×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2013
Drukāt

Visockis: Sabiedriskās organizācijas traucē domes darbu

Foto - LETAFoto - LETA

Pašvaldības darbā var iesaistīties desmitiem un simtiem organizāciju, taču tikai dažas no tām “ir normālas” – vairums šādu biedrību domes darbu tikai traucē, uzskata jaunievēlētais Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Juris Visockis (V).

Kā ziņots, Visockis paziņojis, ka Jūrmalas aizsardzības biedrības (JAB) vadītājs Guntis Grūbe tikai “čakarē cilvēkus”, uz ko savukārt biedrība reaģējusi, pieprasot pilsētas mēra atvainošanos.

Visockis neuzskata, ka viņam būtu jāatvainojas JAB, gluži otrādi – Visockis sarunā ar aģentūru LETA paziņoja, ka drīzāk biedrības vadītājam Grūbem pašam vajadzētu atvainoties par to, ka viņš traucē domes darbu.

Visockis precizēja, ka ar JAB kā tādu pašvaldībai neesot iebildumu sadarboties, taču Grūbes nodomus viņš apšaubīja un apgalvoja, ka pret biedrības vadītāju ierosināts kriminālprocess par viltotu parakstu iesniegšanu, lai panāktu būvniecības Parka ielā un Vārpu ielā apturēšanu.

“JAB nodarbojas ar to, ka traucē strādāt Jūrmalas domei un uzņēmējiem, un iedzīvotājiem. Tas ir “Baltezers-2″ Jūrmalā!” sacīja Visockis. Viņš uzskata, ka pilsētas būvvaldei ir jāmaina darba stils un tā nedrīkst tik daudz ņemt vērā vienas personas – Grūbas – iebildumus, jo ir nepieņemami, ka viena cilvēka iebildumi var būt par pamatu būvdarbu apturēšanai. “Grūbam par to nav nekādas darīšanas! Lai viņš nodarbojas ar savām lietām, lai sievu mīlē vai ko viņš tur dara,” teica Jūrmalas mērs.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, biedrība “Par brīvu Lielā Baltezera krastu”, kas iepriekš it kā cīnījās pret nelikumību būvniecību, nonākusi tiesā – pret tās vadītāju Artūru Priedi ierosināts kriminālprocess par neatļautu labumu prasīšanu no kāda būvuzņēmuma. Biedrība nemitīgi “cīnījusies” pret būvniecības uzņēmumu, piedāvājot pārtraukt nomelnošanas kampaņu apmaiņā pret ievērojamu naudas summu.

Jautāts par situāciju būvvaldē un iespējamām koruptīvajām darbībām tajā, Visockis uzsvēra, ka par to neko nezina un nevēlas zināt: “Neesmu pārbaudījis un kabatas kratījis.” Tomēr, lai situāciju sakārtotu, būtu nepieciešams ieviest jaunu pakalpojumu – lai būvvalde nedzenātu cilvēkus pa neskaitāmiem kabinetiem, būtu jānodrošina speciālisti, kas par noteiktu samaksu nepieciešamo dokumentāciju sakārto uzņēmēja vai iedzīvotāja vietā atbilstoši domē apstiprinātam cenrādim. Tādējādi samaksu par šāda veida pakalpojumiem varētu iekasēt legāli un tā nonāktu pašvaldības budžetā, nevis darbinieku kabatās, klāstīja Visockis.

Kā ziņots, JAB aicinājusi Visocki publiski atvainoties par 3.aprīļa domes sēdē izteiktajiem apvainojumiem JAB, ka tā “čakarē cilvēkus”.

Kā redzams videoierakstā no domes sēdes, kurā Visockis uz dažiem atlikušajiem mēnešiem tika ievēlēts no amata gāztā Gata Trukšņa (ZP) vietā, jaunievēlētais pilsētas mērs uzrunā kolēģiem uzsver, ka nepieciešams panākt raitāku dokumentu apriti, tostarp pilsētas būvvaldē, neraugoties uz to, ka JAB un tās vadītājs Guntis Grūbe “čakarē cilvēkus”.

Biedrības mājaslapā ievietots Visocka uzrunas fragments, kurā viņš uzsver: “Vēlreiz atgādinu vadītājiem – nodaļu, pārvalžu vai kādas mums te ir tās… Cilvēki rindā nedrīkst būt. Jau sāciet no rītdienas strādāt, lai cilvēks atnāk, iedod savus papīrus un atnāk saņemt papīrus gatavus. Savstarpēji klientam attiecību ar klerku nedrīkst būt vispār. Saprotiet, par ko es runāju? Ja kāds nesaprot, es pamēģināšu iestāstīt, ko tas nozīmē. Tālāk jau šodien var runāt par būvvaldi – [dokumentiem jābūt gataviem] divu, trīs, pusotra mēneša laikā, ja kāds grib iesniegt protokolu, neskatoties uz to, ka Grūba kaut kāda un Jūrmalas aizsardzības biedrība čakarē cilvēkus. Čakarē vienkārši cilvēkus. Pie manis jau ir sakrājusies vesela paka ar dokumentiem. Kas mēs esam? Dome vai kas? Kaut kāds Grūba komandē pilsētu! Viņš var uzlikt arestu par konkrētu būvniecību konkrētās adresēs. Tas ir vispār ārprāts,” uzskata Visockis.

JAB uzsver, ka demokrātiskā sabiedrībā nav pieļaujams, ka pašvaldības vadītājs atklāti apšauba Satversmē un likumos noteikto kārtību, kādā sabiedrība piedalās tai svarīgu jautājumu izlemšanā, nopeļot sabiedrības līdzdalības un tiesiskuma nodrošināšanas procesus. Satversmes 115.pantā noteiktās pamattiesības ir fundamentālas cilvēktiesības, kuru publiska nonicināšana neatbilst valsts amatpersonas statusam.

JAB norāda, ka biedrība ir nodibināta, lai nodrošinātu Jūrmalas ilgtspējīgu attīstību, dabas un unikālās pilsētvides aizsardzību. Jūrmalas aizsardzības biedrības mērķis nav pārņemt domes atbildību, bet izveidotais mehānisms dod visiem vai vismaz lielākajai daļai Jūrmalas iedzīvotāju reālu iespēju piedalīties to lēmumu pieņemšanas procesā, kuri skar viņu ikdienu, labklājību un pilsētas nākotni. Biedrība ir bezpeļņas organizācija, kurā ir pārstāvēti visi pilsētas vēsturiskie centri.

Tāpēc biedrība uzskata, ka Visockim jāatvainojas gan JAB, gan arī visiem jūrmalniekiem, kuri iestājas par vides tiesībām, dabas pamatnēm, vēsturisko vidi un ilgtspējīgu pilsētas attīstību.

Biedrības mājaslapā publicētajā video redzams, ka jaunievēlētais mērs norāda, ka būvvaldē pastāv korupcija un šajā struktūrvienībā nepieciešamas pārmaiņas: “Ja runājam par būvvaldi – ja cilvēks grib kaut ko būvēt, viņš atnāk uz šejieni, uzraksta iesniegumu – man ir zemes gabals tur un tur – un nodod būvvaldei: lūdzu, ņemiet, cik gribat, naudu par to, sagatavojiet viņam visus papīrus. Ja tas maksā, pieņemsim, ātri, nedēļas laikā – 1000, 2000 vai 10 000 -, tie aiziet ķešā pa tiešo, bet pilsētas kasē? Viņi smejas, un tāpēc jau mums nekas neiet uz priekšu, ka mēs smejamies viens par otru. Dokumenti ienāca būvvaldē, un viņam pasaka: pēc mēneša jūs dabūsiet visus saskaņojumus. Lai cilvēks neskraida pa puspilsētu – tur jābūt speciālistam, kas iet apkārt un saskaņo visus jautājumus. Desmit, divdesmit jautājumi – tas maksā tik un tik. Ja vari samaksāt, maksā, nevari – ej, lūdzu, pats.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+