×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
29. oktobris, 2016
Drukāt

Aizbrauc neizglītotie un lūzeri? Tas ir mīts, uzsver profesors Hazans (39)

Latvijas Universitātes ekonometrijas profesors, IZA pētnieks Mihails Hazans.Latvijas Universitātes ekonometrijas profesors, IZA pētnieks Mihails Hazans.

Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes profesors Mihails Hazans ir viens no atzītākajiem Latvijas ekspertiem darbaspēka migrācijas jautājumos. Viņa zinātnisko interešu lokā ir arī darbaspēka ekonomika un izglītības saimnieciskie aspekti.

– Skaitļi ir nepielūdzami – tie rāda, ka kopš 1991. gada Latvijas iedzīvotāju skaits samazinājies par ceturto daļu. Profesor, vai jaunāko laiku Eiropas vēsturē bijuši precedenti, kad miera laikā kādu valsti atstājuši tik daudz cilvēku?

M. Hazans: – Šī samazinājuma pamatā ir gan nelabvēlīgi demogrāfiskie rādītāji, gan cilvēku aizbraukšana. Pirmais aizbraukšanas vilnis Latviju skāra 90. gadu sākumā. Tam pamatā vairāk bija politisks raksturs, saistīts ar PSRS sabrukumu. Savukārt tie 250 000, kuri aizbraukuši jau šajā, 21. gadsimtā, vairākumā ir ekonomiskie emigranti, un tas ir ļoti liels skaitlis. Līdzīgi precedenti Eiropas vēsturē ir bijuši, tomēr šodien Latvija un Lietuva diemžēl ir līderos.

Tas var likties paradoksāli, bet 19. gadsimtā, arī pagājušā gadsimta sākumā liels skaits cilvēku aizbrauca no Īrijas, kas šodien ir daudzu latviešu galamērķis. Tolaik īri devās darba meklējumos uz Angliju un īpaši Ameriku. Bijušo emigrantu pēcteču atgriešanās Īrijā sākās vien 20. gadsimta nogalē līdz ar ekonomiskā uzplaukuma iestāšanos.

Paruna saka – zivs meklē, kur dziļāk, cilvēks – kur labāk. Pirms diviem gadiem veiktā Latvijas aizbraucēju aptauja liecina, ka šie cilvēki kopumā ir apmierināti ar savu pašreizējo dzīvi. Tātad personīgi viņiem un viņu ģimenēm aizbraukšana bijusi pozitīvs ieguvums – vismaz pašiem aizbraucējiem tā šķiet. Taču medaļai ir otra puse – Latvijas valstij bilance ir negatīva. Aizbraukšana ir gan demogrāfiska, gan ekonomiska problēma. Sarūkot cilvēku skaitam, samazinās iekšējais tirgus, kas nav labs signāls investoriem un uzņēmējiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. Jautājums Andrejam, kurš raksta: “Pirms aizbraukšanas [uz Zviedriju] es ar pieklājīgu algu nodrošināju 11 vīrus, par viņiem arī maksāju pieklājīgus nodokļus.” – – – – – – – – – – – – Kādus “pieklājīgus nodokļus” Jūs par viņiem maksājāt? – Vai ta’ Jums kā darba devējam jāmaksā darba ņēmēju ienākumu nodokļi? Otrkārt, Jūs taču saviem darbiniekiem izmaksātās algas varat atvilkt no sava uzņēmuma ienākumiem, ne?” Varbūt Jūs viņiem lielāko daļu algas maksājāt aploksnē? Tiešām gribētos saprast.

 2. Paldies par atklāto un godīgo komentāru, Andrej! Tev ir taisnība, ka birokrātija mūsu valstī ir uzblīdusi un ļoti augstprātīga. Pats arī to esmu izbaudījis. Bet mums ir jāatceras un jāsaprot, no kurienes nākam. Liela daļa šo ierēdņu, īpaši vadošie, nāk no vecās padomju sistēmas, kas tagad ir pielāgojušies jaunajiem apstākļiem, bet savus “tikumus” tā arī atmetuši nav. Tieši padomju sistēma iedibināja šo diktāta un augstprātības patvaļu ierēdņos, kur priekšnieks bija kungs un vienmēr pareizais, bet tu biji tikai viņa pavēļu bezierunu izpildītājs jeb skrūvīte. Jo tā bija diktatūra, nevis demokrātija. Un šī attieksme ir ļoti maz mainījusies, tā var izmainīties tikai nākot jaunai paaudzei. Daudzi to nesaprot un tāpēc visā vaino pašu valsti. Bet kas tad valsti “vada, organizē un kontrolē”, kā te viens raksta, ja ne tie paši vecie kadri? Ir nomainījusies tikai pati valsts sistēma jeb forma, bet saturs jeb cilvēki ir tie paši vakarējie. Tāpēc, gribēt jau var un vajag, bet nav iespējams, lai šīs cilvēku attiecības un attieksme pāris gadu desmitos te būtu tāda pat kā ,teiksim, Zviedrijā vai Dānijā. Bet es tiešām esmu optimists, jo ticu Latvijas valstij!

 3. Aizbrauc 90% gadījumu uzreiz pēc skolas, vai “izlidojot” no augstskolas kāda 1. – 2. kursa, un atkal 90% gadījumu tie nebūt nav kādi izcilnieki, tāka tas nav mīts, bet gan realitāte…

 4. Par šiem 25 neatkarības gadiem neko neesmu dzirdējis par valsts attīstības programmām ekonomikā.
  Kur būtu ieguldīta nauda lai piesaistītu darbasspēku un tt ? Un kapēc tas netiek darīts?

  • Ja valsti ved purvā “komjunizma”cēlāji tad viss tiek vienkārši bez plāna izzagts. Raksts labs ,bet nav pieminēts ka Latvijas valsts sektors ir 304000 cilvēku,jeb 16% no visiem! Droši vien nepublicētu,jo tikai 100 000 ir skolotāji ,ārsti un valsts uznēmumu strādājošie ,pārējie 200 000 “Vada,kontrolē un organizē” vārdu sakot liekēži.Jo UK ir tikai 8% valsts sektorā un iedzīvotāju labklājība ir krietni augstāka.

 5. Paldies par komplimentu, bet man jau pāri 70! Un joprojām strādāju, jo man nav šādu problēmu.
  Cilvēks, kurš grib strādāt, vienmēr atradīs ko darīt un arī nopelnīt sev maizi arī tepat uz vietas. Pie tam labāk par tevi saprotu, kāpēc aizbrauc, jo daudzus no viņiem pazīstu. Daļa no viņiem aizbrauc, pastrādā, tad atgriežas, daudziem ir parādi, kurus te vieglprātīgi saņēmušies, citi atkal grib redzēt ārzemes un pie reizes kaut ko nopelnīt, citi vīlušies esošajā sistēmā, utt. Iemesli ir visdažādākie, bet daudziem tā nemaz nav spiesta lieta, vienkārši izmanto šo brīvību.Tā ka smejies vien par savu izteikto muļķību.

 6. ES ir brīva darbaspēka kustība un cilvēki – laimes meklētāji brauc tur, kur viņiem liekas labāk.Tā ir bijis visos laikos. Pareizi jau saka, ka visi jau nekad neaizbrauks.Līdztekus notiek zināma selekcija arī attieksmē pret valsti. Paliek tie, kas Latviju neiemaina pret 1000 eiro lielu mēnešalgu vai lielāku komfortu sadzīvē un lielākiem sociāliem pabalstiem. Nevarot te iztikt un savilkt galus, neesot darba! 15 pēdējos gados ir aizbraukuši 100 tūkst. latviešu, bet palikuši tomēr ir lielākais vairākums – 1,2 milj! No kā tad viņi iztiek, kā tad viņiem ir darbs, bet jums nav? Aizbrauc tie, kas ne bez pārāk lielām pūlēm uzreiz grib tikt pie lielas algas un citu valstu sarūpētiem labumiem, kas iekrituši parādos. Jā, materiālais līmenis Latvijā ir zemāks, bet cilvēks jau ar to vien nedzīvo. Ne mazāk svarīga ir šī garīgā piederība savai zemei, kur esi dzimis un audzis, kur dzīvo tava ģimene, tuvinieki un kur apglabāti tavi senči un skan tava valoda. Paliek tieši neatlaidīgākie un uzņēmīgākie, kas strādā un dzīvo krietni grūtākos apstākļos, nekā aizbraukušie, paliek tie, kuri nemēra piederību savai zemei tikai ar desas garumu un algas lielumu. Un lielais vairākums arī paliks, lai kā te nevaimanātu mūsu politiskie pretinieki un nelabvēļi.

  • Izlasīju tavu prātuļojumu un sasmējos. Viss skaidrs, tu es sekli peldošs jaunulis. Kad sāksi pats gadāt sev maizi, tad, iespējams, ka sapratīsi kāpēc “100 tūkstoši” ir emigrējuši.

  • Jāni, ja cilvēks neprot Latvijā 1000 EUR nopelnīt, tad vai nu ar izglītību pašauri, vai nu ar darbaspējām tā knapāk.Lielāko daļu gan sastāda tie, kuriem nekur nav labi vai abas rokas – kreisās.Pa kādam no šiem brāļiem atklīst ari uz aizrobežu, bet kā likums arī te viņi ilgāk par pāris mēnešiem nenoturas.Es no Latvijas aizbraucu savu principu pēc, jo tā trulā birokrātija un likumdošana, kurai jāpakļaujas Latvijas uzņēmējiem, man kategoriski nebija pieņemama.Un ne jau atalgojumā vaina – kā uzņēmējs pelnīju ap 1300 Ls mēnesī.Pārvācos uz Zviedriju 2003. gadā, joprojām esmu tepat un manas algas NODOKĻU daļa stipri vien pārsniedz tos 1000 EUR, ko tu pasniedzi kā augsto mērķi, uz ko izbraucējiem tēmēt.
   Tikai atšķirībā no Latvijas šeit es tieku augsti vērtēts un cienīts kā kvalificēts speciālists,kurš spēj nodrošināt ar darbu un algu arī citus, bet Latvijas VID attieksme pret mani bija kā pret noskaidrotu noziedznieku, kura ietupināšanai vēl tikai nedaudz pietrūkst faktu materiāla.Es mīlu Latviju, bet ienīstu to valsti, kurā taisnības vietā ir instrukcija un godaprāta vietā paragrāfs.Man vienkārši piegriezās uztraukties par VID pārbaudēm,uz kurām jāgatavojas kā uz Pāvesta ierašanos un pāris dienas jāpavada ofisā ar dažām augstprātīgām un īgnām kundzēm, atrautam no ražošanas,uztraukties par pazudušu čeku 10 EUR vērtē, par kuru var nākties samaksāt 1000 EUR sodanaudā.
   Ja arī atgriezīšos, tad firmu reģistrēšu Igaunijā, viņi manu nodokļos nomaksāto naudu pratīs izlietot lietderīgāk nekā tā mafija, kura jau gadiem Latvijā pie siles.
   Saviem apgādājamajiem Latvijā palīdzu pats – tā ir drošāk,nekā iemaksāt šo naudu Valsts kasē un tad cerēt uz atbalstu no valsts budžeta puses.
   Pirms aizbraukšanas es ar pieklājīgu algu nodrošināju 11 vīrus, par viņiem arī maksāju pieklājīgus nodokļus.
   Kad manu firmu ”piebeidza”, VID ar padarīta darba sajūtu droši vien ķērās klāt nākamajai, bet no maniem 11 vīriem pašlaik vairs tikai 2 vēl strādā Latvijā, pārējie aizrobežā kur kurais – labi speciālisti it visur ir pieprasīti.
   Ja jau VID prioritāte ir nevis nodokļu ieņēmumu kopapjoms dzimtās Latvijas budžetā, pensijām un skolotāju algām, bet gan uzņēmēju grāmatvedības atbilstība VID pašu izstrādātai tizlai metodikai, tad lieki vicināt sarkanbaltsarkanu karodziņu un apelēt pie mana patriotisma un garīgās piederības lai pārliecinātu mani atgriezties.
   Zini Jāni, garīgo piederību bērniem uz maizītes neuzsmērēsi un ar patriotismu omītei gūžas operāciju arī neapmaksāsi.
   Varbūt tomēr vispirms tikt skaidrībā, kas ir nelaime un kas ir nelaimes cēlonis?­?

   Izziņai:Latvijas valsts pārvalde ar korupcijas indeksu 64,11 ierindojas 74 vietā pasaulē – starp Lesoto (63,64) un Namībiju (65,07)

   Dati tiesa par 2013 gadu – varbūt esi optimists un domā ka nu jau viss ir krietni labāk??
   OK, turpini palikt optimists, es palieku Zviedrijā!

 7. aizbraukusho ir daudz vairak, neka statistika parada….es domaju ka lv ir aptuveni 1,5 milj.iedzivotaju 🙂 tas butu realakais cipars …diemzel.

  • Beidz dainot un pārstāstīt ačgārni Hazana teikto! Arī ar skaitļiem,, tev galīgi iet sviestā! Ja tev labi ,,pajoliņ,,tad sēdi klusu,jo citi skaitļi saka,ka 87% Latvijas iedzīvotāji aptaujās izsakās ,ka Latvija grimst ar vien lielākā nabadzībā!

 8. Aizbrauc enerģiskie un izglītotie, kas var nopelnīt! Šeit šajā krāpnnieku uz prihvatizatoru, shēmotāju un melīgo politiķu valstī paliek apkrāptie, kas savulaik stāvēja uz barikādēm… Kur mūsu 18% PVN. Kāpēc man jāmaksā kalvītim, šķēlem un citām ģimenēm obligātā elektrokomponente? Kāpēc par 18 miljoniem ir renovēts Vientuļu robežkontrolies punkts, kur Krievijas pusē nekā nav!!!Atkal apgūti Eiropas fondi, bet trūkst nauda skolotāju algām. Vadzis jau ir ieplaisājis…

 9. Mēģināšu līdz nākamā gada vasarai (kad pabeigšu vakara vidusskolu) atrast darbu, kur var nopelnīt vismaz 600 € uz “rokas”. Ja nesanāks, tad braukšu uz UK, jo par zemākām algām, jo sevišķi ja gribi nākotnē veidot ģimeni, iztikt šeit nevar.

  • Skaties, ka labāk citas “laimes zemes” virzienā. Šeit UK jau diezgan labi jūtama BREXIT atbalss… iespējams, ka nākošvasar atbraucis smagi aplauzīsies.

  • Tēmē labāk uz Skandināviju – klimats tāds pats, tuvāk mājām, satiksme labāka, ar angļu valodu arī te pietiek, algas – vienas no lielākajām Eiropā.
   Kā redzi, gana daudz extru, lai izvēlētos Zviedriju vai Norvēģiju.

 10. Paldies par inteliģentu, informējošu sarunu gan intervētājam Lorencam, gan profesoram Hazanam!

 11. Paplašinot Eiropas savienību Atbildēt

  Tas bija pavisam paredzams, ka tā strauji uzsūktu simtiem tūkstošus no atbrīvotām Baltijas valstīm… Kā arī no austruma bloka zemēm… Tāda ir tā brīvība. Un Kremlis arī labprāt Baltiju redzētu ar zemu dzīves standartu lai no tās aizvāktos vēl vairāk un uz vietas paliktu skaitliski novājinātas tautas.

  • Tā jau varēja domāt, ka tūlīt atskries viens pastalnieks un paziņos, ka pie emigrācijas un Latvijas tukšuma vainīgs Kremlis!

 12. Tikai ražošana nodrošina tautai pārticību,bet lai ražotu kvalitatīvas eksportam domātas preces ,jābūt izglītībai,patriotismam un gribai strādāt.Skaidrs piemērs ir Dienvidkorejas ,Japānas un Ķīnas attīstības vēsture nonākot līdz pašreizējam uzplaukumam.Šo valstu jaunatne tika sūtīta mācīties uz labākām pasaules augstskolām un ,kas par brīnumu, nospiedošs vairums atgriezās dzimtenē lai strādātu tās labā.
  Šo valstu valdības sākumā sekmēja lētu plaša patēriņa preču eksportu lai iegūtu valūtu modernu tehnoloģiju pirkšanai.Ja kāds ,,uzņēmējs,, piesavinājās kaut nedaudz šīs valūtas- nāves sods bija neizbēgams.
  Nespējīgā Latvijas valdība ņemās tikai ap bezgalīgām reformām un ,,diskutē,, ar kāda tilpuma stiprināto surogāta alu nodzirdīt tautu.

  • kaads tad uzplaukums ir Kiinaa? Jaa bosiki tur ir uzplaukushi, saplaukushi un aptaukojushies, bet parasts cilveeks tur straadaa par paris dolariem stundaa, dziivo dziivokli ko gruti nosaukt par dzivokli, pat par istabu nenosaukt. Taa kaa kiinu var sviitrot laukaa, tur gluzhi kaa LV, tikai zaglji un cilveki bez sirdsapzinas ir naudiigi.

 13. Es tieši pierādu pretējo.

 14. mītu par lūzeriem izplata apzināti, ar cerību samazināt aizbraucēju skaitu, lai paliktu pelēkajiem baroniem vairāk ko izkalpināt zem minimālās algas…
  Psiholoģia: kurš gribēs būt apsaukātais.

  • Tieši tā! Visi veiksminieki, kas palikuši kalpot saviem 4.maija režīma vergturiem labi zina, ka mēs visi bez izņēmuma šeit beržam podus, mitinamies milzīgos baros, netīrās barakās, graužam ceļmalas zāli un tiekam nemitīgi pazemoti uz sisti. Tas jums ir pieņemts par AKSIOMU.

 15. No tās statistikas, kas ir publicēta, var secināt, ka pēdējos 15 gados Latviju pametuši 106 tūkst. latviešu jeb vidēji 7 tūkst. katru gadu. Dabiskais pieaugums latviešiem ir ar mīnus zīmi un šajā periodā sastāda -43,2 tūkst., tomēr ar tendenci samazināties pēdējos gados. Kopā 15 gados valsts iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 412 tūkst., no tiem 140,5 tūkst. jeb 34% ir uz dabiskā pieauguma samazinājuma rēķina un 271,5 tūkst jeb 66% varētu būt emigrējuši.Tā ka valstī iedzīvotāju atražošanas problēma ir tikpat svarīga, kā emigrācija.

 16. Profesors bet neizglitots un pietam luzers riktigs.ei tu profesor dirst maña gimene ari grib dzivot nesliktak la tava.

  • Tu un es esam starp tiem “izglītotajiem”, vai ne?

   • Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.) Atbildēt

    tu patiešām esi TIK bezcerīgi aprobežots radījums, ka pat savu nosaukumu jeb “niku” neesi spējīgs izdomāt? Un, pie tam vēl, tu esi TIK totāli stulbs, ka atļaujies piesavināties un izkropļot atbilstoši savam privātajam “status quo” JAU “aizņemtus”, citu personāžu izvēlētus nosaukumus jeb “nikus”?!?

    Nu bet – neapšaubāmi: MUĻĶU, totāli NOZOMBĒTU LUMPEŅU un bezcerīgi trulu “biogaļas izstrādājumu” SILES “valsts” parodija “eurolatvānija”, XXI gadsimts. ;)))

 17. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  Ir sacīts: “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”

  Un, arī: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  =======

  Mediju ziņa (2010. gads): “Papildus līdz šim jau emigrējušajiem Latvijas iedzīvotājiem, vēl gandrīz piektdaļa (19%, jeb aptuveni 400.000) šīs valsts iedzīvotāju ir “oficiāli” atzinuši, ka būtu gatavi pamest šo valsti, galvenokārt politekonomisku iemeslu dēļ”, liecina “Gallup” veiktā aptauja. “Pārsvarā emigrēt vēlētos gados jaunāki cilvēki, kuri ir gan ieinteresēti gan uzlabot savu dzīves līmeni materiālā izpratnē, gan arī vairs naivi necer uz šīs valsts atbildīgu attieksmi pret saviem iedzīvotājiem”, esot secināts aptaujā iegūto datu apkopojumā…
  ——
  Mediju ziņa (2008. gads): “Iepriekšējā gada (2007.) laikā Latvijas iedzīvotāju skaits samazinājies tikai par 10.400 un 2008.gada sākumā Latvijā dzīvoja 2 miljoni 271 tūkstotis cilvēku, bet iedzīvotāju skaita samazinājuma temps 2007.gadā ir bijis salīdzinoši neliels – 0,46%”, liecinot Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) funkcionāru apkopotie “demogrāfiskās statistikas” dati. Savukārt, tikai 3 gadu laikā un tikai uz Īriju vien no Latvijas “oficiāli” skaitās emigrējuši ~ 28.000 iedzīvotāju, bet saskaņā ar medijos publiskoto informāciju – jau līdz 2007. gada nogalei šo valsti politekonomisku iemeslu dēļ jau bija pametuši ne mazāk kā 250.000 tās iedzīvotāju…
  ——
  .
  ”No Muļķu Zemes aizbrauc Tauta…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 27.06.2008., Nr.6. )
  .
  No “valsts” mūk bāleliņi projām:
  “Kā muļķi SILEI novergojām,
  Bet rezultātā – “jāauj kājas”,
  Lai CITUR atrastu sev mājas…”

  Ņirdz Muļķu Zemes varas stutes:
  “Lai ‘šļūc pa diegu’ “bauru utes”,
  Kam SILES “valstī” dzīvot grūti ~
  Būs rukšķiem ērtāk ‘rīt un pļūtīt’!
  .
  VĒL piektā daļa ‘laisties’ taisās?
  Par to mums tikai ‘ņirga raisās’:
  Kaut puse emigrēt var, droši ~
  Vienalga – ‘loposimies koši’:
  .
  Kā iepriekš – “pūli” čakarēsim ~
  ‘Pa trekno “shēmas” kombinēsim’,
  Gan “tautas kalpos” ‘laižot muļķi’,
  Gan ‘masmēdekļos’ – trulu ‘duļķi’.
  .
  Kā ierasts – uzspļausim, ar plīkšķi,
  Un ‘sašķiebsim pret grīdu īkšķi’,
  ‘Pa pliko cērpot’ “reņģēdājus”,
  Kas UZTUR ‘siles bradātājus’.
  .
  Joprojām – “baurus” ‘uzmetīsim’:
  Uz SIB-īrijām trimdā dzīsim ~
  Lai svešās zemēs pelna ‘piķi’,
  Ko ‘atslauks’ šīs “valsts” “politiķi”:
  .
  Par “parādniekiem” emigrantus,
  Mēs saucam, ‘piemeklējot’ “pantus”,
  Ko SEV šai “valstī” ‘cepam’ paši ~
  Lai ‘bleķo ragā’, lupatlaši!!!…”

  No Muļķu Zemes aizbrauc Tauta ~
  Tai “brīva” izvēle tiek ļauta:
  Var ‘SILES “valstī” atstiept kājas’,
  Vai – pamest Tēvzemi un Mājas…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 18. Žēl, ka pie mums gan žurnālisti ,gan profesori nodarbojas ar populismu, nevis ar nopietnu demogrāfijas analīzi un stāsta te puspatiesības. Pēc Latvijas statistikas datiem 2015. gadā valstī bija 1986,1 tūkst. iedzīvotāju, bet 2016.gadā 1968,9 tūkst, tātad samazinājums ir 17,2 tūkst. Bet tas nenozīmē, ka tie visi ir aizbraukuši uz ārzemēm. Tā kā mums joprojām ir negatīva dzimušo/mirušo bilance (nomirst vairāk nekā piedzimst), tad vēl 6,5 tūkst. ir aizbraukuši nevis uz ārzemēm, bet tepat uz vietējiem kapiem. Pāri paliek 10,7 tūkst., kas varētu būt arī emigranti, nevis 20 tūkst., kā te stāsta abi pļāpātāji. Šādu rakstu par nopietnu uzskatīt nevar, jo gan intervētājs, gan intervējamais, kas skaitās profesors, maldina sabiedrību. Pozitīvā ziņa ir tā, ka starp latviešiem dzimstības un mirstības rādītāji ir gandrīz izlīdzinājušies un pēdējos gados svārstās 15,5 tūkst. cilvēku robežās, turpretī ne tik laba tā ir priekš krieviem, kur mirstība pārsniedz dzimstību 2,5 reizes!

  • Ko tu domā, tas ir viens, bet reālā dzīve rāda ko citu. No manu bērnu skolas biedriem Latvijā ir palikuši tikai daži. No mazpilsētas, latvieši. Lielākā daļa ir prom, kur nu kurš.

 19. vai tad Universitate vel atrodas krievu un mongolju hibriidi -hazaani? Sarkanam un ljunaam achelem gluun uz pasauliiti,ak vai…ari tads sanem algu,par ko? Par to,ka atseezh savas stundas un skaita cilveekus,kuri ir ekonomiskie beeglji? Melna cuuka!

 20. kas tas par meekakji?

 21. tev vecīt ir iestājies vecuma marasms jo aizbrauc cilvēki kas vēlas dabūt normālu darbu un vēl palīdzēt izdzīvot savai gimenei Latvijā

Draugiem Facebook Twitter Google+