Kultūra
Mūzika

Višķos gaidāmi Latgales mākslas svētki0

Publicitātes attēls

Svinot Latgales kongresa simtgadi, Daugavpils novada pašvaldība 21. maijā Višķu pagasta estrādē aicina uz Latgales mākslas svētkiem “Krāsas karogā”, LA.lv uzzināja novada domē.

Latgales mākslas svētkos “Krāsas karogā” skanēs latgaliešu mūzikas koncerts, kurā aicināti piedalīties kori, folkloras kopas, vokālie ansambļi, kapelas, kā arī jauno mūziķu grupas un pazīstami solisti. Koncerta programmā iekļautas dziesmas un mūzika, kas nozīmīgos vēsturiskos pagriezienos iedvesmoja Latgales ļaudis pastāvēt par savu tēvu zemi. Svētkos tiks akcentēts Latgales kultūras spēks ar mūsu reģionam raksturīgajām dziesmām, dejām un Latgales gleznošanas lielmeistaru darbiem.

Dalībai svētkos pieteikušies 70 kolektīvi no Latgales novadiem. Kopā ar koriem, folkloras kopām, vokālajiem ansambļiem muzicēs un orķestriem muzicēs Igauņu ģimenes ansamblis, mūziķis Artūrs Uškāns, grupas “Borowa MC”, “Dabasu durovys”, “Bez PVN”, “Sovvaļņīks”, “Ausmeņa records”, “Tautumeitas”, solisti: Andris Baltacis, Dināra Rudāne, Guntra Kuzmina, Agate Jermaļonoka, Sandis Ulpe, Laura Bicāne. Koncertā piedalās tautas deju ansambļi, Daugavpils Latviešu kultūras centra pūšamo instrumentu orķestris “Daugava” un Naujenes Mūzikas un mākslas skolas pūšamo instrumentu orķestris.
Latgales mākslas svētku “Krāsas karogā” programmas ietvaros izdota latgaliešu dziesmu izlase “Celīs, bruoļ!”, ko ierakstījusi Latgolys Producentu Grupa.

Višķu pagasta gleznaino ainavu plenērā iemūžinās mākslinieki. No plkst. 17:30 pie Višķu estrādes tiks izstādīti radošie darbi. Šajās aktivitātēs iesaistīsies jauno mākslinieču apvienība “V.I.V.A.”, Špoģu un Naujenes Mūzikas un mākslas skolu audzēkņi.

Svētku programma sāksies plkst.18 ar svētbrīdi Višķu Romas katoļu baznīcā, turpināsies ar dalībnieku gājienu un plkst.19 noslēgsies ar koncertu Višķu estrādē.

LA.lv