešām būtu šausmas.
  Viņš taču tīksminās pats par sevi- bez Kaimiņa taču nekur netiktu.
  Mētājies pa dažādiem augsti stāvošu amatpersonu kabinetiem un dažādām partijām kā veca nauda.
  Viņš taču ir pūslis, kurā iebērti zirņi- grab bezjēgā.

 3. nu kartejas sausmas- BONDARS – KA ATMODAS LAIKA – GORBUNOVS///////

 4. ” … Mans vērtējums ir pilnīgi skats no malas … ”

  četri ar šķipelēm …

 5. Mans vērtējums ir pilnīgi skats no malas, jo nevienu tuvāk nepazīstu, tikai pēc bildēm un aprakstu asociācijas, ko izraisa katra seja uz viņiem paskatoties un domāju, ka to arī nopietni nevajadzētu uztvert, jo neapšaubu nevienu no viņiem kā personību, bet aprakstu, kā vizuālais mani ietekmē.
  Ja man vajadzētu balsot pēc izskata, tad mans vērtējums tāds
  Vējonis- seja, stāja no malas skatoties, ka padomju laiku ierēdnim;turētos no viņa tālāk-nebalsotu;
  Levitam-augstprātīga , lepna tirgoņa seja;-klāt neietu, ja vajadzētu ko pajautāt-pārāk lepns-nebalsotu;
  Dolgopolova- izdarīga, uz kompromisiem ejoša seja-padomātu vēl;
  Bondars-atlētisks, izskatīgs, starojošs, draudzīgāks- varētu balsot, jo viņa amērikāniskais smaids var pārvēsties arī par latvisko smaidu-ar labestību.

Draugiem Facebook Twitter Google+