Latvijā
Politika

Vismaz 500 amata vietu VID likvidēs līdz nākamā gada vidum 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Dace Pelēkā

Papildināta ar 4.rindkopu.

Līdz nākamā gada vidum Valsts Ieņēmumu dienestā (VID) tiks krasi samazināts amata vietu skaits – par 500, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” apliecināja VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.

“Tas, ko iezīmējām pavasarī vēl pie iepriekšējās ģenerāldirektores, ir štatu samazināšana par vairāk kā 500 amata vietām, lai ietaupītu resursus. Esam apzinājuši jomas, kur iespējams varētu pārkārtot darba organizāciju,” viņa stāstīja.

1.janvārī samazinājums vēļ netikšot veikts, jo tas atzīts par pārāk krasu pavērsienu. Tomēr “mēs noteikti nesamazināsim mazāk kā 500 amata vietu”.

VID ir 4317 amata vietu, bet faktiski nodarbināto skaits – 4022.

Viņa nepiekrita viedoklim, ka darbinieku rotācija VID nav izdevusies. No 29 cilvēkiem, ko rotēja VID iekšienē, process nav noslēdzies trim. Pārējie sākuši strādāt jaunajos amatos. Esot gan veiksmes stāsti, gan arī darbinieki, kas teikuši, ka darba pienākumi neapmierina un vēlētos ko mainīt.

Komentējot ieilgušo VID vadītāja izvēles procesu, Pelēkā pauda viedokli, ka galvenie iemesli kāpēc grūti atrast VID vadītāju, ir plašais darbības lauks, un personai jāpārzina daudzas jomas.

Saistītie raksti
LA.lv