×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2017
Drukāt

Kas tālāk notiks ar Bondaru, Bordānu un Strīķi? (21)

Juris LorencsJuris Lorencs

Tagad, kad pašvaldību vēlēšanu peripetijas jau norimušas, bet pilsētu un novadu domēs sāk iezīmēties iespējamo koalīciju aprises, gaisā gluži neviļus virmo jautājums – kas tālāk?

Viena no intrigām – kas tālāk notiks ar Mārtiņu Bondaru, Jāni Bordānu un Jutu Strīķi? Vai pašvaldība viņiem kļūs par tramplīnu tālākiem plāniem, ja tādi vispār ir? Grūti iedomāties, ka ar tik milzīgām ambīcijām apveltīti cilvēki varētu četrus gadus deldēt krēslus Rīgas domes opozīcijas rindās. Tomēr līdzšinējā pieredze liecina, ka darbs kādas Latvijas pašvaldības opozīcijā nepavisam nav tā vieta, kas kalpo par tramplīnu tālākam lēcienam valsts mēroga politikā. Censoņi, kuri kaismīgi sola uzmanīt Rīgas pašvaldību un attīrīt to no korupcijas mošķiem, opozīcijā pamazām nonīkst. Mediju aizmirsti, tie klusi un nemanāmi pārvēršas par politisku herbāriju, pārklājas ar putekļiem, līdz beidzot tos pārstāj ievērot arī vēlētājs. Mazliet labākā situācijā Ventspilī atrodas Ģirts Valdis Kristovskis, kam asā polemika ar Lembergu vismaz piešķir redzamību.

Pavisam cita lieta – pozīcija. Savulaik premjera krēslā no Rīgas mēra kabineta pārsēdās “Latvijas ceļa” politiķis Andris Bērziņš. Arī Nils Ušakovs, ja vien viņš izlemtu piedalīties Saeimas vai Eiropas Parlamenta vēlēšanās, šodien būtu milzīgs pienesums “Saskaņai”.

Bondara, Bordāna un Strīķes ievēlēšana tikai apstiprina jau zināmo patiesību, ka pašvaldību vēlēšanās cilvēki balso par personībām. Vai tieši otrādi – centīgi tās svītro. Gan “Vienotība”, gan Nacionālā apvienība un Zaļo un zemnieku savienība Rīgā būtu startējušas labāk, ja vēlēšanās kandidētu kāds no Eiropas Parlamenta vai vismaz vēl daži Saeimas deputāti arī bez “Vienotības” pārstāvja Viļņa Ķirša. Visdrīzāk šis pienesums tad arī būtu tas viens trūkstošais procents, kas tā saucamajām latviskajām partijām ļautu pārvarēt 50 procentu slieksni un izveidot valdošo koalīciju Rīgā. Protams, no kandidātu puses tas būtu upuris (tajā skaitā arī naudas izteiksmē mērāms), turklāt vēl nebūt nav teikts, ka šāda koalīcija patiešām arī izveidotos.

Un vēl viena atkāpe no sērijas “kas būtu, ja būtu”. Ja vēlēšanās būtu piedalījies Andris Piebalgs, viņš visdrīzāk tiktu ievēlēts un tagad, iespējams, kandidētu Rīgas mēra amatam. Būt par valsts galvaspilsētas mēru – tas ir pavisam cienījams amats pat bijušajam ES komisāram. Katrā ziņā “Vienotībai” tik redzams amats būtu ļoti noderējis. No visām valdības koalīcijas partijām vissarežģītākajā stāvoklī šodien atrodas tieši “Vienotība”. Sarežģītā tāpēc, ka tieši pa daļai zaudējuma, pa daļai panākumu dēļ valda neziņa, un partija atrodas savdabīgā “pakārtā” stāvoklī, kaut kur pa vidu starp izdzišanu un atdzimšanu. Kopumā starts šajās pašvaldību vēlēšanās “Vienotībai” nav spožs, it īpaši jau Rīgā. Tomēr tā nav arī pilnīga izgāšanās, kādu vēl pirms dažiem mēnešiem pareģoja socioloģiskās aptaujas. Izrādās, ka “restarts” tomēr ir iespējams. Tagad viss atkarīgs no izmanības, darba un, kas šobrīd varbūt ir pats svarīgākais, vienotības pašas “Vienotības” iekšienē.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Nu ļoti ‘normāls’ raksts ar īsu un kodolīgu analīzi. Pilnībā piekrītu tam, ja ‘vadošās’ partijas būtu Rīgas pašvaldības vēlēšanas uztvērušas kā nopietnu izaicinājumu un iespēju vienlaicīgi, tad rezultāti būtu savādāki. Nevar valsts galvaspilsētas, Baltijas lielākās pilsētas, vēlēšanās piedalīties ar 3. vai 4. ešalona kareivjiem un cerēt uz brīnumiem. Šoreiz bija jāriskē. Bet nekā, iesildītās vietiņas citviet bija svarīgākas par personīgām un politiskām ambīcijam. Tā jau ir – vieglāk taču sēdēt Vecrīgā vai Briselē un vaimanāt – vai manu dieniņ, kas tai Rīgā notiek…

 2. Šoreiz man ir kauns par savu tautu,kura neaizgāja uz vēlēšanām, tagad saņemiet, laikam patiešām esam palikuši par gļēvuļiem un vientiešiem, kuriem ir viss vienalga, arī sava zeme. Man ir kauns mūsu senču priekšā,kuri tomēr cīnījās par savām teritorijām. Tagad varam priecāties par Ušakova un Urbanoviča viltīgiem smaidiem, kuri pasaka visu par latviešu tautu.

 3. Kas tas par rakstu? Ko žurnālists gribēja pateikt???? Paldies Dievam , ka tagad vismaz ir spēcīga opozīcija. Un zina, kur “”kājas”‘ tiem zadzējiem!!!! Paldies Dievam!!!

 4. Kas tas pa rakstu? Tukšs pirdiens…

 5. ta nu viens otrs doma ,ka redz striki tad bikses tric.Netric nemaz.Nu nav vina tik speciga ka izradas.Strike lai iet izkaptes striket.Tapat neka nopietna no vinas nav.Tikai pakazuha.

 6. Tas, ka NA sadziedājušies ar Saskaņu nav skaidrs tikai maziem bērniem. Šie glumekļi, taisa daudzas stratēgiski svarīgas lietas tandēmā ar Urbanoviča partiju. Valdības koridoros jau sen runā par šo saldo pārīti “TWIX”. To tikai tauta, pagaidām, nezin. Jo viņu kopdarbības stratēģija ir tālejoša un ļoti slīpēta.

 7. Kur tie “politiskie dievkociņi”bija pirms vēlēšanām ar savām lielīgajām ambīciju platformām, ka nevarēja apvienoties un nosaukt savus mēra un vicemēra kandidātus? Te nu skaidri redzams, ka pie vienotas latviešu platformaas Ušakovs būtu zaudējis. Bet tagad – mēģin’t kādus pārvilināt – cita ceļa reāli taču nav

  • Apvienošanās nekad nepievelk vēlētājus – kāpēc lai kāds izšķirtos balsot par apvienotu sarakstu, ja jau par kādu to sarakstā ietilpstošām partijām nebija nolēmis balsot tik un tā?
   Drīzāk vēlētāji pamet apvienotus sarakstus tieši apvienošanās dēļ.

 8. Žēl lasīt tik bezjēdzīgu rakstu.
  Kādreiz Lorencs strādāja pie Pasaules Brīvo Latviešu Apvienības, bet tagad nav skaidrs, kā labā (vai uzdevumā) vinš uzbrūk tiem, kas cīnās ar Latvijas vissmagāko slimību – korupciju.
  Vai tikai viņa paša ambīcijas viņam nav likušas aizmirst par īstajām vērtībām?

 9. Nekas nenotiks . Pagaidīs Saeimas vēlēšanas un izvirzīs savas kandidatūras arī tur . Ja tiks ievēlēti – parcelsies uz lielāku sili. Ja nē – paliks pie mazās siles.

 10. ušakova reklāma

 11. Vnk. minētie mošķi palēnām noies no skatuves, redzams.

 12. Kam taa sastikjeetais ,Latviju jau gadiem postoshais veidojums vajadziigs ? Kam? Nevienu Vienotiibas ,,seju,, nekur! Nevienaa pashvaldiibaa ! Nekur ! Taa buutu ,,puve,, ar taalu ejoshaam ,,metastaazeem,, …

 13. TIECILVEKI KURI CENSAS NOKLUT PIE SILES IZDOMA KA TO IZDARIT JO PARTIJU IR DIEZGAN LAI PARBEGTU UN NAKOSAJAS VELESANAS JAU PIE SILES SIVENI GRUSTAS KURS KUMOSS GARSIGAKS VISIEM IR IESPEJA IEGUT NODROSINATUS AMATUS TIKAI BEZ KAPITALA NEKAS NESANAKS JAIEGUST MILJONI TU TACU DZIVO MEZONIGA KAPITALISMA IZREDZES IR LOTI MINIMALAS VAR ARI MILJONUS ZAUDET JA NEBUS ATBALSTITAJU DRAUDZIN DOMA AR GALVINU JO TA PARTIJA NAU KARAJOSA KUR VARETU AR REKETU IZSIST PANAKUMUS LO TI LOTI GRUTI JA TEV DRAUGI TUKSINIEKI DOMAJIET KA SLESERS-LEMBERGS-SKELE UN CITI BANKIERI IZSITAS UZ AUGSU CIK NU VINU IR TIK IR KAPITALISMA ZVAIGZNES UZ PIRKSTIM SKAITAMI BET JA GRIBAT VISAI TAUTAI LAIMI CELT NEMIET PIEMERU NO ILJICA KA AR LABIEM DRAUGIEM PAVERA CELU UZ SOCIALISMU ARI SADI TADI DRAUGI PIEDIRSA LABOS DARBUS CILVECEI…JASARGAS NO SLIKTIEM DRAUGIEM KA GRUTA BRIDI PAMETIS VISU KRITIS PAR UPURIEM NEJEGAM….

 14. žurnālista kungs, par Bondaru, Bordānu un Strīķi????????? KO viņi jums izēduši??? NAV PAR KO RAKSTĪT??? NETICU! PIEBALGS nebūtu Rīgas mērs! Un KAS, ja viņš ES bijušais komisārs??? Viena lieta ir KANDIDĒT, bet otra – VARĒŠANA BŪT mēram!!!! Varēšanas nav! Tad jau Vienotība būtu kaut kur pa šo laiku tikusi! Kāpēc jāšaujas Dzintaram, ja to var izdarīt vai???????? Ventspilī Kristovskim NEBIJA NEKĀDAS ASAS POLEMIKAS, viņš kā puišelis BĻAUSTĪJĀS UN UZVEDĀS NEADEKVĀTI SEV!???

 15. Valsts prezidenta vēlēšanās izkritušo Bondaru – uz mēslu kasti! Hahaha!

 16. Pirmie divi, kopā ar Staltu, turpinās lēkāt. Strīķe iestāsies NA un cīnīsies ar oligarhiem.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+