Viedokļi
Feļetoni

Egils Līcītis: Sudrabai jākļūst par medainu atslēgvārdu vispasaules vaidam 9

Foto-LETA

Zem Napoleona viņa kauju gaitās esot krituši deviņpadsmit zirgi. Apakš Ingu nas Sudrabas “No sirds Latvijai” sedlos priekšvēlēšanu cīņās var krist visi divdesmit šķimeļi. Ne mazāk. Lai atceramies, ka bijusī valsts kontroliere ilgstoši apspriedās ar tautu, kā savu mantu – godīgumu, seksapīlu, morālo skaidrību, šķīstību – vislabāk atstāt nebojātu, līdz saņēma bitītes gudrumiņa padomu no saviem atbalstītājiem, kuru ir ne mazāk kā Spartaka skrandaiņu, ka viņai vienvadībā jāpārņem vara un noteikšana Latvijā.

“Sudraba ir sākusi šansēt intensīvāk, ar visiem grib tikties, runāties 24 stundas diennaktī,” uzticams gudrās pūces pazinējs mums ziņo, ka pat šai tveicē dāmas organisms un varenās smadzenes strādā ar pārslodzi. Viņa jau noknipsējusies fotoateljē “Varde par princesi”, piepičkājusi ar svētbildēm ceļmalas, un ļaudis apspriežas, vai, kameras nobučota un lokšķēru uzskrullēta, Sudraba vairāk izskatās pēc Vairas Vīķes-Freibergas vai Ivetas Grigules. Tak nē! Drīzāk pēc Gulbenes pojenes!

Kā priecīgs pārsteigums nāca “No sirds Latvijai” birojā ziedam ienestās eirīšu pakas. “Vai tiešām noslēpumainais viņš?” aizkustinātajai Ingunai notrīsēja taureņi pavēderē. “Tāda laime, tāda nauda!” jūsmoja krietnā pareizticīgā sieviete un atkal būtu paģībusi, ja vien nepiesteigtos rotaļu biedrs Kūtris ar ožamspirtu. Vecais Satversmes tiesnesis pēc kupīrām saoda, ka partijai tomēr būs izdevies piesaistīt ES projektu līdzekļus vai artavo tranzītuzņēmēji, un cilvēki pa visu Latviju sākuši pārdot īpašumus, noņemt no grāmatiņas ietaupījumus, lai kaut cik subsidētu draudzenītes Ingunas politiskās aktivitātes. Bargajai kundzei
 kontrolierei sūtītie eiro nav staigājuši neapgaismotus ceļus, tas ir Dieva pirksts, un pati priekšsēdētāja labdaru vārdus izšūšot musturā uz sedziņas, lai redz prese un ikviens atsaucīgs skatītājs. Viss būs aubē – apstiprina uz ietinamā papīra driķētā un pareiziem klucīšiem būvētā Sudrabas programma. Sudrabai jākļūst par medainu atslēgvārdu vispasaules vaidam un planetārai stenēšanai. Un tad kaut viņas sešas, kaut astoņas vietas Saeimā atradīs gan pielietojumu, gan tos, kas mācēs golubuškai paprasīt pakalpojumus.

LA.lv