Latvijā
Sabiedrība

Visīsākā diena un garākā nakts gadā. Brīvdabas muzejā atzīmēs ziemas saulgriežus 0

Publicitātes foto

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs šodien rīkos Ziemas saulgriežu svinības un Bluķa vakaru, aģentūru LETA informēja muzejā.

Pasākumi muzejā notiks no plkst.13 līdz plkst.17. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

Ziemas saulgrieži jeb Bluķa vakars iezīmē visīsāko dienu un garāko nakti gadā. Senatnē šajā dienā, lai atvairītu tumsu, aukstumu un pērnā gada neveiksmes, sliktos darbus un domas, no vienas sētas uz otru tika velts Lielais bluķis, kuru ceļa beigās sadedzināja, simbolizējot jauna saules gada sākumu un pašu sauli.

Saistītie raksti

Šodien plkst.13.30 pasākuma apmeklētāji ies rotaļās un vilks bluķi no galvenās muzeja ieejas līdz Kurzemes sētai kopā ar folkloras kopu “Grodi”, bet plkst.15.30 uzstāsies folkloras kopa “Zvīgzna”. Muzeja izstāžu zālē būs iespējams piedalīties maskošanās darbnīcās un piemeklēt sev tuvāko svētku ietērpu.

Ziemas saulgriežu svinības mazajiem un lielajiem viesiem piedāvās arī citas sezonālas darbnīcas – Kurzemes sētā būs iespējams izgatavot īpašo svētku puzuru, Nidas dūmistabā varēs apmeklēt saldo medus skolu un gatavoties tumšajiem vakariem sveču darbnīcā, savukārt Hernhūtiešu saiešanas namā aicinās izmēģināt roku gardi smaržojošajā un raibajā piparkūku darbnīcā. Pasākuma laikā būs iespējams novērot arī dažādus seno amatu demonstrējumus.

LA.lv