×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. marts, 2018
Drukāt

Visiem bankas atlaistajiem darba vietu var nepietikt (7)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone informē, ka aicinājuši bankas “ABLV” vadības pārstāvjus maksimāli drīzākā laikā tikties, lai jau detalizētāk apspriestu “ABLV Bank” darbiniekiem nepieciešamo palīdzību atlaišanas gadījumā.

“Bezdarba riskam pakļautos darbiniekus informēsim par to, kādus pakalpojumus piedāvā NVA, kur un kā var pieteikties bezdarbnieka statusam un pabalsta saņemšanai. Esam gatavi izstrādāt arī īpašu pakalpojumu piedāvājumu. Šobrīd mūsu datubāzē mēs atlasām ar finanšu un banku sektoru saistītās vakances, lai operatīvi varētu tās piedāvāt AS “ABLV Bank” darbiniekiem darba zaudēšanas gadījumā,” skaidro E. Simsone.

Nākamās nedēļas laikā 30% jeb aptuveni 300 “ABLV Bank” darbinieku zaudēs darbu, informēja bankas valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis. Viņš norādīja, ka tie būs augstas kvalifikācijas speciālisti – finansisti, mārketinga eksperti un citi.

NVA šobrīd atlasa vairākas vakances, kas varētu būt piemērotas bijušajiem bankas darbiniekiem. Piemēram, vakar nozarē “Bankas / Apdrošināšana / Finanses / Grāmatvedība” NVA datubāzē bija pieejamas 80 brīvas darba vietas. Daudzi darba piedāvājumi ir informācijas tehnoloģiju un telekomunikācijas, jurisprudences un tieslietu, vadības un administrēšanas nozarēs. “Darba tirgū vienmēr ir pieprasījums pēc programmētājiem un darbiniekiem, kam ir pieredze klientu apkalpošanā,” uzsver E. Simsone.

Kopumā bankā strādā vairāk nekā 900 cilvēku. Kā norādīja E. Bernis, pirmo atlaišanas kārtu veiks bankas vadība, bet tālākās – bankas likvidatori.

Vidējā alga banku sektorā ir augstāka nekā daudzās citās tautsaimniecības nozarēs, tāpēc tik liels bezdarbnieku skaits varētu radīt papildu slodzi uz Valsts sociālās apdrošināšanas budžetu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Aizliegt Valsts ieredniem , ienemt vairakus amatus un postenus , tad darba vietas pietiktu , visiem Latvijas iedzivotajiem . Sez divos – trijos kreslos un sanem neadvokatas algas . Kauns , kad atlauj KUNGIEM ienemt vairak amatu vietas !Korumpeta VALSTS !!!

 2. Varēs dzīvot laukos un stādīt kartupeļus.

  • Kartupelus , pazist tikai , tirgus laukuma .Vispirms iemacit viniem , kartigi un godigi stradat, nezagt un neshemot , par Valsts naudu . Par , piem: OIK . Aseradenu , vajadzeja uzreuz patriekt , no Ministra amata . Tas butu , loti GODIGI !!!

 3. Cik tūkstošus atlaida telekomunisti ?! Un neviens par viņiem neuztraucās !

 4. Vińu speciālā pieredze Atbildēt

  Vajadzīga vienīgi Krievijai. Tur vińus uzńemtu kā varońus. Ja to spēj, lai meklē godīgu darbu kur nav nodarbošanās ar naudu jo bankai bija netīras rokas.

 5. Vai lauciniekiem ar skrēja pakaļ, piedāvādami pabalstus darba zaudēšanas gadījumos, vai tikai “nezinīšiem” bankas klerkiem, kuri tās blēdības savām rokām taisīja ?
  Ja jau iekrita, tad tā “augstā kvalifikācija” ir tikai blefs !
  Un tos vilks iekšā valsts pārvaldē, kur šoferu dēlu tāpat ir vairāk nekā vajag !

 6. Vai tadbankas algotie darvinieki nezināja kādas operācijas uz uz kuriem kontiem tiek pārskaitīta nauda? Tad bija vienalga, jolabi apmaksaja darbu. Bet nekas nav mūžīgs

Draugiem Facebook Twitter Google+