Uncategorized

Vispirms dalies ar citiem! Saruna ar Oskaru Peipiņu0

Dziednieks Oskars Peipiņš: “Mēs zinām, ka Dievs ir mīlestība. Ja Dievs radījis cilvēku pēc savas līdzības, tātad ikviens no mums ir mīlestība. Nav nekā vienkāršāka – dzīvo un dari visu ar mīlestību.” Foto – Valdis Ilzēns

Dziednieks Oskars Peipiņš atminas, ka bērnībā laimes lējis kopā ar vectēvu un toreiz izdevušies jauki pozitīvas domas raisoši dzīvnieki. Par “LA” redakcijā izlieto laimi viņš teic: “Nevar būt divu domu – tas ir 2012. gada simbols Pūķis!”


 

– Ko Pūķa gads mums sola?

– Ūdens pūķa gadā gaidāma ļoti krasa ūdens un uguns stihijas satikšanās. Tamdēļ, lai nebūtu eksplozijas, vajag kādu zibensnovedēju. Saskaņā ar vēdisko tradīciju mājās vajadzīgs koks vai augs, lai uguns un ūdens nebūtu pārāk ciešā tuvumā un nesāktu katrs demon­strēt savu spēku.

Pēc numeroloģijas, 2012. gads ir beidzamais 12 gadu ciklā, un pēc tā notiek galīgā pāreja Ūdensvīra laikmetā. Tas ir zināmā veidā “ražas vākšanas” laiks, kurā noteikti jāpilda kosmosa likumi.

Gads būs ar ļoti kategoriskām prasībām, varētu teikt – melnbalts. Dzīves šūpolēm būs maksimāli liela amplitūda, tāpēc vajadzīgs stiprs centrs. Tiem, kam būs stiprs mugurkauls, no kataklizmām nav jābaidās. Šajā gadā nevajag rakstīt melnrakstus, jābūt uzreiz tīrrakstam. 2012. gadā pieļautām kļūdām var būt liktenīgas sekas, līdz ar to katra interesēs ir nesastrādāt nedarbu “kritisko masu”. Uzmanīties ieteicams pat domu līmenī – tās var materializēties. Stingri jāapzinās prioritātes, vairs nav laika neko atlikt uz rītdienu. Ļoti svarīga būs iepriekšējās pieredzes apkopošana, secinājumi, izpratne par savu misiju, veikumi par labu mūžīgām, nevis laicīgām vērtībām.

Jau 2011. gadā pieredzējām, ka sabrūk tas, kas visu laiku licies stabils un drošs, – kā vecākā banka Latvijā. Ja materiālā pasaule nav kulturoloģiska, ja tās virsuzdevums nav tikumiskas un intelektuālas lietas, tad kaut kas nozīmīgs ir aizmirsts. Pūķa gadā ļoti spēcīgi var sakārtot naudas plūsmas enerģiju.

– Ko tas nozīmē?

– Līdz Pūķa gada sākumam vajag atdot parādus – ne tikai naudiskos, bet arī intelektuālos, kas nozīmē – jāpasaka paldies tiem, kuri bijuši jūsu dzīves skolotāji. Un domās jāatlaiž parādi saviem parādniekiem. Lai cik paradoksāli liktos, viņi sāks naudu atdot tad, kad viņiem pārstās to atgādināt. Naudas egregors mīlēs cilvēku, kas nav tai pieķēries! Šis likums ir spēkā attiecībā arī uz intelektuālo kapitālu – ja dalīsies ar citiem, pēc tam atkal saņemsi pats! Tik jāstiprina caurlaidības spēja, lai nekur nav sastrēgumi.

 

Uguns un ūdens gadā jālikvidē visas vecās grabažas – jāizmet vecas mantas, makulatūra utt., lai enerģija brīvi cirkulē. 
Nevajag nodoties nostalģijai pēc bijušā un pazudušā, tad būs svētība visiem nākamajiem projektiem.

 

Kad man jautā: kad latvietis dzīvos labi?, atbildu – tad, kad tu dzīvosi labi. Tiem, kas visu cer dabūt no valdības un sūrojas, ka valdība nedod to un to, gribu atgādināt, ko kādreiz Ziemassvētku priekšvakarā sacīja Andris Šķēle: “Izgludini savu kreklu, iztīri zobus un salabo žogu, sāc ar sevi!”

Tu pats savā ģimenē un mājā esi prezidents un premjers!

– Kādas pārmaiņas šogad notiks?

– Daudzās jomās būs šī vērtību pārvērtēšana – gan izglītībā, gan citās, no cilvēka atrautu valdības programmu vietā būs pārorientēšanās uz tādām, kur cilvēks ir priekšplānā.

Ģimenēs der palasīt bērniem priekšā dainas – tās ir pasaules līmeņa kultūras mantojums. Dainas un Lielvārdes josta ir vērtības, ko latviešiem neviens nevar atņemt. Dzīvojam mazā valstī, bet esam spēcīgi arī tāpēc, ka esam pratuši ko paņemt pat no tiem, kas mūs gadsimtu gaitā okupēja: no vikingiem – stiprumu, nelokāmību, no austrumu kaimiņiem – sirsnību, romantiskumu, tāpēc latvieša raksturs kļuvis maigāks.

Šis gads kā divpa­dsmit gadu cikla noslēguma posms būs ļoti svarīgs gan ikvienam cilvēkam, gan arī valstij. Lai cilvēkam nebūtu ilūziju, vajadzīgs ļoti spēcīgs pamats. Tā kā multiplikācijas filmiņā bija atziņa – kā kuģi nosauksi, tā arī peldēsi! Ja nosauksi – laime, veiksme, atbildība – tad arī veiksies! Bet atkal – jāsāk ar sevi, jo neviena valdība nerūpēsies par tevi tā, kā tu pats par sevi. Valdība rūpējas par globāliem projektiem.

 

Nepilni septiņi gadi palikuši līdz valsts simtgadei. Mani kā pilsoni interesē: kas ir demokrātijas kalngals, kad tas būs sasniegts? Formulēju to kā maksimālu tautas varas demonstrēšanu, kad tauta pilnībā varēs izmantot savu varu. Pavērsies ceļš tautas un varas dialogam, radīsies mehānismi, kā tautai tikt sadzirdētai. Visiem iesaku – domās novēliet varasvīriem labestību un godīgumu!

 

Vairāki varasvīri ir teikuši, ka šī koalīcija varbūt izturēs tikai pusgadu. Vai tad ar tādām negatīvām pro­gnozēm var strādāt? Jebkura izteikta doma var tikt materializēta, turklāt doma mūsu biolaukā dzīvo divus gadus. Ja tā periodiski atkārtojas, var nostrādāt tādas kā pašiznīcināšanās programmas.

– Pie jums cilvēki vēršas, vēloties kļūt veseli. Kā šogad veiksies veselības jomā?

– Ir jārūpējas par veselību, domājot par visu kopā – garu, dvēseli un miesu. Nevar tikai rūdīt ķermeni un aizmirst par garīgām lietām vai otrādi. No rītiem der pavingrot – paskatieties, kā to dara kaķis pēc pamošanās – izstaipās, uzmet kūkumu, izkustina ausis, asti… Nevajag vakarā pārēsties.

2012. gads ir garais, un tādos arī dabā daudz kas notiek citādi nekā citkārt – gājputni atlido agrāk, neierastā laikā sper zibens. Gaidāma tā saucamā planētu parāde – tās nostāsies vienā līnijā, un tajā laikā varam piedzīvot dažādus notikumus.

Šajā gadā jāveicina pārmaiņas sevī. Tiem, kuri sev neizvirzīs augstus, cēlus mērķus, iespējamas nepatikšanas. Taču augstus mērķus var sasniegt tikai ar cēliem paņēmieniem jeb, līdzībās runājot, nevar templi celt ar negodīgi nopelnītu naudu.

 

LA.lv