×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.5°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Otrdiena, 14. augusts, 2018
16. aprīlis, 2017
Drukāt

Vija Beinerte: Kristus ciešanu jēga ir nevis pašās ciešanās, bet mīlestībā (40)

Foto - Valts Kleins, © 2016Foto - Valts Kleins, © 2016

– Ja Dievs ir labs, no kurienes pasaulē tik daudz ļaunuma? – tā man nesen jautāja jaunākā dēla draugs, pusaudzis.

– Redzi, – es teicu, – nekas pasaulē nav ļauns, izņemot cilvēku, kad tas savu sirdi novērš no Dieva. Ja cilvēks savā sirdī ir ļauns, visa pasaule viņam un viņā ir samaitāta. Bet, ja tu esi tīrs savā sirdī, arī pasaule tev ir tīra un tu pastāvi patiesībā.

– Kāpēc cilvēkiem ir jācieš sāpēs?

– Ja ievainojums vai apdegums radītu patiku, cilvēki graizītu sevi un bāztu pirkstus, kur nevajag. Brīdinājumi nelīdzētu – kā nelīdz uzraksti uz cigarešu paciņām un alkohola reklāmās. Sāpes un ciešanas ir dotas, lai mūs pasargātu no nāves. Ne tikai no fiziskas, arī no garīgas nāves.

– Kas ir garīga nāve?

– Kad dvēsele atstāj ķermeni, cilvēks mirst. Taču bez fiziskās nāves ir vēl cita, par ko Jēzus runā, sacīdams: “Nāc man pakaļ, un lai miroņi aprok savus miroņus.” Redzi, ar vārdu “miroņi” ir domāti tie, kas grimuši augstprātībā, varaskārē un citos grēkos.

– Kas ir grēks?

– Viss, kas mūs attālina no Dieva.

– Labi. Bet kādēļ Kristum bija jāmirst pie krusta? Kam bija vajadzīgas Viņa mokas un ciešanas?

– Visa Vecā Derība stāsta par to, ka Dievs pats apvilks miesu un nāks kā cilvēks pie cilvēkiem, lai glābtu pazudušos. Jēzus bija patiess Dievs un patiess cilvēks. Patiess cilvēks nav tas pats, kas parasts cilvēks. Viņš spēja apsaukt vētru, izdziedināt klibos un aklos, atdzīvināt Jaira meitiņu un Lācaru, tomēr viņš mira. Mira mokpilnā nāvē. Taču Viņa nāvi pie krusta gribēja ne jau Dievs, bet cilvēki. Jēzus padevās mīlestības gribai sevī ne tāpēc, ka Dievam būtu labpatika gar ciešanām un asinīm, bet tāpēc, ka Dievam bija žēl cilvēku. Kristus ciešanu jēga ir nevis pašās ciešanās, bet gan bezgalīgajā mīlestībā. Ikvienas pazudušas dvēseles pestīšanu Viņš ir mīlējis vairāk, nekā pats savu dzīvību. Mirstot pie krusta, Viņš salauza nāves varu ar pašas nāves ieročiem. Tāpēc Viņš saka: “Nebīstieties no tiem, kas miesu nokauj un dvēseli nevar nokaut; bet bīstieties vairāk no tā, kas miesu un dvēseli var nomaitāt ellē.”

– Kas jādara, lai dvēsele netiktu nomaitāta?

– Augšāmcelšanās vēsts ir ne tikai par dzīvi pēc nāves, tā ir arī par dzīvi pirms nāves. Neviens mēs šurp neesam nākuši uz palikšanu. Agrāk vai vēlāk mēs atstāsim savu mirstamo miesu. Un tad mums nejautās, cik bagāti, ietekmīgi vai slaveni esam bijuši. Dievs uzlūko tikai un vienīgi sirdi. Tāpēc mīli Dievu pāri pār visu un savu tuvāko kā sevi pašu. Viss ir tik vienkārši…

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Paldies par rakstu! Pasaule, akla būdama, nekur neredz nekā cita kā vien tumsu.

 2. tev vēl kājas pāvests atbaruks nomazgās, man gan nemazgās

 3. >11.23 precīzi

 4. Paldies autorei! Debesu valstība ir mūsos – mūsu sirdī. Ārējais zudīs, bet iekšējais kļūs par mūsu ārējo.

 5. Kadreiz, ka baznica macija, ka vajag tikai lugties, un tiks piepildits, ludzos, lai iedod, vismaz uzdavina riteni uz kadiem svetkiem. Ludzos, ludzos, nekaa..
  Tad nemu un nozagu. Aizgaju uz baznicu izlugties piedosanu.
  Tad ari beidzot sapratu kaa darbojas kristietiba un tas dievs.., tas piedos visus grekus..

 6. Daudz godīgu cilvēku pasaulē dzīvo,
  Tie strādā kā skudras un rūpīgi krāj;
  Tie nolād alu, tie nolād sīvo
  Un strādā, un krāj, līdz smiltis tos klāj.

  Daudz prātīgu cilvēku pasaulē dzīvo,
  Tie manīgi citu pūliņus slauc;
  Ar manšetēm baltām un apkakli stīvo
  Tie pasaules drūzmā kā valdnieki brauc.

  Bet ticīgo muļķu visvairāk ir radīts,
  Tie galviņas nodur un Dieviņam tic.
  Tāds rokas laiza, kad sists tiek un badīts,
  Un Dieviņam pateic, kad piekrāpj to cits.

  Un “ārprātīgo” ir ceturtā suga,
  Diemžēl, ka viņu tik visai nedaudz, –
  Pie sirds kam ķeras šī bēdu luga,
  Kas muļķus pie gaismas, pie brīvības sauc.

 7. Pavisam vienkarss jautajums Atbildēt

  Te propagandisti ar putam uz lupam censas saspraust iepelejusus batonus par it ka dievu un pedejo mulkibu saistibu ar to, tikai ka udeni mute ienemusi kluse, laikam ar zinamu iemeslu…, kaa tad to vinu “dievu” sauc???
  Ak NEKAA?
  Skaidrs. Jo nav neviena dieva, kuram butu tads dels Jezus. Ari ne judu Jahve, kuram to sakotneji meginaja piesiet, tapat ka to VD pieseja savu safantazejumu JD.
  Vienigais dievs kristiesiem ir TAS KUNGS, ka jau vergiem, kuriem tas pasakas paredzetas un kuram jatic bez pardomam.
  Ta ka atslabstiet un aizverieties, bezdievji. Ne velti tie visa pasaule cinijas tiesi ar dievticibu, lai dieva vieta tautam iesmerotu kungu un liktu tam klanities, pielugt dieva vieta.
  Kungticiba, speciali vergiem, verga dveselem.

  • Runāt par Dieva vārdu nav nepieciešams, jo tas ir vienīgais Dievs, kas nav no citiem dieviem jāatšķir. “Tas Kungs” ir pilnīgi pietiekoši.

   • Vergiem vienigais dievs ir TAS KUNGS= jebkurs kungs, kurs pasaka ka tas ir dievs, jeb aiz kautribas.., ka dieva kalps…
    Jo nevienam dievam nav dela Jezus. Tik vienkarsi.

 8. mīļētāji ar mēli, nevari vai negribi palīdzēt, turi žaunas ciet

 9. man viņa ciešanas nevajadzēja, zagļiem, parazītiem…tiem vajag

 10. Bet var pateikt vēl īsāk – draugi, lasiet Svētos Rakstus PAŠI! Nepaļaujaties uz visādu “autoritāšu “atgremojumiem! Jums nav Rakstu? Uzklikšķiniet man uz inboksu, mēģināšu jums sagādāt.

  • Pravietisnejaukais Atbildēt

   Atvainojos, tekstā piemirsu ieklikšķināt savu vārdu. Svētos Rakstus jūs varat dabūt no manis, ja uzrakstīsiet uz inboksu. pravietisnejaukais

 11. Pravietisnejaukais Atbildēt

  Cilvēks ir inficēts ar grēku un Dievam nav pieņemams. “Grēka alga ir nāve”, saka Tas Kungs. Tas nozīmē, ka VISI IR INFICĒTI un visi ir iznīcināmi. Ja šo konsekventi realizē, projekts “cilvēks” ir izgāzies. Lai tas nenotiktu, Dievs PATS UZŅEMAS ŠO NĀVI MANĀ UN TAVĀ VIETĀ. Jo Jēzus ir Dievs. Teologi un visādi padomdevēji daudzi paši šo vienkāršo lietu nesaprot un tāpēc tamborē garus jo garus tekstus, ko nesaprot paši un nesaprot viņu lasītāji – akls aklam ceļa rādītājs.

  • Inficetajam ar mulkibu Atbildēt

   “Dievs” radija sliktos cilvekus un pasa izdomatus grukus, lai par to papriecatos, izklaidetos ar santazu pret pasa raditajiem.., it ka.
   Pie tam pats radija greku, pats sev to atpirka….Nu loti “aspratigi”
   Tikai kadam gara vajam jabut, lai tadiem izmurgojumiem ticetu bez pardomam? Tiesam, bez spejas domat, dieva abizotam, kuru jaj blezi baznicas.
   Ne velti ir teiciens, ka kristietiba radas, kad satikas 1. krapnieks ar 1. mulki…

 12. Blezi, nokaunieties Atbildēt

  Luk kadi svetki tiek svineti patiesiba, kam nav neka kopeja ne ar meligi deklareto “augsamcelsanos”, ne Lieldienam klasiskaja izpratne:
  Pesahs (ivritā: פֶּסַח, Pesach; jidišā: Peysekh, Paysakh) ir ebreju svētki, kuros tiek svinēta viņu aiziešana no Ēģiptes verdzības. Svētki pēc ebreju kalendāra tiek svinēti no 15. līdz 21. nisanam (martā vai aprīlī pēc Gregora kalendāra). Latviski tie pazīstami arī kā “Ebreju Lieldienas”.
  Sedera galds

  Pesahs veltīts ebreju nācijas dzimšanai un fiziskajai brīvībai no verdzības, kā arī garīgajai brīvībai. Svētkos tiek svinēta brīvība no Ēģiptes verdzības; tas ir nacionālās vienotības festivāls; tie ir ģimenes kopības svētki; arī pavasara atnākšanas svētki, kas simbolizē jaunu sākumu; taču galvenokārt tie ir brīvības svētki.

 13. Paldies! Īsi un kodolīgi par pašu galveno.

 14. pagāni trako

 15. “Ja Dievs ir labs, no kurienes pasaulē tik daudz ļaunuma?” Ticīgie izlasiet beidzot Veco derību,kas aizņem 2/3 no Bībeles un viss taps skaidrs.

 16. vai kristus cieta tāpēc, lai kadirovieši mazgātu kājas noziedzniekiem????????????????????????????????
  kaut kas jums tur sajucis

 17. ko tur tukši malies pa to putru. Iemācies dzīvĒ SEVI AR GODĪGU DARBU pabarot, no glupiem vairĀk nav ko prasīt. Sevi pabarot. Neparazitēt!
  VIŅI JAU GAIDA, KA DIEVS VIŅIEM DOS. NEKO NEDOS, MUMS JĀDOD VIŅAM. UN CĒRMES NEVIENS NEMĪLĒS, ARĪ DIEVS.
  Vakājas uz baznīcu , cerot, ka tiks paradīzē. Paradīzē šitos pavisam nevajag, Dieva dārzi arī kopjami…hā hā hā

 18. NB! Senāk bija atdzimstošo dievību kulti (Dumuzi, Ozīriss,Tammuzs, Dionīss). Cilvēki visos laikos tiekušies pēc Dieva un cerējuši, ka Dievs varētu pie tiem atnākt (kā cilvēks) un solidarizēties visā – arī nāvē. Taču pēc tam (tā kā Viņš ir nemirstīgs) – Dievs, kurš bija tapis par cilvēku – tomēr augšāmceltos. Notiktu Dieva salīdzināšanās, izlīgšana ar cilvēku un arī cilvēkam būtu cerība uz atdzimšanu (jo Dievs pieņemdams cilvēka veidolu tādā veidā pārveidotu, izlabotu cilvēka grēcīgo būtību). Taču Jēuzs Kristus misijā tas patiešam arī NOTIEK. Dievs ir atnācis uz šo zemi vienreiz un VISAS cilvēku ilgas IR piepildītas. Starp citu – vēlāk jauni kultu par Dieva atnākšanu ar šādu ievirzi nav radušies. Bet vecie kulti pamazām iznīka vai pārvērtās orģijas, auglības rituālos. Pazuda dziļā jēga (par dzīvības uzvaru pār nāvi)! Atjaunosim to jēgu! Gan šūposanās, gan olas utt. Lieldienās liecina par VIENU intenci: par dzīvības uzvaru ar nāvi, vasaras uzvaru pār ziemu, Dieva uzvaru pār ļauno..!”

 19. nu ko gan ebrejiete citu var sludinat- ka ar milestibu pret ebrejiem- latviesiem palikt kalpu statusaa un kapec ne ebreja jezus vardaa//

  • >>> Kādreiz bija atdzimstošo dievību kulti (Dumuzi, Ozīriss,Tammuzs, Dionīss). Cilvēki visos laikos tiekušies pēc Dieva un cerējuši, ka Dievs varētu pie tiem atnākt (kā cilvēks) un solidarizēties visā – arī nāvē. Taču pēc tam (tā kā Viņš ir nemirstīgs) – Dievs, kurš bija tapis par cilvēku – tomēr augšāmceltos. Notiktu Dieva salīdzināšanās, izlīgšana ar cilvēku un arī cilvēkam būtu cerība uz atdzimšanu (jo Dievs pieņemdams cilvēka veidolu tādā veidā pārveidotu, izlabotu cilvēka grēcīgo būtību). Taču Jēuzs Kristus misijā tas patiešam arī NOTIEK. Dievs ir atnācis uz šo zemi vienreiz un VISAS cilvēku ilgas IR piepildītas. Starp citu – vēlāk jauni kultu par Dieva atnākšanu ar šādu ievirzi nav radušies. Bet vecie kulti pamazām iznīka vai pārvērtās orģijas, auglības rituālos. Pazuda dziļā jēga (par dzīvības uzvaru pār nāvi)! Atjaunosim to jēgu! Gan šūposanās, gan olas utt. Lieldienās liecina par VIENU intenci: par dzīvības uzvaru ar nāvi, vasaras uzvaru pār ziemu, Dieva uzvaru pār ļauno..<<<

 20. Tik vienkarsi.. Visus, kas nepaklavas, kas negribeja but par vergiem, nokava. Veselas asins juras. Un tad, kad vairs nebija kas pretojas, kad visi bija paklauti, tad bandits, atrotijis asinainas piedurknes, saka sludinat milestibu…, nu protams – pret vinu.., ne jau citu.. Kas vinu nemileja, to,protams, likvideja. Ar to visi banditu rezimi neatskiras, vai tie sludinatu tadas, vai citadas fantazijas, paceltas religijas karta.
  Komunistiem metodes bija tiesi tadas pasas. Jabut bija bezierunu milestibai pret to uzburtajam pasakam, gan pasiem, kuri slepkavoja visas malas.
  Ja tad to vareja saprast, tadas milestibas piespiedu telosanu, lai vispar izdzivotu, tad kads iemesls tik totalai moralai degradacijai ir tagad? Dzivosana muca, neredzot, ka laiki sen mainijusies, absoluts analfabetisms ar tas pasas baznicas uzliktam klapem uz acim, neredzot, kaa ta to ticesanu uzspieda, kaa likvideja patiesu dievticibu? Galu gala absoluts morales iztrukums, lai, neskatoties ne uz ko, kalpotu kungiem un to gribai, nu pilniga uzticiba, ka tads sunits..?

 21. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 22. Paldies autorei! Precīzi, lakoniski un skaisti.

 23. 1. kart visa briva pasaule jau nosvineja Lieldienas, kam ir sakars ar dabas, planetariem cikliem.
  2. Bet vergiem pamestas judu Pesah, krieviski pasha, svinibas attiecas pavisam uz ko citu.
  3. It seviski ka tiem IT KA sava elka augsamcelsanas jasvin katru gadu CITA datuma… “Aspratigi”…, bet tiem der, jo nav ierasts domat, bet ticet uz vella parausanu kaut pasam ar dieva masku izdekoretam satanam..
  4. It seviski, ka nav jau uz pasaules tada dieva, kam butu tads delins.., kaut sakotneji to meginaja piesiet judu Jahvem, bet velak attapas un nu vairs pat bibeles neraksta…
  5. Un par morali. Ja ta ticesana visa pasaule bija janes ar zobenu, faktiski visam tautam jaatsit ticesana dievam, lai uzspiestu so apsaubamo elku, tad rodas pamatots jautajums: vai dievs, seviski par milestibas dievu sludinatais…, jauzspiez ar varu, ar veselu civilizaciju un kulturu likvidesanu?
  Laikam atbilde ir vienkarsa. Tas ir tukss piegs, skalu deklaraciju limeni, parastiem banditiem, tautu paverdzinatajiem, sevis attaisnosanai un mulkisu ietekmesanai.
  Un tapec, kadiem naiviem un ar zemu morali jabut, lai uzsplautu savu sencu vertibam, ticibai un pieverstos laupitaju meliem, sastastitam fantazijam? Tiesi ta pati tema ir ar sarkano banditu ticibu un sekosanu tiem.
  Kas var but nozelojamaks un zemiskaks par to, necilvecigaks? Neskatoties uz to skaistajiem stastiem par nesto darbalauzu laimi..

  • NEMELO!
   Neviens Tev nespiež svinēt to, ko Tu nevēlies!
   Bet pusotra miljarda cilvēku svin Lieldienas kā Kristus nāves un augšamcelšanās piemiņas svētkus, NEVIS KĀ PAVASARA svētkus tikai!
   Jā – tie notiek pavasarī, BET piemiņas dēļ, šie svētki tiek skaitīti pēc senā ebreju kalendāra, jo Pesah svētki bija mainīgs datums!
   Sāc domāt ar SAVU galvu!

   • Melo tu, nozelojamais, melu kalps. Jo kristietiba bez meliem vispar nav spejiga pastavet, jo meli ir tas balsts un butiba. Tapec vismaz katru svetdienu tiem jasanem jauna zombejuma deva, parlieciba, ka meli ir taisniba, un par to jasamaksa. Faktiski, ko mekle, to atrod…
    It seviski, ja, ka tie deklare, tie ir to elka IT KA augsamcelsanas svetki, tad tie nevar but katru gadu cita datuma.
    Un to, ka ta ir tikai izkartne, bet tiek svineti pavisam citi svetki, apliecina kaut vai Pesah svetku butiba, kam nav nekada sakara ne ar Jezu, ne ar Lieldienam klasiskaja izpratne:
    Pesahs (ivritā: פֶּסַח, Pesach; jidišā: Peysekh, Paysakh) ir ebreju svētki, kuros tiek svinēta viņu aiziešana no Ēģiptes verdzības. Svētki pēc ebreju kalendāra tiek svinēti no 15. līdz 21. nisanam (martā vai aprīlī pēc Gregora kalendāra). Latviski tie pazīstami arī kā “Ebreju Lieldienas”.
    Sedera galds

    Pesahs veltīts ebreju nācijas dzimšanai un fiziskajai brīvībai no verdzības, kā arī garīgajai brīvībai. Svētkos tiek svinēta brīvība no Ēģiptes verdzības; tas ir nacionālās vienotības festivāls; tie ir ģimenes kopības svētki; arī pavasara atnākšanas svētki, kas simbolizē jaunu sākumu; taču galvenokārt tie ir brīvības svētki.

 24. izstrādāja un vēlāk tika papildināts pasaules modelis bez dieva.To tāpat kā kodolieročus nevar padarīt par nebijušu.Varbūt tas ir pārāk nomācošs,kāda mēdz būt patiesība,tāpēc cilvēki vēlas paslēpties reliģijā.Reliģija izmaina smadzeņu bioķīmiju patīkamā veidā rituāla laikā.Atkarībā no šī bioķīmiskā procesa mums pieaug vai arī samazinās vēlēšanās ticēt Dievam.

 25. AK SI POZETAJA- PAR VISU UN VIENMER//// sac nu reiz ar realiem saviem darbiem- MILESTIBAS UN AUGSAMCELSANAS VARDAA///

 26. Jēzus stāsts laika gaitā ir ir tik daudzām krāsu kārtām pārkrāsots! Pārāk daudz kas ir piekrāsots un uzkrāsots. Kurš gan būs tas , kurš nolobīs šis uzkrāsotās domas līdz patiesībai? Mēs varam tikai nojaust Jēzus spēku no tā, kā viņš ietekmēja savu laikabiedru dzīves (piem apustuļi). Manuprāt, Jēzus gaisma ir izsakāma pāris vārdos. Proti, mīlēt nozīmē – saprast, izprast, domāt – apklusinot savu egoismu. Un šī mācība ir tik krasā pretrunā ar mūsdienu apkārtējo “kristīgo pasauli,” kur alkatība ir virzošais spēks finansializētajā ekonomikā un kopējā labuma (valsts) pārvaldībā. 🙂 … skumji

 27. atceros tos laikus , mēs nabaga ebrejus paglābām no vācu nacisteļu zemcilvekiem.

 28. Mūsu labā Vija runā par izaugušo kristietību – kura duāla – sludinātie principi un Baznīcas lietošana….Vai Dievs ir? Viens ir skaidrs – vīrs, kuru dzīves laikā par pravieti uzskatīja, bet vēlāk izmantoja kā elku dievu, pasludināja ko ārkārtīgi bīstamu – ka nav tā dusmīgā Dieva, ka tas ir tikai priesteru instruments – ka nav daudzo dievu, bet ir kas visiem cilvēkiem kopējs…Par tādu grēku ne tikai krustā sit – par to izdzēš…bet, kad neizdodas, aptraipa ar asinīm un uzspiež kā kārtējo elku…..Lai iet ar mieru tas, no kura cilvēki novērsās!

  • Viņš sludnāja, ka Dievs ir gan piedodošs, gan ir taisnīgs (un Viņam ir jāsoda par noziegumiem), bet DIEVS piedāvā glābšanās iespēju, ja cilvēki noticēs un sekos Dievam – kā cilvēkam – Jēzum Kristum!
   Pat vairāk – Kristus ar savu nāvi uzņemas mums visem taisnīgi pienākošos sodu par musu grēkiem..
   Lūk ko sludina kristieši..
   Tu vari to nepieņemt, tad jāsamierinās, ka būs jāsaņem pēc pilnas programmas par saviem grēkiem..
   Dievs nav tikai galudītāj pa galviņu un Tavu grēku atbalstītājs 🙂

   • Bet Henks sludinaja, ka vajag tik tam nobucot dupsi… un viss bus OK..
    Urra, uz prieksu visi ticetaji, laiks bucot kungam ne ti rokas un talara sterbeles, bet ari dupsi.., tad gan bus greki piedoti..
    Nu riktiga visadu neliesu un padibenu religija, kas izmisigi cer noslepties, atmazgat savu zemiskumu aiz ticesanas visadiem izmurgojumiem.
    Ka kads pareizi teica: baidieties kristiesus, jo tiem to “dievs” = visatlautibas menedzeris ir visu piedevis.., atliek tik turpinat savus zemiskos, jeb launos nedarbus

 29. Slaveno Tibetas Tīstokļu, skaitā 84 000, atklāšana, ko 1877.g., veseļojoties ‘Hemis Gumpha’ budistu klosterī, veicis krievu ceļotājs ‘Nicholas Notovitch’, ir izgaismojusi ‘Isa’ jeb Jēzus biogrāfiju, kas saglabāta šajos tīstokļos. Tie ir saturējuši ziņas par Jēzus nezināmo dzīves posmu no 13 līdz 29 gadiem, par ko klusē Jaunā Derība. Tulkojot šos tīstokļus, ‘Nicholas Notovitch’s ir uzrakstījis savu darbu ‘Nezināmā Jēzus Kristus dzīve’, kas publicēts Anglijā 1894.g., saviļņojot visu kristiešu pasauli.
  Saskaņā ar šiem tīstokļiem, Jēzus 13 gadu vecumā pametis Jeruzalemi un devies uz Sindhu “lai pilnveidotos dievišķā izpratnē un pētītu dižā Budas likumus”. Viņš šķērsojis Pendžabu un sasniedzis ‘Puri Jagannath’, kur pie bramīnu priesteriem pētījis Vedas. ‘Puri’ un ‘Rajgirh’ā pie ‘Nalanda’s, senas hindu mācību vietas, viņš pavadījis sešus gadus. Tad viņš devies uz Himalajiem un uzturējies Tibetas klosteros, pētot budismu, un caur Persiju atgriezies Jeruzalemē 29 gadu vecumā.
  Svāmī ‘Abhedananada’ sava ceļojuma laikā Kašmirā un Tibetā ir pētījis tīstokļus un savā ceļojuma aprakstā ‘Kašmira un Tibeta’ sniedzis tulkojumus bengali dialektā. Grāmatā ‘The Adept of Galilee’, kas publicēta 1920.gadā Amerikā un Londonā, ir iekļauta viņa lekcija ‘Was Christ a Yogi?’. Viņš izgaismo divus dokumentus – Svētā Duča evaņģēliju (The Gospel of the Holy Twelve), ko Tibetas klosterī slēpuši un no sagrozītājiem glābuši esēņi, un ‘Notovitch’a atklājumu ‘Unknown Life of Jesus Christ’. Arī prof. Rērihs (Roerich), ievērojams krievu arheologs, ir pētījis tīstokļus Tibetā un apstiprinājis Notoviču.
  Jēzus Indijā ne vien pavadījis savas jaunības plaukumu, bet arī ar jogas prasmi pārdzīvojis viņa krusta nāves mēģinājumu un paglābies Indijā, kur dzīvojis līdz nāvei 120 gadu vecumā.

  • Protams, ka tā laika Jūdeja, šis daudzu iekārotais tirdzniecības ceļu krustojums, bija vaļā visai pasaulei – tai skaitā arī reliģijām…..

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par kuru sarakstu lai balsoju?…

Pagājšnedēļ Centrālā vēlēšanu komisija sarīkoja 13. Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozi. Vēlētājiem izsniedzot vēlēšanu zīmju komplektu, saraksts ar pirmo kārtas numuru ir virspusē. Pēc izlozes katra partija steidza puspajokam, pusnopietni skaidrot un meklēt sakarības savā kārtas skaitlī.

Vai teātra izrādēs var ņirgāties par valsti un amatpersonām?
Draugiem Facebook Twitter Google+