×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. augusts, 2016
Drukāt

Anda Līce: ZZS ministri un Krievijas taktika (9)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Anda Līce

Algotie optimisti gadiem ilgi sabiedrību aicina skatīties uz priekšu, tomēr nepasaka, kā to izdarīt, ja valstij svarīgākie lēmumi tiek pieņemti sabiedrībai aiz muguras. Nesen parādījās ziņa – Krievijas vicepremjers esot Latvijā slepeni ticies ar trijiem ZZS ministriem. Tātad atkal kaut ko lemj mums aiz muguras… Vēsture rāda – politisko lēmumu lielum lielā daļa ir pieņemta tieši šādā veidā un nav brīnums, ka pasaule stāv krustcelēs, par kādām stāsta pasakas. Pa kreisi iesi, bez biksēm paliksi, pa labi iesi, zirgu pazaudēsi, taisni iesi… Pateicoties tieši aizmuguriski pieņemtajiem lēmumiem, mēs ejam nevis taisni, bet allaž pa kādu grāvi. Pat vēl trakāk – atpakaļ.

Ar kaimiņiem ir jāsarunājas un iespēju robežās arī jāsadarbojas, ar sadarbību saprotot tirdzniecības līgumus, kultūras vērtību apmaiņu, tūrismu un daudzas citas kaimiņu būšanas ar nosacījumu, ka kaimiņš neliks kāju durvīs un ar dūri nesitīs pa seju. Krievijas taktika ir pa dēlītim vien izlauzt žogu, kas aiztur tās impēriskos tīkojumus. Šādi dēlīši ir visas postpadomju telpā esošās valstis, un specdienesti ar tām “strādā” īpaši rūpīgi. Kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, sadarbība ar Krieviju nav vairs tikai Latvijas privātā lieta, to mūsu politiķi itin labi zina, tāpēc sākas apkārtceļu meklēšana. Viņu (tāpat kā jebkura cilvēka) izvēles ir atkarīgas no godaprāta, bet atrašanās amatos – no vēlētāju veselā saprāta. Izskatās gan, ka ar to šodien nevar lepoties pat tādu lielvalstu kā ASV un Anglijas vēlētāji.

Varam tikai nojaust, cik satriecoši daudzi no Latvijā iepriekšējos gados pieņemtajiem lēmumiem īstenībā ir tapuši slepenībā. Lai atceramies kaut vai Valsts prezidentu un citu augsto amatpersonu dīvainās vēlēšanas, dažādus iepirkumu konkursus un lielo valsts uzņēmumu un banku izkūpēšanu gaisā. Sarunāšana pa kluso notiek ne tikai Rīgā, tā diemžēl ir vispārējā prakse, līdz ar to no publiskās telpas tā arī nekad neizvējo nelabas smakas un neticība labajām pārmaiņām. Kurš, piemēram, šodien vairs tic patlaban notiekošā VID vadītāja amata kandidāta meklēšanas caurredzamībai vai godīgam konkursam uz KNAB vadītāja amatu? Cilvēki saka – viss ir sarunāts aiz muguras. Kam būtu jānotiek, lai šāds viedoklis mainītos? Algotie optimisti to vairs nespēj izdarīt – politika ir kļuvusi par biznesu, Latvijā hroniski trūkst ideālistu, un valstij nav kopsaucēja. Bez tā valsts ir kā māja bez jumta. Valdot nolemtības apziņai, jebkura valsts kļūst viegli ievainojama un pa ķieģelim vien nojaucama.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Paldies par rakstu. Ideālisti ir, bet tos konsekventi izravē. Tos pazemo un noniecina, kamēr vairs netraucē.Tad ir atkal miers!

 2. Mērķis ne vienmēr attaisno līdzekļus. Troikai jāatkāpjas.

 3. Arī es esmu pielicis plecu Latvijas valsts atgūšanai,bet maz-pamazām sāku sajust ,ka sliecos kļūt par disidentu.

 4. Vispirms tikšanas nebija slepenas, otrkārt kaimiņu valsts piedāvāja izlīgumu tirdzniecība, lai būtu darbs un Latvija ekonomiskais labums, jo rietumu tirgus mūs nelaiž iekšā. Kas galvenais mūsu pilsoņi, vai mistiskā Krima.

  • Atklātām ir zināms komplekts vecīšu, kuri piedalās un zināma māja,
   kur tas notiek,
   nevis kādās ieskrietuvēs !

 5. Šis nav vienīgais piemērs, kā raše izmanās uzlikt mīksto
  ES aktivitātēm.
  Pat izmanās izpumpēt naudu no ES līdzfinansējumiem !
  (var pameklēt: “Jelgavas mašīnbūves rūpnīcai lielākās
  problēmas rada produkcijas viltotāji “).
  /
  Īsumā: raše nodibina kopuzņēmumu Latvijā ar kādu vietējo kangaru
  un šis pieprasa no ES līdzfinansējumu šim kopuzņēmumam !

  • Nav ta ka krietni novecojusi info?
   Ja nemaldos, tad vismaz gadu, vai vairak, ka tas “rashas” pseidouznemums ir bankrotejis. Iespejams apzinati, lai grautu musu ekonomiku, ka visi uznemumi, bankas ar to kapitala kontroli.
   Bet ta vel butu pusbeda. Kas mums par dalu par kadu bankrotu. Bet sliktakais ir tas, ka so bankrotu, izputejuso uznemumu apmaksaja, atpirka musu? kremlim paklauta un iztapiga valdiba. Un tur es saskatu tiesu darbosanos pret musu valsti, budzeta izkezisanu. Bet galvenais, ka neviens par to neatbild, jo valsts ir nozagta, komunistu, cekas maisu slepeju, krievu valodas uzturetaju parnemta.

 6. Kāpēc nevar pateikt skaidri – tiek piemeklēta jauna valdība no Maskavas – SC un ZZS un šis ir darba sarunas par to – tās šprotes tur tā…dekorācija. Ne jau šprotu dēļ lielministrs trauksies uz kādu tur Latviju- pašam pietiek ko darīt…
  Jā un tas jūras vējš arī, jā un tā Airīšu mēslu smaka arī satuvināja.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+