Mobilā versija
-1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
4. jūnijs, 2014
Drukāt

Vislielākais tūristu skaita pieaugums šogad – no Polijas

turisti

Šī gada pirmajā ceturksnī Rīgas naktsmītnēs apmetušies 193 698 ārvalstu viesi, kas ir par 19% vairāk nekā šajā laika periodā pērn, taču pavadīto nakšu skaits palielinājies par 2%, liecina Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) apkopotā Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija. Visvairāk tūristu bijuši no Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, Norvēģijas, Vācijas.

Šā gada pirmajā ceturksnī Rīgas viesnīcās un tūristu mītnēs visvairāk apkalpoti ārvalstu viesi no Krievijas – 31%, kam seko Igaunija – 10%, Lietuva – 8%, Norvēģija un Vācija – 6%, Lielbritānija – 5%, Zviedrija un Somija – 4%.

Lielākais tūristu pieaugums bija vērojams no Polijas – 56%, Vācijas – 42%, Lielbritānijas – 27%, Francijas – 25%, Igaunijas – 23%, Dānijas un Krievijas – 20%, Lietuvas – 16%, ASV – 11%, Zviedrijas un Norvēģijas – 6%.

“Šā gada pirmā ceturkšņa labos rādītājus nosaka vairāki faktori – iepriekšējos gados veiktās reklāmas kampaņas ārvalstīs, labā cenas un kvalitātes attiecība pilsētas viesnīcās, kā arī Rīgas nominēšana vadošajos pasaules žurnālos kā viens no top galamērķiem 2014. gadā. Būtiski, ka augsti prioritāro mērķu valstu tūristu apmeklējums ir saglabājies stabils. Tāpat prieks, ka Rīgu arvien vairāk apmeklē arī viesi no citām valstīm, piemēram, Polijas, Francijas, Dānijas, ASV – šīs valstis pirmajos trīs mēnešos uzrādījušas ievērojamu tūristu pieaugumu. Tas liecina, ka ne vien tuvējo valstu iedzīvotājiem, bet arī viesiem no tālākām zemēm ir interese par mūsu skaisto galvaspilsētu,” skaidro Vita Jermoloviča, RTAB valdes locekle.

2014. gada pirmajā ceturksnī Rīgā darbojās 118 tūristu mītnes, un bija pieejamas 13 361 gultasvieta.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+