Sports
Citi sporta veidi

Visi trīs Latvijas pludmales volejbola pāri iekļūst izslēgšanas turnīrā PK posmā Irānā0

Foto – FIVB.COM

Jaunizveidotie Latvijas pludmales volejbola pāri Haralds Regža/Kristaps Šmits, Rihards Finsters/Aleksandrs Solovejs un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs trešdien ar uzvarām sāka Irānā notiekošo Pasaules kausa triju zvaigžņu posmu, tādējādi iekļūdami izslēgšanas turnīrā.

Regža/Šmits, kuri turnīrā izlikts ar 17.numuru, A apakšgrupas duelī ar rezultātu 2-1 (17:21, 21:19, 17:15) sīvā cīņā pārspēja vāciešus Nilu Ēleru un Lorencu Šūmanu, kuri turnīrā izlikti ar 16.numuru.

Nākamo maču Regža/Šmits aizvadīs pēcpusdienā, kad spēkosies ar itāļiem Ticiāno Andreatu un Andreu Abjati, kuriem turnīrā ticis 32.numurs.

Tikmēr ar 13.numuru izliktie Finsters/Solovejs D apakšgrupas cīņā ar 2-0 (21:19, 21:18) pārspēja sacensību 20.numuru Dirku Bēleru un Stēfenu van de Veldi no Nīderlandes.

Nākamajā mačā Finsters/Solovejs tiksies ar pieredzējušajiem poļiem Mariušu Prudelu un Jakubu Šalankeviču, kuri turnīrā izlikti ar ceturto numuru.

Savukārt ar otro numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs B apakšgrupas pirmajā cīņā ar rezultātu 2-0 (21:11, 21:19) pārspēja irāņus Agamohamadu Salagu un Abolhamedu Mirzāli, kuriem ticis 31.numurs.

Nākamajā duelī viņi spēkosies ar Nejzu Zemļaku un Danijelu Pokeršniku, kuri izlikti ar 15.numuru, vai norvēģiem Matīasu Berncenu un Hendriku Nikulaiju Molu, kuriem ticis 18.numurs.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvada divas spēles – vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.

Janvāra sākumā Pļaviņš un Točs savā pirmajā kopīgajā turnīrā Nīderlandes pilsētā Hāgā triumfēja Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā.

Iepriekšējā sezonā Pļaviņš Startēja kopā ar Regžu, kamēr Točs spēlēja duetā ar Finsteru. Savukārt Šmits spēlēja kopā ar Mihailu Samoilovu, izcīnot bronzas medaļas pasaules U-21 čempionātā.

Jau vēstīts, ka pirms iepriekšējās sezonas notika izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Nozīmīgākajām sacensībām – pasaules čempionātam, “Major” posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram – piešķirtas piecas zvaigznes, “Grand Slam” posmiem – četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm.

LA.lv