Latvijā
Sabiedrība

Viss esot kārtībā. Sociālā aprūpes centra “Rīga” vadītāja neatzīst bērnu tiesību pārkāpumus 16

Foto: LETA

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Rīga” filiālē “Rīga” darbs tiek veikts godprātīgi un bērni ar visu ir nodrošināti, apgalvoja filiāles vadītāja Marija Ziņina.

Komentējot Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) un biedrības “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” neglaimojošos secinājumus par filiāles darbību, Ziniņa atbildēja, ka ir grūti spriest, kādēļ secināts, ka bērniem kas trūktu.

“Katru dienu bērnus apmeklē pediatrs. Mums ir līgums ar mobilo busiņu, kas reizi mēnesī vai divos konsultē bērnus,” atbildot uz jautājumu par bērnu veselības stāvokļa uzraudzīšanu, skaidroja Ziņina.
Viņa uzsvēra, ka nepiekrīt publiski paustajiem pārmetumiem par filiāles darbu.

Plašākus komentārus Ziņina atteicās sniegt.

Kā ziņots, VSAC “Rīga” filiālē “Rīga” konstatēti būtiski bērnu tiesību pārkāpumi. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka tiek pieļauta emocionāli un fiziski vardarbīga attieksme pret bērniem un atsevišķos gadījumos pakalpojumi tiek sniegti viņiem nepiemērotā vidē.

Pēc ziņojuma par pārbaudes rezultātiem Labklājības ministrija sākusi izvērtēt pārkāpumos iesaistīto amatpersonu konkrēto atbildību.

Filiāle “Rīga” nodrošina ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem līdz divu gadu vecumam, bērniem ar fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem līdz četru gadu vecumam un bērniem invalīdiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu.

LA.lv