×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

Vismaz 500 amata vietu VID likvidēs līdz nākamā gada vidum (8)

Dace PelēkāDace Pelēkā

Foto - LETA

Papildināta ar 4.rindkopu.

Līdz nākamā gada vidum Valsts Ieņēmumu dienestā (VID) tiks krasi samazināts amata vietu skaits – par 500, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” apliecināja VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.

“Tas, ko iezīmējām pavasarī vēl pie iepriekšējās ģenerāldirektores, ir štatu samazināšana par vairāk kā 500 amata vietām, lai ietaupītu resursus. Esam apzinājuši jomas, kur iespējams varētu pārkārtot darba organizāciju,” viņa stāstīja.

1.janvārī samazinājums vēļ netikšot veikts, jo tas atzīts par pārāk krasu pavērsienu. Tomēr “mēs noteikti nesamazināsim mazāk kā 500 amata vietu”.

VID ir 4317 amata vietu, bet faktiski nodarbināto skaits – 4022.

Viņa nepiekrita viedoklim, ka darbinieku rotācija VID nav izdevusies. No 29 cilvēkiem, ko rotēja VID iekšienē, process nav noslēdzies trim. Pārējie sākuši strādāt jaunajos amatos. Esot gan veiksmes stāsti, gan arī darbinieki, kas teikuši, ka darba pienākumi neapmierina un vēlētos ko mainīt.

Komentējot ieilgušo VID vadītāja izvēles procesu, Pelēkā pauda viedokli, ka galvenie iemesli kāpēc grūti atrast VID vadītāju, ir plašais darbības lauks, un personai jāpārzina daudzas jomas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Vispirms vajag vadībā cilvēku, kas spēj sevi savest kārtībā …

 2. pāri 4000 darbinieku…ārprāc….

 3. Kad tiks apvienotas ministrijas un samazināts departamentu skaits atlikušajās?

 4. galvenais pilsoni maksajiet nodoklus liekezi jauztr

 5. Kā tā – likvidēs 500 vietas ???
  Visu laiku raud, ka trūkst štata vietu, tāpēc revidē katru 25. anštalti,
  bet te – likvidē 500 ???
  Man liekas, ka te kādam ar galvu nav viss kārtībā un tas neesmu es !

  • Un ko tā revīzija dod? Perfekts ir tikai Dievs:), un tāpēc VID vienmēr uzliek soda naudu par kaut ko ….. BET tas izsauc pretreakciju, kas nereti ir agresīva. VID`a cilvēki atzīst (aizkulisēs), ka viņi nemaz nedrīkst neuzlikt soda naudu, un minimums esot 100 eur. PSRS`a laiki joprojām dzīvi, un daudzu cilvēku domāšanas veids arī vēl no tia

 6. Cik ierēdņu vietu līdz nākamā gada vidum likvidēs ministrijas?

Draugiem Facebook Twitter Google+