×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. jūnijs, 2012
Drukāt

Viss ceļošanai vienuviet


Foto - LETAFoto - LETA

Aizvadītajā gadā vasaras brīvdienu ceļojumos devušies 72% Eiropas Savienības iedzīvotāju. Šogad īsākos vai garākos braucienos plāno doties jau 80% ES pilsoņu. Tā liecina jaunākais “Eirobarometra” pētījums, kas analizējis cilvēku attieksmi pret tūrismu un ceļošanu. 


 

Pētījums, kurā aptaujāti vairāk nekā 30 000 ES iedzīvotāju vecumā no 15 gadiem, atklājis, ka tāpat kā pērn arī šogad ievērojams skaits – 80% – cilvēku vasaras atvaļinājumu izvēlēsies pavadīt Eiropā. Lielākā daļa aptaujāto – 53% – atzinuši, ka savas brīvdienas labprātāk plāno paši, izmantojot internetā piedāvātos ceļojumu rezervēšanas pakalpojumus. Būtiska nozīme, izvēloties ceļojuma galamērķi, ir ģimenes locekļu un draugu ieteikumiem – rekomendācijas “no mutes mutē” ir būtiskas 52% ceļotgribētāju, bet uz internetā lasāmo informāciju paļaujas 40% respondentu.

Ceļojot ES iedzīvotāji lielākoties priekšroku dod automašīnai vai motociklam. 2010. gadā auto izvēlējās 44%, bet 2011. – jau 78% ceļotāju. Pieaudzis arī lidmašīnu izmantotāju skaits – 2010. gadā tie bija 39%, bet pērn – 46%.

Par naktsmājām cilvēki galvenokārt izvēlas viesnīcu vai īrētu mitekli. Savos ceļojumus eiropieši lielākoties meklē atpūtas un spēku atjaunošanas iespējas. To par galveno atzinuši 48% aptaujāto. Tikai tad seko “pludmale un saule”, kā arī draugu un ģimenes apmeklējums, ko par savu brīvdienu galamērķi minējuši 28% cilvēku. Turklāt vairāk nekā 50% eiropiešu atzīst, ka atgriezīsies tajā pašā vietā, kur iepriekš, ja vien piedāvātais serviss un atpūtas iespējas būs tos apmierinājuši.

Kā liecina “Eirobarometra” pētījums, šā gada ceļotāju populārākā atpūtas vieta būs pašu valsts – to aplieicinājuši 52% respondentu. Tomēr tiek plānoti arī tālāki braucieni. Spāniju, kas pērn bija visvairāk apmeklētā valsts – tajā paviesojušies 11% respondentu –, šogad plāno apmeklēt 10% aptaujāto, Itāliju – 7%, Grieķiju – 4%, Austriju, Apvienoto Karalisti un Vāciju – 3% eiropiešu.

Ņemot vērā atvaļinājumu laiku un vēlmi pašiem plānot savus ceļojumus, izveidota īpaša ES tīmekļa vietne “Ceļošana Eiropā”, kas paredzēta tiem, kuri ceļo pa 27 ES valstīm.

 

Uzziņa

Viss par ceļošanu 
Eiropā http://europa.eu/travel/index_lv.htm

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+