Apbrīno

Vispirms noskaitu Tēvreizi. Saruna ar šova “X faktors” finālistu Arturu Gruzdiņu 5


Arturs Gruzdiņš
Arturs Gruzdiņš
Publicitātes foto

Šova “X faktors” finālists, rūjienietis  ARTURS GRUZDIŅŠ  svētdien, 3. decembrī,  finālā cīnīsies par  uzvaru un dziedās  kopā ar Donu.

Vidzemes televīzijas dziedošais operators jau kļuvis par Latvijas mēroga pārsteigumu – bārdainais un auskarotais dziedonis ik nedēļas nogali “nolaupījis” skatītāju sirdis, ik reizi iegūstot skatītāju simpātiju balvas.

Artūr, šķiet, tu varētu būt viens no retajiem, kas pazīst to savādo sajūtu, kad no rīta pēkšņi pamosties populārs.

A. Gruzdiņš: Bija tāds brīdis – kad šovā nodziedāju Mikas “Happy Ending”, vienu mirkli likās, ka pasaule apgriezusies riņķī un internets sajucis prātā. Ne citi, ne pats ko tādu negaidīju. Mani galvenie atbal­stītāji, protams, ir ģimene, pēc tam – dzimtā Rūjiena, vēl arī ļoti daudz nepazīstamu cilvēku, kas raksta, ka patīk.

Pirms pieteicies “X faktoram”, bija nojausma, kādi ir šovbiznesa spēles noteikumi?

Ne mazākā – viss bija jauns. Nekad nebūtu iedomājies, ka šovs paņems tik daudz laika un enerģijas, tā laikā nācies ņemt lielāku pauzi darbā Vidzemes televīzijā, kur esmu nostrādājis gandrīz piecus gadus.

Iznāk, ka no kameras otras puses esi nokļuvis tās priekšā. Tad jau zināji, kā rīkoties.

Savs labums pieredzei ir. Esmu pats filmējis koncertus, un šķiet, ka nojauta par to, kā uzvesties uz skatuves, ir. Protams, kad tur nonāc pats, tas vairs nav tik vienkārši.

Ar mūziku esi bijis saistīts arī iepriekš – mūzikas skola, sava rokgrupa.

Mūzikas skolā man neveicās, sarunāju ar vecākiem, ka drīkstēšu to nepabeigt, bet Rūjienas skolā ir forša lieta – muzikālās klases, kur visiem jāspēlē, gribi vai ne. Līdz 12. klasei spēlēju saksofonu, bija arī kori, orķestri. Arī ģimene ir ļoti muzikāla – dziesma vienmēr ir bijusi ar mani. Pamatskolā mēģināju aurot līdzi maniem mīļākajiem dziedātājiem – “Linkin Park”, Latvijā man ļoti patīk Ivo Fomins, arī Valdis Indrišonoks, bērnībā daudz esam spēlējuši viņa mūziku. Kopš 8. klases muzicēju skolas vokāli instrumentālajā ansamblī “Atestāts”, bet kopš 2015. gada 18. novembra ir arī sava smagā roka grupa (“Refleksija”. – A. K.).

Nereti dzirdēts, ka liela mēroga šovs nav vieta brīvai talanta izpausmei. Cik liela ir tava brīvība? Nav jāiet “pret sevi”?

Ir bijušas dziesmas, kuras pirmajā mirklī pats neizvēlētos dziedāt, bet galu galā izrādījies, ka tas ir pat interesanti, jo ir iespēja apgūt kaut ko jaunu.

Vispirms parādīji sevi kā lirisks emocionālu dziesmu dziedonis, bet pēcāk pārsteidzi ar krietni skarbāku izteiksmi. Kurš no abiem ir īstais Artūrs?

Godīgi sakot, man pašam vēl nav ne jausmas, jo patīk abi šie cilvēki. Lielu baudu sagādā tā skarbā “bļaušana” uz skatuves, bet emocijas liriskā dziesmā nebūt nav nepatīkamākas.

Droši vien pēc panākumiem šovā piedāvājumi koncertēt birst kā no pārpilnības raga?

Piedāvājumi nāk, un tas noteikti arī būs jāizmanto, jo ir liels prieks un pagodinājums, ja tevi grib dzirdēt. Ko darīšu pēc šova, grūti iedomāties, pat nezinu, vai atgriezīšos darbā. Protams, pavīd vēlme saistīt dzīvi tikai ar mūziku. Noteikti turpināšu būt grupā, varbūt izmēģināšu vēl kādu konkursu, neizslēdzu, piemēram, Eirovīziju.

Kas mūs gaida finālā – zinu, ka dziedāsi kopā ar Donu?

Iepriekš negribu daudz atklāt, varu tikai teikt, ka esmu atteicies no piedāvājuma nogriezt bārdu. Cīņa par dziesmu izvēli bija sīva, bet beigu beigās kopīgi izvēlētās dziesmas ir tīri foršas.

Finālā tev jāsacenšas ar divām spēcīgām dziedonēm. Konkurence traucē vai motivē?

Saistītie raksti

Līdz šim galvenā konkurence un cīņa bijusi pašam ar savi. Jāpārvar paša bailes, nedrošība. Nevar noliegt, ir vēlme uzvarēt, tomēr skatītāji ir neparedzami. Ja uzvarēs kāda no meitenēm, tad mana favorīte noteikti ir Līga. Viņai bijusi milzīga izaugsme, zinot, ka mājās ir divi mazi bērniņi, tas ir fenomenāli.

Kā savaldi lampu drudzi?

Pirmajās šova atlasēs netiku, drebēju pie visām miesām. Tagad ir mierīgāk, lai gan uztraukums ir vienmēr. Pirms dziedu, noskaitu Tēvreizi un eju.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Dzejniece Māra Zālīte atgūstas pēc traumas: tiku nolikta pie vietas…
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Harijs oficiāli atzīts par populārāko karaliskās ģimenes locekli
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu mūziķi Marina Rebeka un Andrejs Osokins dzirdami radio BBC
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Banka noslēgusi pastāvīgu darba līgumu ar Saeimas “izsvilpto” Kušneru
3 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvija piedalīsies “Expo 2020” Dubaijā: cer veicināt eksportu uz Āzijas valstīm
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Arī ceturtdien vietām gaidāmi saulaini mirkļi
10 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija brīdina savus pilsoņus un ierindo Zviedriju augstākajā terora draudu līmenī
1 stunda